Durere la contact sexual raspuns medic

Disfunctii sexuale feminine
Intrebare postata de mada85 cu 8 ani in urma

Buna ziua! Am dureri mari la contact aproape ca nu mai pot avea relatii intime cu sotul meu nici macar la o saptamana-doua. M-am dus la toti doctorii din oras, am ajuns si la Bucuresti am urmat diferite tratamente pentru Candida si chiar am fost operata pe col pentru o rana pentru ca au zis ca asta ar fi cauza ca apoi sa zica ca nu cred ca e asta e cauza daca pe mine tot ma doare dupa operatie....... Si acum dupa ani de mers la doctori si dupa tratamente si bani cheltuiti pe toate analizele posibile tot am dureri din ce in ce mai mari si nu stiu ce sa mai fac. Nu mai am deloc chef de relatii intime.......si am abia 30 de ani si ma intreb daca acum e asa mai tarziu cum va fi? ai relatii cu sotul tau o data la 5 ani?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Psih. Stefania Budacu MPsih. Stefania Budacu este un medic autorizat SFM (acum 8 ani)

Buna ziua. Ai fost la un psihoterapeut? E posibil sa se poata intelege starea ta prin relaxare si hipnoza.

Cabinet Individual de Psihologie
Stefania Budacu Terapeut Logoped si Psihoterapeut (Psihoterapie CC) Telefon 0727733350
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Disfunctii sexuale feminine.

mada85 (acum 8 ani)

Buna ziua. Nu am fost la psihoterapeut. Sa inteleg ca poate fi alta cauza decat medicala?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Stefania Budacu MPsih. Stefania Budacu este un medic autorizat SFM (acum 8 ani)

In momentul in care ati exclus celelalte cauze, da. Trebuie facuta o anamneza amanuntita si de ajuns la concluzia corecta, pentru a se rezolva. Succes!

Cabinet Individual de Psihologie
Stefania Budacu Terapeut Logoped si Psihoterapeut (Psihoterapie CC) Telefon 0727733350
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mada85 (acum 8 ani)

Multumesc! Trebuie sa recunosc ca nu prea cred in psihoterapie dar multumec pentru raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mada85 (acum 8 ani)

Multumesc! Trebuie sa recunosc ca nu prea cred in psihoterapie dar multumec pentru raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Stefania Budacu MPsih. Stefania Budacu este un medic autorizat SFM (acum 8 ani)

Profesionisti adevarati sunt in orice domeniu, trebuie doar sa cauti. Succes!

Cabinet Individual de Psihologie
Stefania Budacu Terapeut Logoped si Psihoterapeut (Psihoterapie CC) Telefon 0727733350
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: