Cum sa mi\\o iert...desi din cauza lui sa ajuns aici ?

Implantologie
Intrebare postata de trance23 cu 12 ani in urma

Si eu am un ca asemanator.Sunt impreuna cu un baiat de 4 ani jum.ca in orice rel si clipe minunate si clipe mai putin placute.Eu munceam la un nonstop alimentar si el nu muncea,era genul mai mult cu baietii distractii nu vroia ceva serios de la viata.mie mi\\a placut mereu sa muncesc sa nu depind de nimeni.in ultima vreme ne certam ca vroiam si eu sa ies la plimbare si el nu vroia mai mult sa stam in casa.ma saturasem.era deja monotonie,servici si acasa ftut si la munca si retur,vroiam sa mai facem si noi ceva mai nou etc dar nu aveam cu cine .Ma iubea ca il simteam si tinea la mine dar faptul ca nu iesim ca toate cuplurile ma scoatea din minti.Intro seara am venit de la munca era ziua indragostitilor abia asteptam sa ies din tura sa pot ma duce acasa sa stam impreuna ca toti ceilalti,am cumparat sampanie,ciocolata sa stam si noi impreuna bem un pahar era normal zic eu.era 23:00 iesisem de la munca nici baie nu facusem dar eram bucuroasa ca stam si sarbatorim,si cand ajung vroiam sa ddeschid sticla si el nu vroia...ca nu stiu ce ca bla bla imi venea sa ....ma durea sufletul...macar din bun simt sau asa la misto putea sa bea cu mine.am baut singura ce sa fac:D adik sunt momente cand vrei sa fie totul frumos romantic dar na...il iubeam enorm.lucram ,la el si retur :) eu munceam aveam bani ma duceam tot timpul cu ceva acasa bun.imi era ciuda asa ca eu ca fata muncesc si el nu o cauza a certilor era si asta...plus ca trebuia sa mergem undeva la munte si dimineata imi zice ca ii somn ca nu mai merge ....plm eram satula...am avut un pic de cap cu el sa nu credeti ca era un sfant dar eu il iubeam enorm,era primul meu barbat .....apoi am ramas insarcinata si nu l`a vrut am facut intrerupere,ma durut tare dar am ramas lg el pt ca il iubeam.si na in atat timp si faze frumoase si mai putin frumoase.ma mintea ca e acasa dar el era la is,si i`am zis dar eu tea`am sunat pe fix cum esti acasa etc...pana cand ma saturasem si nu mai stiu exact de ce ne`am certat ca nu vrea sa munceasca ca nu iesim in oras etc.si ne`am despartit,am stat 1 luna despartiti am zis ca acum e pe bune pt ca cel mai mult am stat departe unu de altul 1 sapt:) si eram singura dar cu gandul sa fiu cu cineva sa imi fac o relatie .....cu gandul sa gasesc pe cineva sa ma marit sa am o familie.ma uitam la orice baiat cu gandu oare cum va arata cel cu care v`oi avea o rel de lunga durata :) nici unu nu`mi placea.si aveam un coleg de munca peste drum amic cu prietenul meu :)si am inceput sa vb una alta.eu ca mam desp si el ca nui merge rel era de 7 ani cu una :) dupa am baut pe la munca o cafea si ne`am imprietenit asa vorbeam ne placeam ....si am zis poate v`oi fi cu el.cine stie.Prietenul meu auzise ca vb cu asta...si i`am dat msg ca mam indragostit de prietenul lui,si el mi`a zis stai cu oricine mai putin prietenii mei ,si cu cat imi zicea asta cu atat nu faceam ce zice el anumit:) nu vroiam sa mai aud de el.am zis ca gata mi`a ajuns.dupa m`a invitat asta sa ne int era cu masina si am mers la el,dar nu m`am gandit ce urma sa fie sau sa ma duc cu gandul sa ma culc cu el.era tarziu oricum si el dim era de munca si eu la fel,am zis hai sa te culci ca esti de munca dimineata,si am stat intinsi in pat ,ne sarutam stiam ca vrea mai mult dar mam intors cu spatele am zis nb pt ca nu eram pregatita pt a sta cu al doilea...era ceva nou si imi era frica.el zicea ca nu trage de mine daca eu nu vreau.mam intors cu spatele si dupa un timp el pune mana pe mine si ma sarutat si asa ne`am lasat purtati pe moment.a doua oara eram ametita era seara venise fratele meu din afara si bausem toti la o terasa,plangeam ca fostu ce mia facut si ma sunat asta.toti ma impiedicau dar eu eram beata oricum si vroiam sa ma int cu ala de suparare.si am fost cu el la padure unde am si facuto in masina iar.deci de 2 ori sa int.apoi intro dimineata ma asteptat fostul meu prieten de care tocmai ma desp era la scara cf ca numa la mine se gandeste ...si i`am zis ca e prea tarziu pt ca deja mam culcat cu altcineva si si`a dat seama ca cu ala.dar nu ii venea a crede.mi`a aruncat telefonul jos criza de nervii etc.poate mam lasat si de nepasare nu`mi mai pasa nimic ma jur nu stiu ce era in capul meu.apoi mia zis sa merg la el savb si nu ma lasat pana nu am mers la el acasa sa vb.scandal...apoi am ramas impreuna ne vedeam ca inainte etc:) dar cu timpul imi scoate ochii plangeam pana dimineata tarziu ma duceam la munca umflata de plans si obosita.eram impreuna apoi scos ochii etc o perioada de nu vreau sa imi aduc aminte.dupa ceva timp mi`a zis si el ca sa culcat cu 2 fete.apoi dupa ce a vazut ca eram trista a zis ca "am vrut sa vad ce zici daca mai zici ceva nou"dar eu stiam ca e adevarat :)pt ca e un baiat frumos si era curtat si o tinea numai in distractii cand eram desp chefuri etc:) ii era rusine de baietii din fata blocului si mie la fel nu mai zic ocoleam mereu strada unde statea ala :) ma simteam ca o c***a mai exact .am stat cu ala acum ma duc la asta pe partea cealallta.apoi cand credeam ca e bine si era ca la inceput sa zic isi aducea aminte si iar incepea ..vroia sa ne desp apoi il rugam sa imi mai dea o sansa pt ca il iubesc si regret enorm dar e prea tarziu ce pot face>sa ma omor?trebuie sa fiu tare si sa merg inainte stiam.avea si el dreptate era orgoliul lui de barbat si mi`a zis ca eu mai ramasesem singura fata mai cuminte.acum imi zici dupa ce sa int?dc nu m`ai apreciat atunci???sa fie frumos sa nu ma refuzi sa fie o rel in 2 nu unu trage si unu se distreaza cu baietii...pt ca nu ii gresisem cu nimic doar el era pt mine:) poate am facut ce am facut si din cauza lui ,si din cauza a cate am trecut alaturi de el:) eu visam sa ma marit cu dansul sa facem copii el ....pauza eram trista asa...in fine .dupa un timp am horatarat de fapt el a zis ca singura cale sa ramanem impreuna e sa plecam in afara departe de toti.si am strans bani si am plecat...in italia unde suntem si in ziua de azi.aici totul bine si frumos se comorta frumos imi acorda atentie pe toate planurile:P dar uneori tot ma simt vinovata desi nu ar trebui pt ca nu eram cu el atunci dar totusi ma simt si nu pot trece peste gandul asta si nu il pot uita pe ala cate vb a scos de mine dupa:) Acum cand vad o masina tipul aleia nu pot uita si ma doare asa ma simt ca o p***a nu ca nu as fi dupa ce sa int:)si mereu imi mai zice actualul bate apropouri defacut in masina de padure ca nu toate se culca din prima seara desi nu era din prima seara .acum nu vreau decat sa isi dea seama ca imi pare cu adevarat rau si doar pe el il iubesc.intro searca cand credean ca e totul bine si frumos mia adus iar vb ca viseaaza urat ca nu stie daca poate trece peste asta,ca se mandrea cu mine asa cum eram naiva prostuta....da mergea cu capul sus ca am fost doar a lui:) si de atunci is f nelinistita.i`am zis ca prefer sa ne despartim si il inteleg are dreptul sa fie fericit...daca nu e cu mine mai bine ne despartim pt ca merita tot ce e mai bun ....chiar vreau sa fie fericit.uneori ma intreb oare imi zice te iubesc asa la misto sau poate chiar ma iubeste?am plans si am iesit de pe mess...el avea dde gand sa plece departe sa plece acasa nu stiu oricum sa ne desp si nu puteam sai zic nimic.avea tot dreptul era normal pt orice imi zicea.desi si el mi`a gresit eu ma simt cea mai parsiva din tot .apoi pe la 2 noaptea ma suna :cf??? - nu mai fi suparata vorbim maine - te iubesc! cand am auzit mi s`au inp***at picioarele....il iubesc enorm si pe de o parte ma bucur ca sa int ce sa int pt ca asa il apreciez mai mult si mi`am dat seama ca e o persoana deosebita:) doar ca nu pot sa ma omor ce pot face???trebuie sa merg inainte.eu lucrez acum la o baba ..la fix mi`e f greu departe de el.avem chirie el sta la diferenta de jum de ora cu autobuzul si ne vedem duminica si zilnic am 2 ore cand ne mai vedem.ne iubim nu e schimbat dar poate are momente si el cand isi aduce aminte si regret enorm dar dca ma pretuia cand am fost a lui si stia sa ma tina lg el ...dar poate sigur si din cauza lui am ajuns acolo dar el nu se gandeste dc oare a facut dc oare sa ajuns acolo?si apoi mi`a zis ca cat a fost cu mine a stat cu una adik ma inselat:) pt ca mergeam cu el pe str si trece una si se uita insistent si nu stiam dc abia aici in it mia recunoscut ca sa culcat cu ea cat timp a fost cu mine...dupa care a trebuit sa aleaga si ma ales pe mine:) ma simt vinovata simt ca nu il merit :( ce ma fac?cum sa trec peste? o perioada eram linistita acum iar is ca la inceput vinovata si nu sunt demna de el desi si el ma inselat:( chiar daca sa int ce sa int intre noi e acel ceva ...acea flacara, pasiunea ...pt ca se simte...nici nu ma lasa si nici eu nu il pot lasa, il iubesc ....si ne facem planuri de casatorie ..pe cand mergem acasa dar el nu vrea sa facem alai mare sami chem prietenii pt ca ii rusine ...:(( ce zice asta se insoara cu asta??il inteleg de aceea nu insist sa ne casatorim astept cand simte el .....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Nlck (acum 12 ani)

okay , si in concluzie cam ce ai dori sa ti se spuna? defapt ai povestit relatia ta cu el ...!!!

dupa parerea mea e clar ca voi doi nu aveti viitor impreuna , tocmai pentru ca v-ati inselat unul pe celalalt , chiar daca pe moment crezi ca ai uitat de lucrul asta... in subconstientul tau ti-e sila atat de tine cat si de el si ... te distantezi... fie ca vrei sau nu!!! dupa parerea mea e sa stai o perioada singura fara prieten dar sa iesi cu prietenii sa nu fi singura prea mult timp , sa incepi sa il uiti si sa iti gasesti alt prieten!!! si cu asta ai incheiat tot , iei totul de la zero cel mai bine!!! sa ai multa bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

trance23 (acum 12 ani)

suntem impreuna acum si e totul bine doar ca uneori na mai bate apropouri ... nu vrea nimeni sa se desparta doar ca vreau sa uit ...si el nu vrea sa ne despartim

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

trance23 (acum 12 ani)

acum incerc sa ii demonstrez ca il iubesc si ca nu se merita sa cazi pt altcineva...il apreciez poate si mai mult.stie ca il iubesc pt ca daca nu ar fi asa nu ar mai sta cu mine cred

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: