A incepu sa imi cada parul va rog ajutatima raspuns medic

Meningita
Intrebare postata de constantyn24 cu 12 ani in urma

Buna ziua as avea si eu o rugaminte
de mic am in cap petice de matreata mi sa spus ca este pe sistem nervos si ca imi va trece in timp .. perfect
dar de aproximativ 2 luni de zile mia cazut un petic de par din farful capului si continua sa imi cada mereu parul imi este foarte teama am foat la doctor si mia dat un shampon de matreata dar nu este bun de nimik
va rog mult spunetimi si mie ce sa fac la fel mi sa intanplat si cu barba am 2 petice unde nu imi mai trece va rog ajutatima
va multumesc si va urez un an nou fericit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Pe lângă prezenţa mătreţii probabil că în cazul d-vs este vorba şi de o altă micoză asociată. Un şampon antimicotic (gen Nizoral) le-ar putea trata pe amândouă, dar ar fi recomandat ca diagnosticul să fie stabilit de un dermatolog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Meningita.

constantyn24 (acum 12 ani)

eu nu sunt in tara pot gasi acest sampon si in anglia ?
este ceva grav sincer imi este foarte teama
?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantyn24 (acum 12 ani)

am gasit acest sampon am inceput de azi ast ca saptamana care vine sa ma duc la medicul de familie sa imi faca programare la dermatolog
va multumesc
si va doresc un An Nou plin de bucurii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Doina_Iasi (acum 12 ani)

Tiroidita Hashimoto?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantyn24 (acum 12 ani)

ce este asta ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Doina_Iasi (acum 12 ani)

hashimoto poate explica problema ta nu gasesc aici pe site mai multe informatii cauta pe youtube,hashimoto''s thyroiditis sau pe google,sunt persoane care prezinta aceiasi problema ca tine,nu sunt doctor,nu am nici o educatie in medicina,dar eu cred ca orce simtom are o cauza nu e cel mai bine sa vedem unde e problema? ..pe sistem nervos?:D sa explice dr. exact ce se intampla? pt tine citeste informatii despre sistemul nervos si rolul lui nu ai sa gasesti nici o legatura cu problema ta iti garantez sarbatori fericite

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantyn24 (acum 12 ani)

iti multumesc foarte mult sincer nu stiam de asa ceva si imi este foarte teama am cautat eu ceva nu prea am gasit tot dar am sa continui sa caut
daca sti ceva si de tratare te rog mult sa imi zici
iti multumesc inca odata iti Doresc un An Nou Fericit si sa ai parte de toate inplinirile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Doina_Iasi (acum 12 ani)

din descrierea ta de mic ai aceasta problema care sa agravat eu zic ca e ceva legat de sistemul imunitar ,nu stiu tratament :D sa nu te increzi in "hemopatie noua medicina" cel mai sfant e medicina cea de toate zilele mergi la doctor dermatolog apoi la un dr. pediatru ce rezultat primesti citeste sunt multe informati pe internet sa vezi daca se potriveste google special youtube unde poti auzi persoane cu aceasi problema din bolile imune hashimoto cauzeaza cadera parului asa cum descri tu multumesc de urarii la fel si tie un an nou fericit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantyn24 (acum 12 ani)

tin sa iti multumesc inca o data sincer am 24 de ani am locuit in esp 4 ani de zile dar nu mai dat nici un medic de cap analizele le faceam mereu si chiar ii intrebam si nimik imi ziceau ca sunt perfecte si nimic alceva
acum na saptamana asta am programare sincer sunt super fericit ca am descoperit ce am , deacum incolo doar D-zeu stie cum ma va trata
tin sa iti multumesc foarte mult si D-zeu sa te iingrijeasca in toate
iti multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: