Glicemie 376

Diabetul zaharat
Intrebare postata de roxana175117823 cu 15 ani in urma

Un bolnav cu glicemie 376, internat pentru avc paralizia n.cranieni IX,X,XI cu tulburari de deglutitie si in imposibilitatea de a-si lua pastilele de diabet, fiind in spital, n-ar fi tebuit sa fie pus pe insulina? Intreb ca sa reusesc sa inteleg; e vorba de tatal meu care a murit dupa 3 zile de spitalizare...Va rog ajutati-ma cu un raspuns.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Adrienne (acum 14 ani)

Pe certificatul de deces nu scrie diagnosticul ? cauza decesului ? Probabil motivul este accidentul vascular cerebral........acest raspuns nu ti-l putem da noi. Condoliante !!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: