Tratează vreun medic din România epilepsia cu ulei de Cannabis Cannabis oil-Epidiolex? ?

Epilepsie
Intrebare postata de OBREJA Lucia cu 2 saptamani in urma

Dacă exista în România un medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului (acum 2 saptamani)

Buna ziua,

Aceasta terapie este inca in stadiu de cercetare si nu este inca acceptata pe scara larga. Totusi, poate fi posibil ca anumiti medici sa o exploreze ca o optiune terapeutica.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/canabis_3022
sfatulmedicului.ro/Depresia---tristetea-patologica/canabisul-de-ajutor-in-cazul-depresieii_19820
sfatulmedicului.ro/Diverse/6-beneficii-medicale-ale-uleiului-de-canepa_17777

Pentru mai multe informatii despre canabis, consultati sectiunea Suplimente: sfatulmedicului.ro/index.php?module=DictionarePrezentare&action=suplimente_search&search_supliment_name=Canabis&search_category_id=-1&search_afectiune_id=-1&search_producator_id=-1&cauta=1

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: