TROMPE TOTAL INFUNDATE

Infertilitate feminina
Intrebare postata de anamaria abagiu cu 14 ani in urma

BUNA.AM DESCOPIT ACUM CATEVA LUNI CA AM TROMPELE INFUNDATE IN TOTALITATE.AICI IN PORTUGALIA MEDICA M-A TRIMIS LA O CLINICA SPECIALIZATA CA SA MI LE DESFUNDE DAR CAND AM AJUNS ACOLO MI-AU SPUS CA NU ARE ROST SA IMI FACA LAPAROSCOPIA (PARCA ASA SE CHEAMA)CA NU DA REZULTAT.AS VREA SA STIU DACA AM VREO SANSA SA MI LE DESFUNDE IN TARA ?CA AS VREA SA FAC ASTA SAU ALTCEVA DACA SE POATE INAINTE DE FIV.POATE DUMNEZEU MA VA AJUTA SA RAMAN NATURAL INSARCINATA.FIV DA REZULTAT?CARE SUNT METODELE?VA MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (69)

Elena24158458 (acum 14 ani)

salut! Eu nu stiu ce medici sunt in Portugalia ,insa dupa spusele tale multa minte nu au.Cum a putut acea doctorita sa-ti spuna ca nu ai sanse dupa laparoscopie,cine este dansa ca sa zica asa ceva? Fiecare organism reactioneaza diferit,dansa nu este Dumnezeu sa hotarasca daca are sau nu are rost.Parerea mea este sa vii in tara si sa mergi la un medik ginecolog bun si sa te tii de capul lui.Eu am aceiasi problema si luna asta merg sa-mi desfunde trompele ca le am infundate pe amandoua.Eu am incredere ca totul va fi bine si simt ca asa va fi.Roagate foarte mult la Dumnezeu ,plangi si roaga-l sa -ti dea un bebe .Eu ma rog zi de zi si sper ca intr-o buna zi sa fiu si eu mamika.Tu unde stai in Romania in ce oras ca mai cunosc si eu medici de prin tara, eu stau in Suceava,insa merg la medik la Iasi. BAfta si abia astept sa mai vb. PA!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 13 ani)

buna elena.
ma numesc monica si sunt din ploiesti. am fost la buc ptr hsg si mi s-a spus ca am trompe obturate proximale si singura sansa de a face bebe ar fi FIV. crezi ca pot face altceva inainte sa ajung acolo?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adelaalex (acum 7 ani)

BUna Elena24158458 , as dori sa stiu daca ai avut vreo rezolvare pana acum la problema ta si daca ai ramas insarcinata ? Eu am avut aceeasi problema ca tine , si am sa iti povestesc cu amanuntul ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anamaria abagiu (acum 14 ani)

buna elena!stau in pitesti!iti multumesc pt incurajare!am auzit ca in bucuresti sunt medici buni si ca au aparatura necesara.dar,cum ai spus tu,Dumnezeu sper sa ne ajute si sa ne dea un bebe.dar laparoscopie in ce consta?te pup si mai vb.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena (acum 14 ani)

salut! Eu am sa fac instilatii mai intai ca asa se face ,daca nu reusesc sa raman dupa asta ar trebui sa fac laparoscopie.Te rog sa cauti pe google ce inseamna laparoscopie ca acolo sigur explica fff bine sau cauta aici pe site da la cautare si poate gasesti.Sper sa fie ok.Instilatiile constau in introducerea unui lichid in interior stii tu unde si prin aceasta metoda ar trebui sa se desfunde trompele.pupici ! lasa ca am sa-ti dau adresa de mess ca sa comunicam altfel.Aici am unele retineri,sper sa ma intelegi.pa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adelaalex (acum 7 ani)

BUna Elena , ai rezolvat ceva in acesti 6 ani ? ai reusit sa ramai insarcinata ? si eu am aceeasi problema si cred ca am rezolvat-o

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena 24 (acum 14 ani)

sa stii ca tot eu sunt insa am scris doar Elena

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anamaria abagiu (acum 14 ani)

da dar eu deja am facut asta,cred.adica mi-a bagat cu o seringa mare un lichid dar nu a patruns pt ca erau infundate.asa sa descoperit ca ii infundate.nu stiu daca ii acelasi lucru de care vb tu.nu au putut sa le desfunde pt ca erau infundate rau si a durut....pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adelaalex (acum 7 ani)

BUna anamaria ? Ai rezolvat ceva in tot acest timp ? ai reusit sa ramai insarcinata ? Eu am tot aceeasi problema, si am trecut prin o gramada de intamplari pana acum .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11544484832 (acum 5 ani)

Buna!
Spune-mi,te rog,daca ai reușit,cum si la ce medic sa rezolvi problema trompelor infundate.
Mulțumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anamaria abagiu (acum 14 ani)

aaaaa,am citit in ce consta laparoscopia!da oare da rezultat chiar daca le am total infundate?????doamne,nu stiu ce sa mai cred!de ce oare medica asta mi-a zis ca nu are rost sa fac asta,oare ii ceva mai grav la mine?spune ca le am total infundate si obstrude!incep so iau razna...daca nu ...tre sa fac FIV,dar se zice ca nici asta nu ii 100%garantata.offffffffffffffff

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anamaria abagiu (acum 14 ani)

BUNA!AS VREA SA STIU CARE SUNT CAUZELE INFUNDARII TROMPELOR?AAAAA,INCA CEVA,EU LA ORICE CONTACT SEXUAL AM NISTE DURERI MARI,E POSIBIL SA FIE DIN CAUZA TROMPELOR?PUP SI MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena 24 (acum 14 ani)

nu este tot aia ca iti introduce o seringa si nu ti-a desfundat,intelegi???????????????? Aia a fost pentru a vedea daca sunt infundate sau nu, instilatiile sunt altceva,laporoscopia altceva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena 24 (acum 14 ani)

mai bine vb pe mess,nu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adela30 (acum 14 ani)

Buna Elena. Si eu incerc de mai mult de un an sa concep un bebe. Urmatoarea luna va trebui sa merg sa verific tropele uterine, asa mi-a spus dr. Poti sa-mi spui te rog in ce consta asta si cat costa, ca nu am intrebat. Te rog mult. O zi frumoasa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona28 (acum 14 ani)

buna,in luna decembrie am fost diagnosticata cu obstructie tubara bilaterala,medicul meu mi-a zis ca nu se pot desfunda laparoscopic dar as putea sa incerc chirurgical clasic desi sansele nu sunt f mari.daca cineva ma poate sfatui ce as putea sa fac in situatia mea.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adelaalex (acum 7 ani)

BUna Simona .Ai rezolvat pana acum ceva cu trompele infundate ? Ai reusit sa ramai insarcinata ? eu am aceeasi problema, si am trecut prin foarte multe pana le-am desfundat ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 14 ani)

Buna fetelor. In luna ianuare am fost la dr si am facut histerosalpingografia,nu m-a durut de loc, nici trompele nu s-au fazut, a iesit ca am ambele trompe obturate, infundate total si ca tb sa fac FIV.
M-am dus la Iasi si dr. de acolo a spus ,, s-ar putea sa fie infundate cum mi-a iesit la HSG si atunci tb sa fac FIV, sau s-ar putea sa nu fie asa cum a iesit la HSG . Acum sunt programata pentru laparoscopie. Dupa rezultatul de la laparoscopie aflu ce tb sa fac in continuare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena 24 (acum 14 ani)

Adela ,consultul consta in introducerea unui lichid in uter ca sa se vada la un monitor daca sunt sau nu infundate trompele.Sa stii ca nu doare foarte tare,doare putin.Costa 300 ron,atata costa la iasi la omniclinic,la particular.Sa ai calmante la tine,ca te doare burta dupa.Multa bafta! pupici!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana -cluj (acum 14 ani)

in aceeasi situatie am fost si eu .am facut laparascopie.nici -un rezultat.a spus ca sunt foarte putine sanse .am fost si la sovata.nimic reusit .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 4