Gratuit sau nu? raspuns medic

Psihologie si psihoterapie
Intrebare postata de Latiffa Q cu 14 ani in urma

Am nevoie de un psiholog ptr copil este gratuit sau nu si daca da cum ar trebui sa procedez

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Dr. Stanciu Liliana MDr. Stanciu Liliana este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

da dar trebuie sa te interesezi de care centru judeten de recuperare si asistenta educationala aprtii.
in cadrul scolii sau a gradinitei din care face parte copilul tau ar trebui sa aiba psiholog, in spitalul de care apartiii, etc. toate astea sunt gartuite
nu itit recomand ins a gratuit. evaluarea este mult mai amuanuntita si mai realista ( sie bine pt. tine sa sti cum e copilul tau) la cab. particulare. o consultatie nu are cum sa fie mai mult de 50 de ron.
liliana stanciu - logoped

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Psihologie si psihoterapie.

Psiholog Doina Mafteiu MPsiholog Doina Mafteiu este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Poti sa beneficiez de gratuitate daca trimiterea la psiholog o face un medic psihiatru de copii. Sunt si centre medicale particulare care ofera aceste servicii prin casa de asigurari medicale si care ofera calitate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Miculina (acum 11 ani)

A fi psiholog este o meserie, ca si cea de preot. Si psihologul cat traieste pe acest pamant trebuie sa manance, sa se imbrace si sa intemeieze o familie, sa isi creasca copilul. Psiholog gratis mai rar gasiti... si aici din cauza sistemul de sanatate de la noi daca nu acorda subventii sistemul de psihologie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: