Usturimi uretra?

Infectie urinara
Intrebare postata de Ionut2002 cu un an in urma

Bună ziua! Totul a început acum 10 luni intr o seara cand ma luat o usoara usturime pe uretra, mai avusesem în trecut și îmi trecea cu amoxicilina în 3 4 zile și uractiv forte, a trecut o sap și am văzut ca tot nu e ok și am fost la doctor mi a dat urisan și ceva pentru litiaza și tavanic eu tot eram mai rau, am stat asa aproape 3 luni (timp în care ma duceam la doctora respectiva și îmi daduse la un moment dat și de prostata) dar tot mai rau îmi era într un final am ajuns la București la Carol Davila, unde mi au făcut analize de sânge care au fost ok la fel și la urocultura, dar în secretia uretrala mi a ieșit un streptococ, am fost tratat 21 de zile cu levofloxacina nimic alt ceva(mi a fost mai ok dar tot ma ustura permanent pe uretra și îmi zvacnea), dupa am sunat am repetat analizele de sânge totul și totul ok(la același doctor unde m am rugat de el sa repetam secretia uretrala dar nu a vrut ca nu e nevoie), am mai stat asa o luna unde iar se intensifica usuturimile ba ma lăsau, dupa am fost iar la dansul și mi a dat uti free (a fost frecție la picior de lemn) intr un final nesuportand usuturimile am refăcut secretia la un laborator synevo, si mi a ieșit klebsiella. P, am vb cu un doctor de la sf Ioan care mi a prescris 14 zile xifia cu vimovo și piafen, dupa tratament a fost mai ok dar tot asa nu ma lăsau de tot tot ma deranja pe uretra, am repetat după 2 sap analiza nu a mai iesit nimic, am urmat după un tratament naturist de la Fares cu biomicin si m am simțit mai bn deja începea sa dea spre vindecare sa nu mai simt nimic dar tot asa aveam momente ale zilei de dadea în usturime, iar acum de vreo sap iau uractiv cu diurosept și ma simt chiar bn mi a revenit viata, dar tot asa am o jena de strângere sa zi pe partea dreapta a uretrei spre final, care uneori da în o mica arsura usturime, (toată simptomatologia a fost permanenta și acum tot asa am jenă permanenta) a mai pățit cnv cum a rezolvat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

(acum un an)

Buna ziua,

Daca doriti si opinia altui medic urolog, va recomandam sa va programati la un medic din lista: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/cele-mai-importante-cauze-ale-durerilor-pelvine-la-barbati_17717
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/7-metode-de-a-preveni-infectiile-de-tract-urinar_7571

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: