Dureri de cap,ochi,tample si fata raspuns medic

Migrena Glioblastom multiform
Intrebare postata de laurentiaqziou cu 12 ani in urma

Buna ziua ma numesc laura si am o intrebare .sotul meu are dureri pe partea stanga a capului adik fata ureche tampla ochi frunte ,care ar putea fi motivul?durerile incep toamna si sunt foarte severe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Cefaleea (durerea de cap) trebuie evaluata pe rand de medicul de familie (de a exclude un puseu hipertensiv) un medic neurolog ( pt o posibila nevralgie arnold), de un medic ORL (o sinuzita).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Migrena.

AAA (acum 11 ani)

buna ziua... ma dor tamplele si fruntea .. dar nu mereu... am perioade cand ma dor foarte rau si unele zile chiar deloc de la ce poate fi?? si simt asa pulsatii la tample uneori su ca ma strange capul ... este o senzatie ciudata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela Dumitru (acum 9 ani)

De o saptamina am dureri insuportabile in zona timplei si a fruntii nu stiu ce sa mai fac am luat ibuprofeno si paracetamol de 1g si tot nu-mi trece

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cezar (acum 9 ani)

Posibil sa dezvoltati o tumora cerebrala maligna pe partea laterala sau in cazul dvs in partea stânga a capului ( glioblastom multiform )

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Neagu Ioana-Aida (acum 9 ani)

De ce ma dure capul tot timpul da nu de dureri de cap si de ameteala ...Si de ce ma dor piceoarele da nu de-la cisme

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Oana dumitrita (acum 5 luni)

Dece se blocheaza capul si ma doare ochii si simnt ca se vîrte asupra mea si ma ameteste foarte tare si ma simnt slabita din ce cauza am un stic nervos cîte o data

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Oana dumitrita (acum 5 luni)

Dece cîte o data stau mult pe scaun si ma ameteste foarte tare si nustiu ce sa fac si ochii ma dor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Oana dumitrita (acum 5 luni)

Si stau mult pe gînduri si nustiu ce se în tîmpla cu mine si cu dure de cap ce pot sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: