Curiozitate ?

Psihologie si psihoterapie
Intrebare postata de Toxi cu 9 ani in urma

Buna ziua! As avea si eu nevoie de o parere .
Am 15 ani,sunt fata si stiu ca poate suna putin ciudat dar imi plac fetele ,iar baietii nu ma atrag absolut deloc. Am citit pe internet pe mai multe siteuri unde scria ca la aceasta varsta poate fi doar o curiozitate . D-voastra de ce parere sunteti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (100)

Alia (acum 9 ani)

Pai curiozitatea ar trebui sa se manifeste fata de baieti, nu? Ce are alta fata si tu nu? :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toxi (acum 9 ani)

Ar trebui...cred...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

- Hm.. Toxi -Eu cred ca, de fapt.. Singurul lucru care trebuie este ca nimic nu trebuie cu necesitate :) Cu atat mai mult, cu cat.. Este indeobste recunoscut (desigur, printre cunoscatori :) ca: nu putem schimba nimic pana ce nu il acceptam mai intai ;)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

- Toxi, mi-ar placea sa intreb daca macar ai incercat si tu sa-ti faci o prietena :) care sa aiba si ea curajul de a-ti marturisi un secret (oarecare ;) de-al ei.. Si imi place ntr-adevar sa te-n treb chiar acum, deoarece mi se pare evident ca.. daca nu cauti, n-ai cum sa gasesti :) Dar construieste ceea ce cauti ;) Nimic important n-a fost vreodata realizat fara PASIUNE :) Si, mai mult decat atat, chiar DRAGOSTEA, sub toate formele ei, este drumul unic ce duce catre puritatea morala ;) Si DA, continuam sa ne formam caracterul toata viata. Si, in chiar acest sens, ACUM eu pur si simplu ma joc (terapeutic :) cu voi. chiar si AICI. Si cu adevarat, si voua va spun ca JOCUL nu exclude seriozitatea :| Nicidecum. Dar nu este nicio nevoie sa ma si credeti pe cuvant :) Dimpotriva ;) Eu va propun chiar acum sa lasati si voi amabilitatile :) Si sa indrazniti doar sa ma contraziceti ;) Cu.. sau chiar si fara argumente :)) Asadar, nu fiti fraieri chiar si la o asa pomana :) Fii chiar tu; aici, acum ;) De ce nu?!..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toxi (acum 9 ani)

Buna,Liviu! Da,am astfel de prietene .. insa sunt -doar- prietene... adica dintre cele cu care stau stiu sigur ca toate sunt heterosexuale ,asa ca nu as indrazni sa fac ceva... adica nici nu stiu cum ar trebui "abordata" o fata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

- SALVAREA - sta in increderea in propria-ti dorinta :) si in a profita de ceea ce este la indemana ;) Dar problema e ca nu poti sa doresti fara vinovatie :|

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toxi (acum 9 ani)

Nu inteleg.......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toxi (acum 9 ani)

Nu inteleg.......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

- Eu imi imaginez ca: atunci cand tu iti doresti ceva, chiar simpla dorinta te face sa te simti vinovata. si vinovatia asta te impiedica sa actionezi. Si atunci.. n-ai ce sa intelegi. Pt ca nu poti sa intelegi nimic, decat atunci cand se intampla. intr-un anumit context.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toxi (acum 9 ani)

Intr-adevar,vinovatia asta....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

- Toxi, Toxi -Eu cred ca tu esti mai inspaimantata de O IDEE (ce iti imaginezi tu: ca ai putea sa fii diferita), decat de ACTIUNEA propriu-zisa (de a face ceva diferit). Dar numai actionand in sensul dorintei tale.. mai precis, doar atunci cand vei face si tu cel mai mic lucru pe care il poti face, in acest sens.. numai asa vei avea ocazia sa verifici tu insati cat de intemeiate erau aceste temeri ale tale. N-ai cum sa stii nimic dinainte. Dar poti sa faci ceva, sa actionezi in acest sens. De ex., ai putea sa o tii de mana pe prietena ta cea mai buna.. Si vezi si tu CE SIMTI (emotie sau senzatie; nu gand). Si, daca vrei, mai vorbim.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toxi (acum 9 ani)

De fapt... ne mai tinem de mana uneori si e ceva nu stiu,placut . Adica ma simt ciudat dar intr`un fel placut .
In general,pot spune ca ma simt placut cand sunt aproap de ea...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

- Roxi, imi permit sa-ti spun asa, in loc de "Toxi".. Eu imi imaginez ca, de fapt, asta e numele tau. si chiar imi place. doar ca s-a strecurat aici o simpla eroare de tastare. Dar ce mi se pare mie interesant e ca m-ai lasat sa-ti stalcesc numele tau frumos. Eu te-as fi injurat.. Ti-as fi zis ceva de p***a.. Chiar, ti-a vorbit p***a despre mine?.. Sau macar as fi intrebat: "- Baiete, cat de idiot trebuie sa fii tu, idiotule care esti, daca tu nu esti in stare nici macar sa observi o simpla greseala de tastare?" =)) =)) Si acum, pun pariu ca n-ai curaj sa iei de aici cu copy-paste, ca sa-mi zici asa (dar fara ghilimele!) Si sa vezi pe urma ce-ti zic. ca eu sunt misogin. in ultimul hal. te desfiintez complet. Asa ca tocmai ai pierdut pariul. si n-ai sa stii NICIODATA ce s-ar fi intamplat cu adevarat, daca m-ai fi injurat :))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toxi (acum 9 ani)

Nu sunt genul care sa raspunda unei provocari. Numele meu nu esti Roxi si Georgiana :P

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toxi (acum 9 ani)

Ci*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

- Fa si tu ceva diferit, cand iti zic.. Daca vrei sa te faci sanatoasa. altfel, te las asa. Injura-ma altfel. Gasesti tu ceva. eu am dat doar un exemplu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toxi (acum 9 ani)

Nu inteleg :)) again ."Daca vrei sa te faci sanatoasa...Injura-ma altfel" . Vrei sa te`njur?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

- Georgiana, daca nu ma injuri, nu va iesi mizeria aia de acolo. si nici nu putem sa simtim sentimente pozitive cu adevarat. asa ca nu vei putea sa ai incredere in niciun barbat. Te rog frumos.. Te rog din tot sufletul sa ma injuri pe mine (asta e rolul meu, eu sunt obisnuit). ca sa poti fi fericita cu alt barbat. Imi pare rau, dar nu merge altfel.asta e.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Toxi (acum 9 ani)

@#$%^&*()(*&^%$# :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

injura-ma si gata. ce rost are sa mai pierdem vremea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 5