Ce risc de infectie cu HIV am??

HIV SIDA Co infectia hiv si tb
Intrebare postata de pescarusul cu 13 ani in urma

Sunt foarte speriat, am "beneficiat" de sex oral neprotejat acum 5 saptamani de la o p***atuata(ma rog, curata), ea zice ca e cu analizele la zi;nu am avut rani pe penis, ei nu i-a cusr sange din gingie, nu au fost evenimente de ganuul asta....a durat aproappe 2 min cred, si gata.....sunt fosrte speriat, nu am avut nimic, adica nu mi-a iesit nimic pe mine, dar...totusi......o parere avizata, va rog frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (60)

Iuli (acum 13 ani)

Exista posibilitatea sa fi luat orice boala inclusiv HIV atata timp cat nu ai folosit prezervativ. Faptul ca nu s-a vazut nici o rana nu inseamna ca ea nu exista. Acesta rani pot fi microscopice si ajung pentru a fi infectat. Timpul iarasi nu conteaza, cateva secunde ajung. Deja faptul ca ai mers la p***atuate nu este un gest foarte...sanatos ca sa zic asa, dar sa nici nu folosesti prezervativ se numeste INCONSTIENTA.
Ar trebui sa iti faci toate analizele dar trebuie sa stii ca de cele mai multe ori HIV nu iese pe analize decat dupa cateva luni (6-8 chiar) de la infestare.
Imi pare rau ca ai facut asa ceva...poate te inveti minte sa iti lipesti un prezervativ pe penis de acum cu oricine ai face sex (fie ca e normal, oral sau anal).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Am uitat sa zic, HIV NU are simptome!!! Adica poti fi infectat (sau femeia aceea putea fi) fara sa se vada/simta absolut nimic. De altfel este acelasi lucru pentru multe BTS, nu au simptome dar ele "lucreaza" si asa te trezesti infertil sau...mai rau! Nu uita ca puteai sa iei si Hepatita B sau C (care e astazi considerata chiar mai grava decat HIV/SIDA), HPV, herpes, plus gonoree, trichomonas etc etc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ralf (acum 10 ani)

HIV se ia numai prin sperma si secretii vaginale, daca partenerul este contaminat.
La p***atuate procentul este de 3%, iar la cei care practica sex oral este sub 1% deoarece saliva este o piedica in calea transmiteri virusului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan (acum 13 ani)

Frate...da masturbarea ce avea? Chiar trebuia sa mergi la curve?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva (acum 13 ani)

pentru 2 minute iti pui viata in pericol...inteligent,nam ce zice

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

teodorita (acum 13 ani)

cel mai bine ar fi sa iti faci un test HIV , dar din cate stiu eu pentru a te imbolnavi prin sex oral ,acea persoana trebuie sa aibe carii ,acest lucru faciliteaza infecatrea cu virusul Hiv prin sexul oral.
multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva (acum 13 ani)

Prin sex oral? CUM SA NU?! Informeaza-te si apoi scrie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pescarusul (acum 13 ani)

Scuzati va rog frumos greselile de scris, imi tremura mana pur si simplu.....cea mai mare p***ae pa care o puteam face......va rog sa-mi raspundeti!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

o femeie (acum 13 ani)

Pescarusule, ai gresit dar nu dramatiza prea tare. Poate ai scapat de data asta. Important acum este sa nu faci sex neprotejat cu altcineva pana nu iti faci analizele. Sa fii sigur ca tu esti sanatos si ca nu ai vreo boala cu care sa nenorocesti pe cineva nevinovat. Este o dovada de responsabilitate. Acum fii barbat, asuma-ti fapta facuta, mergi la doctor, fa-ti analizele care se pot face in acest moment. Testul pt hiv se face dupa mai mult timp de la o eventuala infectare.Fii mai prevazator pe viitor, gandeste-te ca o clipa de placere, poate insemna o viata de durere. Vad ca ai peste 30 de ani, deci esti poate insurat ori vrei sa te insori. Trebuie sa fii mai responsabil in comportament. Nu mai ai 18 ani, desi si la aceasta varsta daca gresesti, poate fi fatal.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pescarusul (acum 13 ani)

Am fost la un MEDIC de boli infectioase....care mi-a spus sa nu-mi fac griji ca in conditiile expuse de mine nu exista nici o sansa sa fi luat asa ceva(HIV), mi-a zis ca nici macar nu este cazul sa-mi fac testul HIV, am stat de vorba vreo jumatate de ora, mi-a spus ca pot sa-mi reiau viata normala,....ca pur si simplu virusul acesta oribil nu se transmite asa de usor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eva (acum 13 ani)

Eu nu cred ca ti-a spus asa ceva. Eu cred ca asa ai vrut tu sa intelegi. Oricum, nu ar fi mai bine sa iti faci totusi testul? Este alegerea ta, dar daca ai cumva asa ceva si ajungi sa ii dai, din inconstienta, unei persoane iubite, nu cred ca iti vei mai ierta niciodata asa ceva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Eu zic sa-l faci oricum. Dar testele pt toate celelalte nu stiu cate afectiuni cu care te puteai pricopsi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pescarusul (acum 13 ani)

Eva, crede-ma ca sunt foarte fricos, mi-a lasat si nr. ei de telefon, ma refer la doctorita, mi-a spus clar ca nu e nici un risc, ca pot sa fac din nou dragoste cu sotia mea neprotejat, tu chiar crezi ca ea, ca doctorita la spital specializat in asa ceva era inconstienta sa-mi spuna sa-mi infectez sotia? Eu am incredere totusi, stiub ca am fost INCONSTIENT, dar e clar ca nu se va mai repeta asa ceva niciodata, bineinteles, am sufert si inca sufar foarte tare, am facut aproape un soc, crerdeam ca am toate simptomele, dar de fapt trebuie sa ma conving ca toate sunt doar in mintea mea, sunt fosrte fricos, repet!dar iti spun, a zis ca daca vreau imi da in scris ca nu s-a intamplat nimik in conditiile pe care le-am povestit eu, si crede-ma ca i-am povestit cu lux de amanunte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pescarusul (acum 13 ani)

Iuli, cat despre celalte afectiuni, nu am avut deocamdata nici o problema, nu mi-a aprut nimik, nu m-a durut nimik, ce sa spun, zic deocamdata, doar o frica teribila, am slabit de frica,mi-am pierdut pofta de mancare de frica, intelegi prin ce trec, trebuie totusi sa ma calmez.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eva (acum 13 ani)

AVETI SOTIE SI ATI MERS LA p***aTUATE PT ORAL NEPROTEJAT?!?! Mi se pare................................................incredibil cat de jos poate ajunge un om. Ce va lipsea?!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

remus (acum 13 ani)

pescarusule spune-mi daca ai ejaculat in interiorul cavitatii bucale(adica in gura respectivei)? aceeasi problema o am si eu si am auzit ca sansele sa fi infectat sunt mai mari in astfel de cazuri. eu locuiesc de un an in Milano si am beneficiat la fel k tine de sex oral neprotejat in urma cu 2 saptamani. tipa respectiva nu era p***atuata(cel putin asa cred) dar imi este total necunoscuta. am agatat-o in club si tot in acceasi seara s-a intamplat si evenimentul. de atunci nu m-am vazut cu ea. sunt total speriat de posibilitatile une infectari. poate ma ajuti si pe mine cu nr de telefon al doctoritzei la care ai fost, numai in cazul in care este si ea de acord. ti-as fi foarte recunoscator.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 5 ani)

Cum e . ? Ai scapat ? Si eu trec prin asa ceva acum .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
un curios! (acum 13 ani)

ok am inteles da o intrebare mai importanta.cat la suta e daca ai facut fara prezervativ normal,si cat oral.bineinteles in cazul lui pescarusul?din cate am inteles ca daca faci sex cu o persoana infectata cu HIV (bineinteles sex normal neprotejat)poti sa iei boala 5% daca era sex oral neprotejat scade pana la 2% sau nu ii asa ?acuma nu cred ca politia si spitalele daca au in evidenta un bolnav de hiv mai ales ca p***atuata sa o lase sa ´munceasca´ libera pe strada.PESCARUSULE un sfat prietenesc....nu te impacienta ca in caz ca doamne feri ai luat HIV si tiai facut analizele devreme inca e o sansa mare pt ca virusul inca nu a apucat sa se inmulteasca ca si dupa 2-3 ani cand deja ii plin corpul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vera from Bucharest (acum 13 ani)

A folosit cineva testele Miracare? Stiti cumva unde se gasesc? Va rog mult, ca trebuie sa cumpar pentru un bou!

Pescarusule, esti un ignorant, scuza-ma. SIDA NU exista!! E o inventie la fel ca gripa porcului si a puiului, folosita in scopuri politice, ma rog, aicea e prea complicat ca sa-ti explic in amanunt.

Eu am cunoscut un tip la mare care mi-a placut enorm, dar cand a fost vorba sa pierdem noaptea impreuna, i-am spus ca nu pot, ca trebuie sa dorm, eu ac***a mari probleme cu sistemul imunitar din cauza oboselii. Tipul cand a auzit de "imunitate" imediat s-a gandit la SIDA si acum nu prea mai vrea sa ne vedem ca ii e frica. Si-a facut testul, i-a iesit negativ, dar degeaba. Noi de fapt nici n-am intretinut raporturi sexuale, dar el e terifiat pentru ca ne-am sarutat si precis ca ii e frica sa ne mai vedem ca "cine stie" ce alta "SIDA" mai poate sa ia...

Acuma trebuie sa mi fac si eu testul, poate il conving sa facem o relatie. Trebuie acuma sa-i demonstrez tontului ca SIDA nu exista si ca problemele mele sunt de la oboseala. Poate asa o sa-l conving.

Si uite asa o minciuna lansata la televizor poate ruina viata unor oameni. Mi-a placut enorm de omul asta, dar din cauza SIDEI s-a terminat totul. Pai nu-l vedeti pe nenorocitul ala de Streinu Cercel (mafiotul in halat alb, cum i se mai spune), ca a distrus institutul Cantacuzino? De altceva nu e in stare decat sa spuna minciuni la televizor si sa distruga, lighioana platita de americani ce este!

Si sa revin. Pescarusule, daca tre sa te temi de ceva, aia e hepatita C, sifilisul, blenoragia, alte chestii, nu SIDA.

Dovada cea mai clara ca SIDA nu exista este ca nici un stat american nu cere analiza SIDA la casatorie si nici in Europa nu am auzit sa se ceara pe undeva. In schimb multe tari civilizate (state americane, europene, inclusiv Romania), cer analiza de sifilis. Ce mai ziceti de asta? Am eu sau n-am dreptate?

Ma duc maine sa caut teste SIDA. Daca stiti pe undeva va rog mult sa-mi spuneti unde pot gasi. Multumesc mult!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 3