Agitata si nervoasa?

Psihologie si psihoterapie Agitatie
Intrebare postata de agnestessa cu 11 ani in urma

De ce sunt mereu agitata si nervoasa?de cateva luni sunt f agitata si nervoasa,toata lumea imi spune asta ,si uneori sparg lucruri fara sa vreau tocmai de asta,parca tremur.nu ma pot controla,plang mereu la cel mai mic tipat al cuiva si ma supar.nu am prob de familie nici cu sotul.mi se spune ca sunt pripita si ca nu mai ascult de nimeni.sunt si la facultate si nu am tragere de fel sa mai invat sau sa citesc ceva.si am senzatia mereu de teama????? ce am????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

FreeStyle11 (acum 11 ani)

TU trebuie sa sti ce ai.Doar TU poti sa te controlezi nu?Mai intai gandeste-te ce iti creaza starea de agitatie.Daca nici tu nu sti, atunci cine?Cauta cauzele si elimina-le, treptat daca nu brusc.Eu iti spun asta a sa sti ca TU sti ce probleme ai de esti agitata si nervoasa si ca tot TU te poti ajuta.O sa vezi ca daca te ajuti SINGURA capeti EXPERIENTA si poti face fata la situatii si mai grele deat asta.Linisteste-te si gandeste limpede si vei gasi rezolvarea.Cand esti limpede la minte rezolvi lucrurile mult mai bine si iti dai seama mult mai bine ce probleme ai si cum sa le rezolvi.Mult noroc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 10 ani)

Poate e de la fumat, in caz ca esti fumatoare. Fumatul agita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: