Aparat dentar invizibil?

Ortodontie
Intrebare postata de adina168116975 cu 15 ani in urma

Am probleme destul de grave cu dantura..in sensul ca dintii mei sunt foarte strambi. As vrea sa remediez aceasta situatie, dar nu as vrea sa port un aparat clasic. Am aflat de un aparat dentar invizibil, Incognito. Chiar vreau sa incerc. Ce ma sfatuiti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (30)

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Am auzit vorbind medicii stomatologi despre acest aparat, nu stiu sigur de unde se poate procura,stiu ca ar costa cam 1800 de roni. Intereseaza-te la o clinica privata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

violeta-elena (acum 15 ani)

Eu pot sa te sfatuiesc sa mergi la Dent Estet..acolo am mers eu cel putin si a fost ok. Nu m-a deranjat la vorbit si intr-un an am terminat tratamentul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

Buna,

Exista aparate dentale invizibile!

Aparatele dentare linguale (invizibile) sunt utilizate la alinierea dintilor in malocluzie cu atasamente fixate pe fata interna a dintilor (linguala), care, spre deosebire de cele clasice-vestibulare, aparatele ortodontice linguale nu se vad.

Un tratament de ultima ora este tratamentul ortodontic fara bracketuri, fara “metal si sarme”. Acesta este realizat prin noua metoda “Invisalign”. Acesta este un tratament de indreptare a dintilor care se realizeaza cu ajutorul unor “gutiere transaparente“ speciale (numite aligners). Acestea sunt foarte comfortabile,se poate scoate pentru a minca sau a asigura o igiena dentara corespunzatoare. Invisalign (gutiere ortodontice transparente) este o solutie care se adreseaza anomaliilor cu grad mic de dificultate si corecteaza pozitia anormala a dintilor.

Poti afla mai multe detalii despre costul unui astfel de aparat, contactand o clinica privata.

Daca esti din Bucuresti, iti recomand Clinica Velvet Dental.
Au medici de exceptie care te trateaza ca pe un client special (am mai patit si sa fiu tratata ca un robot care trebuie sa stea nemiscat pe scaun, indiferent daca stateam incomod sau simteam durere pe parcursul tratamentului dentar).

Ii poti contacta pentru detalii la numarul de telefon: 021 317 39 97 sau 0722 453 012.
Poti sa le scrii si mail pe adresa: [email protected]

Numai bine!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

Iar in Oradea, unde as putea gasi?
Am auzit ca pana la 24 de ani se poate indrepta dintii, este adevarat?, eu am peste 24 de ani.
Raspundeti-mi.
Va multumesc.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena1432 (acum 15 ani)

buna, am 22 ani si am aparat dentar...chiar daca esti trecut de 24 iti poti pune fara probleme
cel invizibil e ceva mai scump ...al meu a costat undeva la 850 euro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulian (acum 12 ani)

Buna elena, de unde ti-ai luat aparatul invizibil la 850 de euro?

Merci Iulian

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mary (acum 12 ani)

elena unde a costat doar 850 euro? te rog raspunde si mie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

claudia510 (acum 15 ani)

Salutare!

Intr-adevar, exista acest tip de aparat dentar. Incognito este o metoda revolutionara de tratament. Eu port acest tip de aparat si vad rezultate semnificative. Vad ca fiecare face reclama cate unui cabinet, asa ca o s-o fac si eu: Clarodent, pe Str. Virtutii 12, Bucuresti, www.clarodent.ro. Nu pot sa iti spun cat ma bucur ca am ajuns la d-na doctor Tigoiu pentru tratament! Caldura cu care isi trateaza toti pacientii iti inlatura orice frica! Fiecare vizita este prilej de distractie si buna dispozitie!

Poti cauta informatii despre ortodontie si pe www.aparatedentare.ro, un site nou lansat si pe care l-am descoperit de curand!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ION40120827 (acum 15 ani)

alessandro, multumesc pentru pontul cu www.aparatedentare.ro. Am gasit o multime de informatii despre aparate dentare, pe care le poti afla, in mod normal, numai daca mergi la medic. Super profi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marina27 (acum 15 ani)

membru65915:Iar in Oradea, unde as putea gasi?
Am auzit ca pana la 24 de ani se poate indrepta dintii, este adevarat?, eu am peste 24 de ani.
Raspundeti-mi.
Va multumesc.
buna, am 22 ani si am aparat dentar...chiar daca esti trecut de 24 iti poti pune fara probleme
cel invizibil e ceva mai scump ...al meu a costat undeva la 850 euro

al tau a fost invizibil??....dak da...la ce clinica ai fost?...

eu mam intereat pe net...si un aparat Icognito costa 5000 de Euro..ceea ce este o suma imensa....si merge sa til pui doar dak ai nu ai probleme grave...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

manu7up (acum 13 ani)

daca as vrea sa imi pun doar zona de sus tot 2000euro ma costa?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana (acum 12 ani)

WOW......In primur rind pot sa va spun ca eu personal am pacienti si de 50 de ani.....nu este niciodata prea tirziu sa va indreptati dintii.
In ceea ce priveste INVISALIGN fiti deosebit de atenti...niste gutiere poate face oricine ...INVISALIGN
este un tratament special perfect coordonat cu comania mama si nu sunt convinsa ca sunt foarte multi medici acreditati sa faca acest tratament. Personal am incercat sa aduc INVISALIGN
in Romania acum 7 ani...si compania din US a refuzat total.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum 8 ani)

Acum exista Invisalign (de cativa ani buni deja) si in ROmania, a fost adus prima oara de clinica Smile Factory, dar acum e din ce in ce mai cunoscut.
Si sunt din ce in ce mai multi pacienti care il folosesc, in detrimentul aparatelor dentare clasice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana (acum 12 ani)

Ceea ce am citit este incredibil:de pe acest site:"Vei purta fiecare aligner zi si noapte timp de 2 saptamani. Le scoti doar cand mananci, bei sau iti faci igiena dentara. Tratamentul complet dureaza aproximativ 1 an. Trebuie sa-ti vizitezi regulat medicul ortodont pentru a urmari evolutia tratamentului".....ASTA ESTE O GLUMA !!!!!! INVISALIGN este un tratament ortodontic care dureaza 2 ani. Se schimba "gutierele" in fiecare luna. Ortodontistul urmareste tratamentul pas cu pas. Aveti o programare in fiecare luna. Sunt necesare minimum 24 de luni de tratament. In acelasi timp se pot aplica butoane pe dinti daca este necesara folosirea unui elastic dentar. Nu va cheltuiti bani degeaba.....ce am citit pe site este japca la drumul mare. Dintii nu se indreapta peste noapte. Nu uitati ca INVISALIGN este un tratament corespunzator cu pacienti care au o muscatura perfecta. INVISALIGN nu corecteaza muscatura.Dupa tratamentul cu INVISALIGN aveti nevoie sa purtati un Retainer pentru inca un an ca sa mentineti dintii in aceea pozitie. Mult succes tuturor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum 8 ani)

Check your facts, Invisalign corecteaza si muscatura.
Sunt zeci de cazuri de muscaturi corectate cu Invisalign.
Apoi, gutierele se schimba la 2 saptamani, nu la o luna, iar tratamentul poate dura intre 7 luni (pentru cazurile usoare) si 2 ani.

Durata depinde strict de complexitatea problemelor pacientului.
Iar vizitele pot fi facute si mai rar (6-8 saptamani, in cazuri speciale), pentru ca pacientul isi schimba gutierele in mod normal, tratamentul isi face treaba, fara sa fie „activat”. Ortodontul urmareste ca evolutia dintilor sa fie in concordanta cu planul de tratament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

manu7up (acum 12 ani)

salutare! eu am doi dinti in fata ciudati, in spatele celor din fata(principalii), as dori sa imi dea add la [email protected] cine a folosit si cine stie cat m-ar costa un tratament complet, de preferat un medic stomatolog ce a lucrat cu asa ceva. Astept un mail sau add pe messenger, multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Julian (acum 10 ani)

In targu mures este aparat dentar invizibil la pretul de 2500 RON / Arcada. Daca va intereseaza puteti sa ma contactati pe [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cerbu Maria (acum 10 ani)

Buna,
Recomand cu caldura clinica Smile Factory.

http://bucuresti.smilefactory.ro/

Au si o oferta acum avantajoasa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eliza (acum 10 ani)

Buna,

Eu port Invisalign de 8 luni. Trebuie sa-l mai port inca 12 luni. Rezultatele au inceput sa se vada. Recomand clinica Dr. Widu - Smile Factory Bucuresti sau Timisoara. Dr. Widu a introdus acest tip de aparat dentar in Romania si are experienta in Germania.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea (acum 9 ani)

Buna,am si eu o intrebare legata de invisalign. Ti-a facut cumva rani la buza sau gingii..?mie fa...e a 3 a zi si abia pot manca..am crezut ca nu vor aparea decat durerile de dinti care mi se par normale...Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2