Tratamentul infertilitatii cu gonadotropine

Infertilitate feminina
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Doresc sa stiu ce tratament pot lua ca sa raman insarcinata ,am 36 de ani si de 13 ani nu am mai ramas

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Florian Alex (acum 15 ani)

Lenuta, ai facut cumva investigatii...? Incepand de la secretie vaginala pana la monitorizare? Poate e vorba de o infectie vaginala cronica, care te impiedica sa ai copii sau poate calculezi gresit perioada de ovulatie. Mergi neaparat la un medic bun. Eu ti-l recomand pe dr. Tutunaru. Este un medic de exceptie si va face tot posibilul sa ramai insarcinata. Il gasesti la spitalul Elias sau la cabinetul lui particular. Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ziua,
Am 29 de ani si am fost diacnosticata de medicul meu ginecolog cu urmatoarea problema am ovarele
polichistice, de aceea am dereglari ale menstruatiei, o luna am, o luna nu, in luna in care apare am prea mult sau cateva picaturi, din aceasta cauza medicul mia- spus ca sunt putine sanse de a ramane insarcinata, in urma investigatiilor amununtite pentru a vede de ce nu pot ramane insarcinata sotul meu a fost diacnosticat cu AZOOSPEMIE, medicul meu ginecolog din start ne-a spus ca in acest caz nu avem ce face, decat daca Dumnezeu va face minuni, tratament pentru a ramane insarcinata dupa parere medicului a spus ca nu are rost daca sotul este steril, am citit articolul dumneavostra si as dori sa stiu daca acest tratament ne poate ajuta si daca se poate sa ne recomandati medicul care ne poate face acest tratament.
o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 25 ani,sunt din Tulcea si in urma cu sase luni am facut o laparoscopie deoarece am fost diacnosticata cu ENDOMETRIOZA, imi doresc fff tare un copil desi nu am ramas insarcinata de 6 ani de cand sunt casatorita, doresc sa stiu dak mai sunt persoane cu aceasta boala si dak au reusit in prezenta ei sa aibe copii,multumeasc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 31 de ani si sunt din Bucuresti. De sapte ani tot incerc sa raman insarcinata dar pana acum nici un rezultat. Am fost diagnosticata cu ovare polichistice, dimenoree. Iau anticonceptionale de la varsta de 16 ani deoarece menstruatia mea este neregulata (din trei in trei luni sau din sase in sase. Acum de ceva vreme (3 luni) nu am mai luat microginon iar menstruatia nu a venit tot de atunci. As vrea sa stiu daca acest tratament ma poate ajuta in vreun fel pentru a putea ramana insarcinata si pentru a mi normaliza ciclul. multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

bunaziua.ma numesc alexandra,am 17 ani,mi-am inceput viata sexuala de la 14 ani.cam de un an de zile a inceput sa am dureri foarte mari de burta si de spate mai ales in timpul menstruatiei.deseori ma ustura foarte tare cand ma urinez si mi se scurge un lichid alb.cateodata am senzatia ca mai am putin si fac pe mine.am fost la ginecolog si mi-a spus ca am racit la burta...mi-a dat un tratament,dar tot aceleasi dureri le-am avut si in urma tratamentului.in timpul actului sexual am dureri foarte mari.sunt foarte sperieta si nu am cu cine sa vorbesc si cu cine sa ma sfatuiesc.va rog frumos ajutati-ma.
astept raspuns cat mai repede posibil.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

as vrea sa stiu ce analize am nevoie pentru o fertilizare in vitro,am37 de ani si am pierdut 2 sarcini,una la 2 luni si cea dea 2 la 3luni dar era o sarcina mola de atunci a trecut 1 an si nu am ramas insarcinata nici in urma unei fertilizari artificiale.ne dorim mult un copil si nu putem astepta.va rog sa-mi spuneti cat ar costa?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 24 ani si de 3 ani caut sa raman insarcinat ,vreu si eu niste sfaturi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am24 ani si nu potr saa raman insarcinay??ta ,vreu sa-mi dati niste sfturi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

In decursul a 5 ani am facut toate analizele ,la Sp Panait Sarbu,ajungand la monitorizarea ovulatiei pt a ramane insarcinata si toate analizele au iesit bine.Cu toate acestea eu nu raman insarcinata si nu pot intelege, de ce ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: