Dismenoree si anticonceptionale

Disfunctii sexuale feminine Dismenoree Dispareunie
Intrebare postata de e-panda cu 12 ani in urma

Ac***a dureri menstruale incredibil de puternice, am mers sa mi se faca o ecografie, gandindu-ma la posibilitatea chistului ovarian. ginecologul mi-a zis ca nu am nimic, dar pentru a-mi ameliora durerile mi-a prescris dianne 35 timp de 6 luni.
Am inceput sa iau pastilele acum cateva zile si de atunci am avut aproape non stop stari de ameteala si greata, iar de mancat nu am putut deloc. am contactat medicul si mi-a zis sa nu opresc folia la mijloc si, daca starile astea continua, sa nu iau si luna urmatoare. eu totusi nu cred ca rezist o luna intreaga cu starea asta, exista vreo solutie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Buna (acum 12 ani)

Astfel de probeleme nu pot fi rezolvate de hormoni. Acesti hormoni fac de fapt numai daune. Corpul tau inteligent iti arat clar ca nu sunt bune pt. tine aceste medicamente dar medicul tine inca la prescrierea lui p***a. De cine asculti acum ?
Problema ta se poate rezolva cu ajutorul si numai cu ajutorul homeopatiei. Exista multe cauze pentru aceste dureri mesntruale care nu au absolut nimic cu hormonii, insa medicina nu stie altceva. Se face cancer de la hormonii acestia dati in nestire si fara nici un fel de ratiune.
Scrie-mi un email pe yahoo la "***" si iti recomand un medic homeopat bun. Exista si remedii homeopate care atenuneaza puternic durerile fara a dauna in alte parti asa cum fac medicamentele chimice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

e-panda (acum 12 ani)

am incercat tratamente homeopatice, dar nu au avut niciun rezultat. am apelat la dianne ca ultima solutie.. in orice caz, ce se poate intampla daca ma opresc din a le lua cat sunt la mijlocul foliei?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 12 ani)

ok,dupa incercarile fara rost,puteti incerca ceva care functioneaza.Rapid si eficient va ajuta.Nu mai luati chimicale,nu va ajuta,homeopaticele sunt bune p preventie,sa vindece este nevoie de cativa ani....
Produsul natural se numeste Vital Women si este un produs special pentru asemenea probleme.Se iau 2 tb/zi o luna.Nu are efect secundar.
va rog sa cititi pe situl
www.terapeutnaurist.ro
daca aveti intrebari,acolo imi gasiti telefonul sau e-mailul.
Curaj:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

hmm (acum 12 ani)

Daca nu au ajutat remediile homeopate este de vina ori medicul ori simptomele nu mai sunt deloc clare. Homeopatia ca stiinta medicala nu are nici o vina. Trebuie sa mergeti la un medic homeopat cu adevarat bun. Din pacate 90% din medicii care lucreaza cu homeopatia din Romania sunt doar medici alopati care au facut niste cursuri si de la astfel de medici nu se pot astepta rezultate decat la cazuri simple.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 12 ani)

oare de ce nu sunt rezultate dorite cu homeopatia????Chiar majoritatea medicilor sunt p***a sau homeopatia ca si modalitate de tratamet este sp***a?
Voi ce parere aveti?
Eu lucrez cu o gama de produse forte,nu stiu cum e sa nu ai rezultate:)
Daca sunteti tineri si sanatosi...aplicati tratamentele homeopate,daca nu... e riscant
Asta nu este doar parerea mea....hmmm

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iar spui prostii (acum 12 ani)

1. Rezultatele dorite sunt in homeopatie,d ar nu la 100% din pacienti. Cindecarile depind de capcacitatea medicului .- ca in orice ramura - dar si de pacient. Pacientii care se umplu intai de medicamente chimice si pe urma vein la homeopat sunt mai greu de vindecat.
La fel si cu cei care beau cafea zilnic.

Nici un medic sau terapeut de pe lume, indiferent de specialitate, nu poate vindeca pe absolut toti pacientii.
Daca tu spui ca poti asa ceva inseamna ca ori este nebuna ori ti-ai pierdut mintile.

2. La tine probabil functioneaza remediile numai daca omul le cumpara de la magazinul la care face reclama aici pe forum.

3. Daca mai comentezi prosteste ce scriu altii aici, o sa am grija sa-ti comentez si eu reclamele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 12 ani)

esti un nimeni? Nu ti-am vazut numele

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 12 ani)

de ce te ofensezi asa de tare? Te-am calcat pe batatura?Invata sa scrii corect,de nervi scrii p***ai,jignesti si ameninti.Esti deosebit de educat...probabil de pe strada ai limbajul ales:)sau este limbaj de homeopat?
daca nu te poti stapani,te ajut.Eu am produse foarte bune,nu pun vina nici pe pacienti nici pe doctori.Cat castigi din homeopatele astea?Vad ca suferi cumplit.Nu te intereseaza sa ajuti doar sa ai TU dreptate.Sincer,mi-e mila de oamenii mici care vor sa para mari.Relaxeaza-te si comportate civilizat.Prea putin imi pasa de reclama ta bolnava.Eu doar imi fac treaba.Sti ce fel de oameni se comporta ca si tine?Cei care se stiu ratati.Revino-ti!Daca ai nevoie,te pot ajua.Te iert pentru jignirile aduse....nu esti tu de vina ci...criza:)))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

e-panda (acum 12 ani)

si totusi intrebarea mea a ramas putin in aer, e in regula sa intrerup folia la mijloc?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 12 ani)

`inteligentule

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: