Probleme Orgasm raspuns medic

Disfunctii sexuale feminine
Intrebare postata de LUANNDA cu 12 ani in urma

Buna am 26 ani ,eu am o prb niciodata nu am putut avea orgasm vaginal si pe deasupra nu ma pot concentra in timpul actului sexual , ma gandesc la tot felul de p***ai.....Sunt foarte rusinoasa nu am curajul sa ii spun iubitului in ce pozitii imi place .el ma intreaba mereu dar eu nu pot sa ii spun,,,,cand facem dragoste nu il pot privi in ochi pt ca imi este rusine si eu imi doresc sa nu mai fiu asa dar nu reusesc :( ..ma excit foarte greu vreau sa ma gandesc la ceva frumos, romantic dar nu pot ...imi doresc mult sa cunosc si eu aceasta placere va rog daca imi puteti spune cum ar trebui sa procedez ? Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Iuli (acum 12 ani)

Daca aveti orgasm clitoridian tot e bine. Va sfatuiesc sa consultati un psihosexolog. Daca nu scapati de inhibitii, nu va veti putea niciodata bucura de actul sexual.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Buna Luanda,
Prima etapa este sa scapi de inhibitii, de rusine, de sentimentele neplacute care te impiedica sa te relaxezi si sa te bucuri atunci cand faci dragoste. In spatele acestor emotii negative sunt gandurile tale, ceea ce gandesti in legatura cu actul sexual, sau despre corpul tau. Poate ca te gandesti ca actul sexual este ceva "murdar" sau ca unei fata cuminti nu-i place sa faca sex, sau poate ti-e rusine de corpul tau. Poate ca parintii sau bunicii ti-au transmis ca " o fata ca lumea nu face asta" etc. Sau poate e legat de relatia cu barbatul respectiv - ca e prea bun pt tine, etc
Un psihoterapeut te poate ajuta in acest sens.
Mult succes:)

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Disfunctii sexuale feminine.

LUANNDA (acum 12 ani)

Sper din suflet sa imi pot schimba gandirea in acele momente ,Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana1lia (acum 12 ani)

Ceao luannda!Eu cred k din moment ce ai inceput sa faci pasul asta(adik sa iti incepi viata sexuala),ar tb sa te scapi de inhibitii,ar tb sa fii mai degajata...de ex dak nu te poti concentra,inainte sa faci sex vizioneaza un film pt adulti sau chiar si cu partenerul,macar sa ai la ce sa te gandesti...intelegi?Dar asta depinde de tine...dak iti place pers cu kre faci sex dak il doresti cu adevarat.Este o diferenta:sunt femei kre fac sex mecanic fara sa simta nimik,tot asa cu gandul la alte probleme numai la sex nu,altele o fac din placere cu gandul la pers cu kre se iubeste.Bine oricum situatiile difera foarte mult.Eu sper sa te ajute cineva sa-ti rezolvi problema...am sa-ti mai scriu si eu oricum.TE PUP SI ITI DORESC SA AI BAFTA!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LUANNDA (acum 12 ani)

Multumesc mult pt mesaj, da il iubesc mult, si el mi-a propus de multe ori sa ne uitam la un film pt adulti dar eu i-am sp ca nu :( imi este rusine, ma gandesc mereu ca daca gandeste cine stie ce despre mine dupa aceea ...numai la tampenii de astea ma gandesc .Eu sper sa pot face pasul acesta odata si sa dau la o parte toate inhibitziile astea. Te pup dulce si mai astept cate un sfat de la tine daca se poate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana1lia (acum 12 ani)

Ceao luannda!ma bucur k ai luat in seama ce ti-am zis eu,e un inceput destul de bun;Sincer nu cred k l-ar deranja pe cpartenerul tau dak ii propui faza cu filmele .....din contra kred k i-ai trezi mai mult interes.Plus de asta dak ai zis k il iubesti draga,lasa imaginatia sa functioneze si da-i batai.Fii degajata in tot:in comportament,in vorbire si mai ales in gandire.Inceputul e greu apoi dai tu sfaturi la altele,ai sa vezi.TE POOOOP DULCE .ne mai auzim.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psihosexolog clinician MPsihosexolog clinician este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Un consult psihosexual-clinic si o interventie psihoterapeutica pentru problema dvs va recomand. Sanatate!

WWW.SEX-MAN.RO

CENTRU DE DIAGNOSTIC SI TERAPIE SEXUALA (CDTS) ONLINE SI/SAU LA CABINET
Str. Eftimie Murgu nr. 2 Cluj-Napoca, tel. 0742885979, [email protected]
CENTRU (CDTS) detine cele mai bune evaluari computerizate si interviuri clinice pentru interventia si tratarea tulburarilor sexuale masculine.
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: