Hernia de disc cervicala

Hernie de disc
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

POate sa-mi spuna cineva la cat timp dupa o operatie de mielopatie cervicala ma pot urca la volan ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

POate sa-mi spuna cineva la cat timp dupa o operatie de mielopatie cervicala ma pot urca la volan ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

da, durerile sunt cumplite numai ca am dori sa stim daca dorim informatii si sfaturi in diferite tratamente cum le obtinem?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

am hernie de disc, modificari de statica ale coloanei cervicale, protruzii discale etajate cervical inferion, artroza etc. Am luat medicantente ca neo-endusix, midocalm, miolistan,xefo 8 movalis, tador si o gramada de unguente.Nimic nu are efect. Ce alte medicamente imi recomandati ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

sunt diagnosticata cu hernie de disc cervical de 3 luni fac fizioterapie.acupuntura,medicamente dar nu ma lasa de loc durerea de mina,spuneti va rog unde as putea sa ma operez in bucuresti la un doctor mai bun.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paul radu (acum 13 ani)

doctor EXERGITIAN FLORIN
spitalul baltazar arsenie neurochirurgie 2
m am operat de hernie de disc c3 /c4 si mielopatie cervicala
ma simt bine dupa doua lunide la operatie desi a fost complicat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rata eugen (acum 13 ani)

este normal ca la 8 zile dupa operatie de hernie de disc cervicala sa mai sim mainile amortite si sa mai am dureri la ele

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Necula Aurelia (acum 13 ani)

Am fost operata in luna mai la clinica Alex Bucur din Cluj-Napoca.Costul operatiei a fost de 160 milioane lei vechi.Dupa operatie nu s-a schimbat nimic,ba din contra dureri groaznice,chinuri cumplite mult mai mari ca inainte de operatie.In momentul contactarii doctorului Craciun,i-am trimis RMN-ul herniei si mi s-a primis toate sansele de vindecare.Nimic din toate acestea nu s-au intamplat.In final ne mai suportand durerile am mers la spitalul Bagdazar Bucuresti unde am fost operata clasic iar in momentul de fata ma simt foarte bine.
Concluzie: Operatia de nucleoplastie cervicala la doctorul Craciun, nu este altceva decat o mare afacere pentru aceasta clinica. Am facut reclamatii la consiliul medicilor Cluj,la protectia consumatorului Cluj pentru a mi se inapoia banii deoarece in urma operatiei nu am ramas decat cu dureri mari,insuportabile si banii luati.Institutiile statului "asa cum e si firesc in Romania" nu au luat nici o masura eu ramanand doar cu paguba.Ba mai mult in discutiile telefonice cu doctorul Craciun mi s-a spus :"Ca sunt nesimtita si ca am tupeul de ami cere banii inapoi".

Pentru delii si informatii va stau la dispozitie cu dovezi concrete(RMN inainte de operatia de nucleoplastie,RMN dupa operatia de nucleoplastie ,iesire din spital Alex Bucur ,rezultat:nici-o modificare)
TELEFON:0764259313

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

titadenis (acum 11 ani)

si eu sunt operata cervical c6 cu compresie pe nervul 7 au trecut 2 ani si sunt ok ma operat exergian cu morosau am facutsi stop respirator si mau salvat sa le dea domnul sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: