Scaun la bebelus de 5 saptamani

Nou nascutul
Intrebare postata de blondymme cu 11 ani in urma

Bebelusul meu de 5 saptamani a avut diaree,acuma e mai bine,are scun la fiecare masa.Il alaptez la san dar primeste laptic si cu sticluta ca nu se satura de la san.Am fost la doctor,mi sa spus s-i dau mult sa bea,lapte,ceai sa suga sa nu se deshidrateze si ii trece.Acuma dupa ce papa ar scaun,scaunul e moale dar ce ma ingrijoreaza se screme tare la sfarsit pana elimina ceva galben mucos ca un gel,cateodata ca o apa galbena.Este normal sau ar ceva?astept cu nerbdre raspunsuri,va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Buna (acum 11 ani)

Faci mare greseala cu laptele praf ! Copilul de la lapte praf are aceasta diaree.
Laptele praf este plin de chimicale, medicamente si chiar 2 droguri.
Multi copii au probleme masive de la acest lapte si ceea ce face corpul in promul rand ca sa se scape de substante nedorite este diareea. Inceteaza cu laptele praf de care nu are nevoie nici un bebelus care are lapte de san si o sa vezi cum dispare si diareea. Insa odata stricate intestinele cu acest lapte dureaza ceva pana se reface, deci cu cat ii elimini mai repede laptele cu atat mai repede trece.
Cauta cu google "laptele praf cocktail" , era pe undeva un articol despre ingredientele toxice din laptele praf. Daca asculti orbeste de medici vei avea tot mai des nevoie de ajutorul rau. Asa se face banii: doctorii invata lumea sa faca greseli ca pe urma sa aiba nevoie de consultatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: