Infectiile de tract urinar la femei

Infectii urinare Candidoza tract urinar
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Nu am nici un comentariu dar ma intereseaza in mod special acest subiect pt ca si eu cred ca am asa ceva . as dori sa stiu daca este posibil sa-mi raspunde-ti la urmatoarea intrebare: in momentul cand urinez ,urinez cu sange si ma doare. Este posibil sa fie cistita? sau cat de mare este posibilitatea sa am piatra la rinichi? am 20 de ani si sunt cam speriata . am fost la doctor si mi-a prescris niste pastile, un ceai , si un antibiotic dar as vrea sa aflu si o a doua parere. va rog nu ezitati in a-mi raspunde. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (42)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

nu am nici un comentariu dar ma intereseaza in mod special acest subiect pt ca si eu cred ca am asa ceva . as dori sa stiu daca este posibil sa-mi raspunde-ti la urmatoarea intrebare: in momentul cand urinez ,urinez cu sange si ma doare. Este posibil sa fie cistita? sau cat de mare este posibilitatea sa am piatra la rinichi? am 20 de ani si sunt cam speriata . am fost la doctor si mi-a prescris niste pastile, un ceai , si un antibiotic dar as vrea sa aflu si o a doua parere. va rog nu ezitati in a-mi raspunde. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana22993179 (acum 16 ani)

DRAGA LORI SA STII CA AM O VECINA DE VARSTA TA CARE ARE PIETRE LA AMANDOI RINICHII IAR SOTUL MEU LA FEL(LITIAZA BILATERALA).TE SFATUIESC SA FACI O ECOGRAFIE PENTRU A AFLA CU SIGURANTA DACA ESTE ASA.ATI DORESC SANATATE.LIXIO.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

as avea o intrebare. nu am o viata sexuala regulata, dar cand se intampla,in ziua urmatoare am dureri groaznice la urinare, dureri de burta.Va rog frumos sa ma ajutati. Eu cred ca este cistita. Nu am inteles ce e ci cistita din luna de miere?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

as avea o intrebare: dupa administrare de antibiotice fac complicatii urinare care consta in dureri abdominale, senzatie de urinare continua, arsura, usturime si o presiune in zona abdominala joasa. Ce pot sa fac ca doctorii nu m-au putut ajuta nici dupa 7 luni...tot nu a disparut total problemele. va multumesc. maria

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MARIA (acum un an)

EU AM LUAT 1 AN ANTIBIOTIC CA M-A PRINS PLOAIA SI AM RACIT JOS,AM FACUT CISTITA. AM FOST LA GINECOLOG,AM FACUT ECOGRAFIE ABDOMINALA .PANA LA URMA AM AJUNS LA UROLOG MI-A DAT URI SAN SI SUNVERT CATE 2 PE ZI TIN SI REGIM FARA ACIDURI,IUTI NIMIC SA IRITE.DE LA ANTIBIOTIC AM FACUT STEATOZA NU ESTE DE GLUMA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

Buna ziua, sunt insarcinata in 15 saptamani.am o mare rugaminte daca se pot interpreta aceste analize?
La sumarul de urina au aparut Leucocitele si la Dublu test Rezultat 1/6335
PAPP=A 7.20
Free beta HCG 49.00
Astept raspuns, multumesc frumos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Sufar de cistita cronica din 2001. Daca simt putin aer rece la picioare cad in infectie urinara foarte grava. De ce sunt asa de sensibila si ce se mai poate face. Nu mai ajuta nimic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Sufar si eu de aceeasi boala. Ma chinui cu tot felul de tratamente din 2001, deci aprox 7 ani. Chiar nu stiu ce sa mai fac. Tot timpul am urmat sfatul medicului. mi-am facut ecografii, urocultura, antibiograma, sumar de urina. Am fost si la medic ginecolog anul trecut in martie, unde am descoperit o rana foarte urata pe col(a fost nevoie de cauterizare). Dar nu pot scapa de infectie? Foarte multe femei sufera de aceasta infectie, dar cum scapam de ea? Chiar nu exista nici un tratament benefic?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

mi-a prescris dr.pt cistita biseptrim(biseptol)3/zi,si tratul supozitoare 1/zi.de 2 zile fac acest tratament si au inceput sa ma doara rinichii mai tare.a-si schimba tratamentul si nu stiu ce sa iau.va rog ajutati-ma.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 19 ani sufar de aceasta boala de la 5 ani am fost pe la medici peste tot dar nimic am urmat tratamente peste tratamente ecografii, uroculturi,etc. dar degeaba ma poate ajuta cineva si pe mine? chiar nu mai rezist.exista vreun tratament anume pentru aceasta boala? va multumesc pt ajutor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am racit, de doua saptamani, am luat 40 buc. Neoxazol, am inceput la ospen de 1000gr. atata timp cat i-au medicamente nu am nimic, usturimea a trecut insa am o senzatie de mancarime interioara, trebuia sa vina menstruatia din 22-23 mai va rog sa-mi spune-ti ce sa fac. Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

va rog sa ma ajutati..am dureri abdominale si lombare f mari..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

urinari dese si disconfort atuci cand urinez,oare sufar de cistita?ce medicamente se administreaza in astfel de cazuri?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tessy (acum 15 ani)

buna. ar fi indicat sa consulti alt medic,nu este bine daca sangerezi. daca sangerarea a fost decat o databsi putin este ok asta inseamna ca ai eliminat o pietricica dar daca persista sangerarea atunci fuguta la medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

cistita se transmite prin contact sexual?dupa vindecare trebuie sa se trateze si partenerul ca sa nu te reinfecteze?va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Nu stiu ce fel de cistita ar putea fii dar dupa parerea mea e cistita sigur...am problema asta de 4 ani am incercat sa o tratez cu mai mute feluri de medicamente atat cat prescripte de medic cat si luate de mine ...usturimea si mersu la baie din 5 in 5 min imi apare o data la 2 3 4 luni cateodata si de 2 ori pe luna ...nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai iau va rog mult sa ma ajutati ...va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Fiica mea de 19 ani se confrunta de 2 ani cu probleme de infectie urinara. De la medic de familie, 2 urologi vestiti, internare la "nefro" cu toate investigatiile necesare, tratamente naturiste, homeopate pana la biorezonanta am facut tot ce a fost posibil.Nu am obtinut rezultata decat pe momen. Va rog, daca cineva cunoaste un tratament care ar putea da rezultate,i-as fi recunoscatoare. Mentionez ca la ultima urocultura a reaparut E coli.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

daca stie cineva ce inseamna leucocite +++ in urina

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Ma numesc Natalia.EU am inceput a avea probleme de 1 an. In timpul mictiunii am senzatia de usturime, parca frige si am impresia ca parca ceva isi da drumul.Am mers la medic , mi-a prescris yaurt ginecologic, imi trece durerea , dar pe un termen scurt de tot si iarasi incep aceleasi dureri, am dureri in timpul relatiilor conjugale. Va rog ajutati-ma cu un sfat, va multumesc anticipat.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

nu stiu ce sa zic am luat cateva tratamente din ce a prescris doctorul pe reteta si a fost mai bine acum ca sa nu mai am o recidiva ce tre sa iau ?nu stiu sunt mai sensibila racesc mai des am mai fost si luna trecuta racit sia a trebuit sa fac tratament cu aovule.va multumesc sper sa nu mai racesc cu toate ca ma feresc .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3