Convulsii afrebile

Epilepsie
Intrebare postata de MembruTANASE_IONUT79 cu 10 ani in urma

Am 15 ani si am facut 2 crize urmez un tratamene se numeste levetivetam e posibil sa mai fac?le fac cam la 9 luni.datimi un raspuns va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

buna (acum 10 ani)

Convulsiile febrile sunt ceva trecator si necesar de care corpul are nevoie la un moment dat la o boala acuta si anume pentru a elimina niste edeme ce se fac
in creier in urma unor socuri sau suferinte emotionale. De la un soc emotional sau suferinta sufleteasca inb creier apare intr-un loc anume o schimbare care se poate vizualiza la CT ca un cerc concentric (HH)
dupa care la un moment dat se face un edem mic in acel loc cat vreme conflictul este activ. Pana aici nu apar simptome fizice.
Insa de indata ce conflictul emotional e rezolvat apare “boala”, adica simptomele fizcie si corpul incearca cu febra, inflamatie etc sa readuca organismal in faza normal.
Convulsiile la febra sunt perioada de apogeu din faza de vindecare care nici macar medicamente nu necesita caci totul este facut de organism in mod intelligent si corect.

Numai frica si nestiinta duc la aceasta situatie in care pacinetilor le sunt date medicamente in mod inutil si contraindicat.

Eliminarea acestor edeme mici de la creier este ttot asa de necesara ca si storsul unei rufe splate. Este un process absolut necesar !
Insa medicina clasica nu stie nici o cauza a unei boli, lucreaza numai cu medicamente toxice cu efecte adverse si baga spaima in pacientii naivi si nestiutori ca sa inghita cat mai mult timp medicamente, caci asa se fac cele mai mari profite si asa se aduc si cele mai mari daune organismului.

Ca urmare este o mare p***ae si greseala sa da-i ulterior unui pacient un medicament pt. convulsii febrile sau „crize epilepsie“ (pe viata sau de lunga durata) numai in urma unui
proces unic de vindecare necesar corpului tot asa cum si storsul apei din rufe este necesar dupa spalarea rufelor.

Pentru medicina oarba totul este din pacate epilespie ! Si aceasta e “periculoasa” si trebuie “tratata toata viata.”
Insa epilepsia adevarata este foarte rara si medicamentele date opresc de fapt acest process de vindecare in cele mai multe cazuri. Cu frica de epilepsie inoculata pacientii fac tot ce le spune oarba medicina.

Cine ia medicamente antiepileptice in mod inutil dauneaza masiv creierului iar cine are epilepsie adevarata si ia medicamente impiedica de fapt vindecarea ei.

Si epilepsia adevarata ar fi vindecabila daca se cunoaste Noua medicina germana si daca s-ar elimina cauzele ei care sunt de natura emotionala/psihica-

Invatati Noua medicina germana ca sa intelegi p***aa si orbirea medicinii clasice care nu stie nici macar cauza adevarata la o singura boala si nu poatevindeca absolut nimic!

Noua medicina germana stie de 30 de ani adevarul despre cauzele adevarate ale bolilor –inclusiv cancer, etc - cat si despre modul lor de manifestare. Este o medicina simpla si adevarata pe care o poate intelege oricine, pana si un copil, si ale carei legi biologice descoperite de Dr. Hamer sunt valabile in absolut orice caz !

http://s*****a/t3144-filme-si-carti-despre-noua-medicina-germana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: