Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului
SfatulMedicului.ro Comunitate Nutritia copiilor Bebe de 3 luni si 2 saptamini nu prea maninca?

Bebe de 3 luni si 2 saptamini nu prea maninca?

Membru anonim · acum 5 ani
Bebe de 3 luni si 2 saptamini nu maninca suficient, observ acest lucru si dupa lipsa de scaun sau scaun foarte putin odata la 2 zile. O hranesc la sin si la necesitate si lapte praf. Laptele praf il maninca insa sinul il cam refuza uneori chiar daca e flaminda. Nu stiu cum sa procedez.. am incercat sai nui dau adaugator si aceiasi problema nu maninca mai bine sin.. si la 3 luni fix aveam doar 5,300 kg 64 cm
Raspunde
Raspunsuri (1)
A
Admin SfatulMedicului
acum 5 ani
Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul pediatru. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/ce-greutate-trebuie-sa-aiba-bebelusul-meui_18180
0 Raspunde
Raspunde la intrebare
Scrie raspunsul, apoi te autentifici rapid (sau iti faci cont) ca sa-l publici — textul nu se pierde.

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.

Ai si tu o intrebare?

Comunitatea Sfatul Medicului e pregatita sa raspunda, gratuit.

Urmareste Sfatul Medicului

Aboneaza-te la Newsletter