Unde pot face FIV cu ovule donate ?

Infertilitate feminina
Intrebare postata de MembruMobileApp1484659602 cu 7 ani in urma

Cine are informații despre baza de donatoare unde fac fiv cu ovule donate?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (24)

Ancaghibu (acum 6 ani)

Buna ziua.
FIV cu ovocite se poate face în Ucraina. Acolo clinica are o baza vasta de donatoare. Nu esti limitat, e posibil sa alegi cea mai buna donatoare pentru tine. Desigur, ultimul cuvant il are medicul. Dar ac***a in vedere profesionalismul lor nu aveti de ce sa faceti grija.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sector1 (acum 6 ani)

Ancaghibu buna
La moment sunt mai multe clinici în Europa specializate în Reproducerea Umană Asistată Medical. Ucraina, Cehia, Grecia...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bragaru (acum 6 ani)

In Ucraina cea mai mare rata de succes dintre toate clinicile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1497682503 (acum 6 ani)

si eu recomand clinica din Kiev.am ramas multumiti de serviciile lor,chiar daca era o aglomeratie totala..italieni,germani si alte natiii.I-am ales pe ei deoarece au o baza tinara de doantoare si fertilizare se face cu ovule proaspete recolatate.Din acest motiv au o reusita sporita .Totul este conform conform contractului.Nu am achitat nimic in plus .Am fost cazatiin apartament bun,transport de la cazare la clinica.Si ce mia placut cel mai mult este ca au coordonatori in mai multe limbi,inclusiv romana...Recomand cu toata incerderea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirela875 (acum 6 ani)

vad multe comentarii despre clinica din Kiev,este vorba despre ****?daca da,cum ajungi la ei?care este procedura?Am fost depistata cu sindromul insuficienţei ovariene premature.Sansele ca sa concep un copil chiar si prin fiv cu ovule proprii sunt minime.Ginecologul mia spus ca voi reusi doar cu ovule donate.ma intristeaza pe de o parte acest lucru,deoarec constientizez ca copilul im va apartine doar 50 % .Impartasiti-va cu experienta care ati facut ..Emotional cum treceti peste?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca_griu (acum 6 ani)

Buna.am auzit de ea de pe alte forumuri.Am niste prieteni in Cehia și mi-au spus că la ei tot se face Fiv cu ovule donate,insa congelate.Am înțeles că nu prea oferă informații despre donatoare,ceea ce nu prea mi-a plăcut.Am ramas la clinica din kiev deoarece donatoarele sunt alese dupa multe criterii.Ca de ex este obligatoriu sa aiba cel putin cun copil si virsta pina in30-32 ani.Cit despre partea emotionala..Draga mea,copilul acesta se va dezvolta sub inimioara ta,il vei simti cum creste in tine si se dezvolta,si credema ca aceste momente isi merita toate eforturile si sacrificiile.Daca aceasta este o sansa pentru voi,nu da cu piciorul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chhirtoaca (acum 6 ani)

Astazi exista mai multe tari unde se face tratamentul de FIV cu ovocite donate. Insa fiecare cuplu trebuie sa analizeze informatiile sau sa cunoasca cupluri care deja la au trecut aceste etape.
Cine in ce tara/clinica a facut sau stie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dragutza8721 (acum 6 ani)

noi am facut la recomandarea unui medic de la noi.am ramas insarcinati))si suntem foarte fericiti.unicul minus este haosul si invalmaseala din clinica..foarte mukta lume,chiar daca toti eram pe programari.cam dezorganizat si asta deranja.medicii supraobositi iar sarmanii coordonatori se ripeau in10.cred ca este timpul sa se extinda ,sa mai deschida o filiala ceva.in schimb tot ce este prevazut in contractul de pe mamasurogat,net,aia am obtinut.am optat pentru pachetul de 2 fiv,si bine am facut ca nu am reusit din prima.am fost intimpinati la aeroport,cazati,transport de la clinica la hotel.recomand cu incredere

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marinela_cocosh (acum 6 ani)

si pe mine ma intereseaza acest subiect.In afara de Cehia ,unde se mai face si poate ati facut?sa fie o clinica verificata si serioasa,fara taxe ascunse.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1497682503 (acum 6 ani)

eu am citit un articol precul ca Ucraina este cel mai mare exportator de ovule catre celellate tari.Deoarece femeil sunt frumoase si sanatoase,dar cred ca este si o tara in curs de dezvolatre si este nevoie de bani.La barbati este mai simplu sa fie donator,o placere chia)))pe cind sa extragi niste ovule de la ofemeie este mai complicat.tot procesul are loc sub anestezie si evident implica si careva riscuri.eu personal nu as faceo.nu aveti decit sami sariti in cap,insa mii scumpa viata.asa ca logic ar fi bine daca ati opta pentru clinici din Ucraia.Un alt criteriu de care sa nu uitati este ca fertilizarea sa se faca cu ovule proaspete nu congelate.Astfel sansele de reusita sint mai mari

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1497682503 (acum 6 ani)

din septembrie acum se pot face si la noi in romania.o clinica a facut parteneriat cu *****din spania.chipurile vor livra ovule pentru femeile de la noi.nici nu stiu daca e de bine sau de rau..vom vedea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca_griu (acum 6 ani)

este un pas bun pe care il face clinica de la noi cu *****.insa asa cum suntem noi mai sceptici ca natiune cred ca oricum vom apela la clinici care deja fac de ceva timp fiv cu ovule donate si au si recenzii.am citit si eu acest articol.ei sustin ca au donatoare de toate rasele.pentru gustul fiecaruia cum s-ar zice.ceea ce nu ma incinta este ca materialul va fi decongelat si fertilizate in laborator cu sperma provenita de la partenerul pacientei sau de la donator (daca este cazul).faptul ca sunt congelate deja scad sansele unui fiv reusit dein prima.insa este doar parerea mea...sper sa faca treaba buna,deoarece este o metoda acre ofera o ultima sansa pentru unele cupluri de a deveni parinti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1500494761 (acum 6 ani)

am 43 de ani ,de la 39 de ani nu mai am ciclu , am facut tratament de la endocrinolog cu cycloproginova, dufaston , ciclul nu mai vine si pace

azi am primit rezultatele analizelor ft4 1.26 ng/dl, tsh 1.083 microUI/ml si tsh 150.00 mUI/ml

ce e de facut? solutii ? Sunt sanse la FIV cu ovocite donate?

cu deosebita consideretie si respect., multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Janina Victor (acum 6 ani)

Medicul care va trateaza trebuie sa va da un sfat. El stie mai bine daca sunt sanse sau nu.
Ca varianta adresati-va unui medic-ginecoloc in domeniul infertilitatii si poate va ajuta el

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gigi166 (acum 6 ani)

Cea mai mare rata de suces are clinica din Ucraina, datorita faptului ca folosesc ovocite proaspete la fertilizarea in laborator.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paula_rusnac (acum 6 ani)

Ucraina are cele mai bune oferte la acest capitol si preturi.Pina si strainii apeleaza la ei.Majoritatea clinicilor apeleaza la ei .Avantajul este ca au baza lor de donatoare si fertilizarea se face cu ovule proaspat recoltate.Timpul de asteptare este mai mic fata de alte clinici.Au coordonatori care vorbesc diverse limbi,inclisiv romana si ebraica.Deci,daca apelea si cei din Israel la ei,acolo unde medicina avanseaza zilnic atunci fac o treaba buna.Urmaresc activitea unei clinici anume,Biotexcom de numeste.la ei am observat toate aceste lucruri si un centru Isida se numeste .De aia daca chiar si mergeti la acest pas documentati va mai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1497682503 (acum 6 ani)

Biotexcom mai are mult de lucrat la capitolul organizare.Sunt la nivelul zero.Programeaza cite 30 cuplrui zilnci si pe urma nu reusesc..Am fost la ei totusi la o consultatie,si cind am vazut haosul de acolo ,nu am mai semnat contractul,care apropo nu era dintre cele mai ieftine.Cind am vazut cozile la cabinete si indignarea pacientilor,aveai impresia ca erai la un spital ordinar,,dar nu la o clinica care se promoveaza ca lider in domeniu.Cei care ati mai fost ,mai spuneti si de partile negative,ca nu de alta dar am impresia ca aici sunt oamnei platiti ca sai promoveze imaginea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca_griu (acum 6 ani)

scuza ma te rog ,insa tu cum crezi ca este asa usor sa lucrezi cu oamenii diversi?serios,deci la ei vin diferite nationalitati,oamnei cu statut social diferit.imagineaza-ti cit este de usor sa lucrezi cu ei.nu neg cele spuse de tine.sunt suprasolicitati insa nu-l poti numi haos,exagerezi.nu stiu,poate ai nimerit ru intro perioada mai aglomerata insa noi am fost tratati omeneste.eu nici nu am avut asteptari mari deoarece scopul era sa devenim parinti,asta era unica noastra asteptare.in afara de ai,ai mai fost la o clinica ceva?chiar imi este curios sa stiu cum ai fost tratata in alta parte

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1497682503 (acum 6 ani)

anca,este parerea mea,impresiile traite acolo si te rog sa fii buna si sa le respecti..daca esti fan inrait Biotexcom,bravo tie..doar ca mai bine sa stie persoanle care merg acolo ce se intimpla de fapt.eu am mentionat ca la capitolul organizare sunt zero,mai au de lucrat.a cui nevoie sa programezi atotia oameni zilnic??psihologic cind mergi la ei,doresti o atentie sporita,un rezultat.noi am fost la prima experienta la fiv cu ovule donate,insa am cunoscut un cuplu tot de la noi,care trecuse prin 5 fivuri,la Grecia si la Cehia.Dupa spusele lor ,Biotexcom este la nivel,ceea ce nu am putut intelge,daca sincer

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marina_Cretu (acum 6 ani)

Si eu caut informatii la acest subiect.am fost diagnosticata cu menopauza precoce,si medicul mi*a zis ca vom reusi doar cu ovule donate.ciclu nu mai am de 10 luni.initial ne-am orientat spre Grecia,la dr.Vytoulkas.am fost chiar si la o consultatie la dlui .a fost de acord cu diagnoza data.urmeaza sa le dam un raspuns,insa vad foarte multe cazuri reusite si la biotexcom,as spune ca rata de succes este mai mare
sunt confuza,nu stiu ce sa fac
cele care ati fost aduceti-mi ,va rog ,careva argumente pentru biotexcom,ce nu are genesis din grecia

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2