Coronavirus Update

Cum scap de alprazolam?

Intrebare postata de NICOLETA71127531 cu 10 ani in urma - 3 raspunsuri
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Psihologie si psihoterapie

Pentru o lipsa de calciu,magneziu si fier,mi s a administrat in tratament alprazolam 0,25 seara inainte de culcare,am fost sedata desi am cerut sa nu mi se administreze asa ceva deoarece nu faceam atacuri de panica sau ceva de genul.am preferat spitalizarea{si rau am facut}deoarece acasa nu am timp sa ma tin de tratament.problema e ca acest alprazolam imi da reactii adverse;tremur,lipsa de concentrare,ameteli,depresie,nervozitate,tulburari de vorbire si coordonare,tulburari de vedere,hipotensiune arteriala,eruptii cutanate si multe altele.l am intrerupt 2 zile dar am crezut ca mor,nu mai stiam nimic de mine,l am reluat,un sfert din 0,25,dar mi tot mai rau.din inconstienta unei femei{acest medicament este nelipsit din tratamentul oricarui bolnav din sectia de interne unde am fost internata}mie frica sa nu ajung dintr un om sanatos mintal,unul nebun,sau mai rau sa mi se sfarseasca zilele,ce e de facut?

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (3)

Iuli (cu 10 ani in urma)

Cereti parerea altui medic neaparat. Nu este bine sa intrerupeti singura, dupa cum vedeti.

Sanatate!

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
NICOLETA71127531 (cu 10 ani in urma)

Am cerut si parerea altor medici,dar m au trimis la cea care m a"drogat"sa si repare greseala,Medicamentul mi a fost intrerupt de medicul de familie pentru ca faceam reactiile adverse si apoi redat dupa 2 zile in doza mai mica pentru ca mi era si mai rau fara el.Multumesc

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
[email protected] (cu 10 ani in urma)

Primul lucru este ...sa nu te sperii! sa nu.ti fie frica pt ca frica te va duce sa mentii acest tratament sau altul asemenea. Apoi ...incearca sa,ti reduci doza ....spaland intre degate...usor bulina...(azi una-doua treceri printre degetele ude, maine 3-4....si tot asa pana se duce de tot). Cand vezi ca ti.e rau ....sa sti ca ...poate fi de frica ...caai ramas fara el...INSA....incearca si sa stai 2 zile pe aceleasi ...sa zicem doza! bEA MULTE CEAIURI (TEI, SUNATOARE) . continua.ti tratamentul pt dezechilibrul nutritiv printr.o alimentatie corecta ...dar poti lua si suplimente. Cauta in tine sa vezi ce te tulbura ...ce probleme sufletesti ai ...caci rau ...cam de aici pleaca. Sanatate multa, fd

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.