Va rog sa ma ajutati !!!!!!!!!!

Migrena
Intrebare postata de membru242659 cu 10 ani in urma

Buna ziua,am 20 de ani in urma cu cateva luni am avut dureri foarte mari si persistente de cap,cam o luna,am luat pastile si am renuntat la spalatul pe cap foarte des,durerea a disparut,acum de o saptamana din nou aceleasi dureri,am mers la un control la ochi,OD-0,85 iar OS-0,25,mi s-a zis ca e posibil sa ma doare capul si de asta,ochelarii luni o sa imi vina,daca o sa ma doare in continuare capul sigur o sa merg la un control (nu prea stiu unde sa merg nici macar nu stiu cum se numeste ).Ma doare capul foarte rau,atunci cand misc de el parca am in interiorul lui o bila foarte mare care atince de niste pereti,nu stiu ce sa mai fac,stiu ca stau sa astept si nu fac bine dar nici nu stiu in ce parte sa merg si ce sa intreb

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

ionela (acum 10 ani)

de dureri de cap ingrozitoare sufar si eu,am facut toate testele posibile si nimik nu a-si avea dar durerile le am si 4 zile din 7,mereu numai pe-o parte si dupaia se schimba etc...ce vreasu sa zic ca am cheltuiot atatia bani si nici un medic nu mi-a spus ce am dar putea macar simplu sa-mi spuna ca sufar de migrene si gata dadea un tratament si good by...asa ca tu ca sa nu umblii ca mine peste tot de 7 ori pe ani,tot ca tine eram si eu cand au inceput,acum am 25,deja sunt satula pana peste cap de dureri,mai bine ai face un rmn sa excluzi vrei tumoare sau altceva periculos..si dupaia daca nu ai nimik sa cauti sg cauza..eu sg am decoperit de unde incepea durera si acum le am mai rar mai des sunt iarna de la fluctuatiile de temp,spalatul pe cap imi dadea dureir acum ma usuc imediat pe cap,port caciula afara non stop iarna,evit curentul,frigul la gat la cap etc,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

membru242659 (acum 10 ani)

durerea mi s-a ameliorat ionela,ma mai doare doar fruntea atunci cand ies afara fara caciula si merg la facultate unde este curent foarte rau si frig,am mers la medicul de familie si mi-a zis ca probabil am o sinuzita foarte puternica si sa am grija cand ma spal pe cap,eu o faceam din 2 in 2 zile,mi-a dat niste ceaiuri si antibiotice,de azi incep,sper sa imi treaca,daca nu,sigur o sa merg la un rmn,imi e atat de frica si totusi stau asa cu frica de a nu merge si de a-mi zice ca am ceva mai grav,oricum acum imi e mult mai bine,au fost zile si mai rele in care ma durea de 10 ori mai tare,eu zic ca de la spalatul pe cap des si de la curent,pt ca atunci cand ies afara simt si o durere de masea pe gat in jos,dar de obicei imi trecea cu o simpla pastila dar acum nu mai este asa....multumesc pentru raspuns ionela !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: