TitlFAQ la interviu: aptitudini, abilitati, unde te vezi peste 5 ani?u intrebare raspuns medic

Psihologie si psihoterapie
Intrebare postata de luminitza_05 cu 13 ani in urma

Sunt o tanara in varsta de 28 ani din Bucuresti. Datorita unei conjuncturi pe care nu reusesc sa mi-o explic, am ramas recent fara loc de munca. La toate interviurile pe care le-am sustinut mi-a fost si imi este greu sa raspund unor intrebari banale de tipul: unde te vezi peste 5 ani? Am nevoie de ajutor specializat sa ma descopar, sa invat sa ma accept si mai ales sa imi descopar puntele tari si cele slabe. Sunt deosebit de emotiva si viata m-a taxat ori de cate ori a fost cazul. Evit sa spun oamenilor ce gandesc de frica dezamagirii, de frica de a nu ramane singura sau de a nu supara. Asa cum reiese si din acest mini text, ma pierd in detalii. Va rog sa imi recomandati ce sa fac, unde sa ma indrept cu intrebarile mele si daca aveti posibilitatea, va rog sa imi comunicati care ar fi costul unor astfel de sedinte/terapii?
Cu real interes, LP

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Psiholog Liliana Puchea MPsiholog Liliana Puchea este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Poti apela la serviciile unui psihoterapeut poate femeie, poate barbat depinde de ceea ce rezoneaza cu tine
Poti gasi lista cu psihoterapeuti acreditati pe siteul Colegiului psihologilor din Romania(COPSI)
Poti de asemenea sa vezi si ce psihologi au activitate pe acest site
La fel ma poti contacta si pe mine

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere Psihologica, MS
Tel 0722 207 760
Adresa cabinet : Bucuresti, str. Academiei, nr 7-9 , et.1, cam 21-22
www.psihoterapiecabinet.com.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Psihologie si psihoterapie.

Psih. Nicolae Nedea MPsih. Nicolae Nedea este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Buna,
cred ca ai avea nevoie de o evaluare si apoi de o dezvoltare personala cu scopul de optimizare a performantelor.
La clinicile unde imi desfasor activitatea tariful este acum de 100 lei sedinta.
Te astept cu drag.

Cabinet psihoterapie Nicolae Nedea-Bucuresti
-Raspund la intrebari pe: www.psihologpsihoterapeut.ro
-Articolele mele: http://spiritcenter.ro/author/psih-nedea-nicolae/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

costul sedintelor difera de la un psiholog la altul ,de la o firma la alta .
Iti pot spune ce tarife percep eu ,dar numai pe email .

email: [email protected]

Multumesc pentru intelegere .

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: