Dureri de cap

Migrena
Intrebare postata de nastasestresu cu 13 ani in urma

Am dureri frecvente de cap ,localizate in spate deasupra cefei insotite uneori si de durere in fundul ochilor sau cum se spune.stie cineva din ce cauza multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

Sheila (acum 13 ani)

Cand apar aceste dureri?
Un control la neurologie si oftalmologie ar fi indicat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nastasestresu (acum 13 ani)

durerile apar mai mereu.uneori nici nu pot sta cu capul pe perna,simt ca parca as sta pe bolovani si cand am dureri imi simt capul foarte greu. multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

PAULA (acum 13 ani)

Bună ziua.
Am dureri de cap de când mă ştiu ,sunt foarte accentuate in zona tâmplelor în spatele globului ocular iar în zona cefei venele sunt foarte tari şi mă dor groaznic,am stări de vomă iar când merg pe stradă am impresia de cădere într-o parte .Am ajuns dependentă de ibubrofen , paracetamol nu-mi lipseşte din geantă şi orice medicament care poate să-mi reducă cât de cât din dureri în momentele acelea.Vă întreb pe dumneavoastră dacă puteţi să-mi recomandati un tratament anume.V ă mulţumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 11 ani)

buna paula am si eu acelasi simtom ca si tine ,totusi sunt foarte curioasa ce tia zis medicul ,in cazul n care ai fost! sanatate multa .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 13 ani)

Cu atatea pastile o sa ajungi sa-ti distrugi stomacul, asta daca nu ai deja probleme.
Mergi si fa investigatii pt a afla care este cauza acestor dureri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyelin (acum 13 ani)

Buna.Cauza durerilor de cap poate fi complexa.Ar fi indicat sa faceti o serie de investigatii,doar asa veti putea primi un diagnostic si un tratament pe masura.Noi nu va putem recomanda un tratament deoarece nu suntem in masura sa stim care-i cauza.Mergeti la medic,luati-va tensiunea,poate aveti probleme cu coloana vertebrala,poate aveti probleme cu ochii,poate fi o cauza neurologica si multe altele.Luarea de medicamente" dupa ureche" nu este tocmai cel mai bun mod de a trata o problema,eventual va veti trezi cu mai multe.O zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DANIELA CALIN (acum 13 ani)

POATE FI O SPONDILOZA CERVICALA CARE LA UNELE PERSOANE ESTE MAI ZGOMOTOASA SAU SE POATE MOSTENI

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

claudiu (acum 11 ani)

spunei la cineva sa te descante si scapi foarte repede ( esti deochiat cand te doare capul si ochi .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Likone (acum 10 ani)

Buna ziua! Am dureri de cap frecvente! MA dor ochii (undeva in spatele ochilor,nu stiu exact cum sa descriu),tamplele si in spatele capului putin mai sus de ceafa . Am o stare de ameteala si nu ma pot concentra. Sunt dureri zilnice. Imediat ce ma trezesc,durerile ma insotesc in orice as face! Cate o data sunt amplificate si nu le pot calma nici macar cu pastile! Am facut examen neurologic,si Neurologul mi-a spus ca din punct de vedere Neurologic nu am nimic,port ochelari de vedere si prin urmare am facut examen oftalmologic si fond de ochi,rezultatul fiind bun,Am facut Tomografie care a iesit deasemenea buna. Sinuzita nu am. Asta mi-a comfirmat Neurologul! Stie cineva sa imi dea un sfat? Incotro sa ma indrept? Unde sa ma duc si ce analize sa-mi mai fac? Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

x (acum 10 ani)

ai incercat si la un endocrinolog?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sunia (acum 9 ani)

Likone, ti-ai rezolvat problema?

am inceput sa am si eu exact aceleasi simptome si nu stiu ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ilie (acum 8 ani)

este spondiloza cervicala , daca avei masele dinti netratati tratati-le pentru ca pot inflama nervii cranieni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: