Ajutati-ma va rog,am rezultatul de la analize si rog un doctor sa imi spuna si mie despre ce e vorba?

Investigatii
Intrebare postata de Mihaela723 cu 15 ani in urma

V-am mai spus am 19 ani si nu mi-a venit ciclu de 4 ani si ceva si nici nu m-am dezvoltata dar am sa va scriu tot ceea ce cuprinde rezultatul de la analize hormonale poate asa ma ajutati si imi puteti da niste medicamente pentru asa ceva.Am sa incep cu :estradiol femei:faza foliculara :<112; ovulatie:36-251; faza luteala:31-136,menopauza fara substitutie hormonala:<45,menopauza cu substitutie hormonala:25-406,administrare e contraceptiv oral ;fsh hormon de stimularefolicular: femei:f.foliculara:3.5-9.2;ovulatie:4.7-25.9;; lh-hormon luteinizat:femei:-faza foliculara:1.9-9.2;faza ovulatorie:6.1-49.1;faza luteala:1.3-10.8;menopauza fara terapie hormonala:15.4-53.3;menopauza cu terapie hormonala:0.7-52.7 ;; Prolactina:femei:premenopauza:2.1-47.6ng/ml;postmenopauza:0.0-41.4 ng/ml;;;Testosteron:femei:0.05-0.81;;;;FSH-hormon de stimulare foliculara:147.60 /mlU/ml;;;;LH-hormon luteinizat:43.40 f foliculara:1.9-9.2/mlU/ml;; cam atat scrie pe buletinul meu de analize,va rog din suflet sa imi raspunda un doctor care sa imi spuna ce trebuie sa iau pana la urma.sunt disperata.va multumesc si astept un raspuns de la dumneavoastra.multa sanatate la toata lumea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

cristina179112741 (acum 15 ani)

si mie mi a intarziat 2 ani odata si apoi am aflat k am ovare polichistice si din cauza aceasta am avut si am aceste dereglari...insa eu m am dezvoltat...akm imi vine menstruatia in fiecare luna cu ajutorul anticonceptionalelor dar ma lupt cu sangerarile dintre menstruatii care tot din cauza ovarelor le am

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Deschide cont,care este gratuit si consulta medicul,ai dreptul la 3 cons. gratuite lunar. Exact ce ai scris aici, pe forum, trimite la ei si in max. 72 de ore vei primi un sfat competent ,de la un medic specialist.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrea18123642 (acum 15 ani)

Mergi de urgenta la un medic endocrinolog, iti recomand spitalul Parhon din Bucuresti, sau Policlinica Medsana din Bucuresti. Caut-o pe doamna dr. conf.Gheorgiu.
In situatia ta numai un specilaist foarte bun poate sa-ti puna un diacnostic real si apoi sa-ti prescrie un tratament.
Cu dezechilibrele hormonale nu te joci, poti sa ajungi ca o leguma daca nu urmezi singura cale adevarata: investigatii si diagnostic si apoi tratament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nika (acum 10 ani)

mergi numaidecit la medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bea (acum 10 ani)

cauta urgent un specialist,esti prea tanara ca sa ai asemenea probleme

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: