Dereglari hormonale, infectii urinare

Dezechilibrele hormonale Sindromul McCune Albright
Intrebare postata de monika1237963 cu 16 ani in urma

In urma cu un an si jumatate m-am prezentat la un neurolog si mi-a pus diagnosticul de nevralgie de trigemen. Mi-a facut niste injectii(3) in urma carora mi-a intepenit gura. Mi-a fost foarte frica, mai ales ca a refuzat sa-mi spuna numele medicamentuluiinjectatsub pretextul secretului profesional(?). Mi- a spus ca trebuie sa continui tratamentul. M-a convins intr-o oarecare masura, si mi-a facut o injectie dupa cap,aproape de coloana ca sa imi stimuleze nervul. Mi-a fost foarte frica, si dupa aceea mi-a fost foarte rau. Ma durea capul ingrozitor. (mai ales aproape de gat) M-a pus la stimulare electrica.Ma simteam rau.Mi-a spus ca din cauza stresului. Nu l-am crezut. In viata de zi cu zi nu aveam nimic deosebit. Cred ca ma stresa faptul ca nu stiam ce face cu mine. Mi se pareau foarte ciudate aceste tratamente si eram foarteingrozita. M-am interesat in oras despre medicul respectiv -unii il considerau exceptional iar altii ciudat daca nu chiar nebun. Nu am mai continuat tratamentul la d-lui. Eram innebunita de frica. Imi era asa de rau ca nu puteamsa fac nimic. Nici sa ma uit 5 minute la televizor.Diagnosticul a fost distonie neurovegetativa.Am aflat ulterior ca tratamentele erau pe baza de steroizi. Am luat de atunci mai multe tratamente si am avut pb cu tot felul de infectii, dereglari menstruale,probleme cu artiiculatiile. Cat iau antibiotice e bine dar dupa 2 -3 saptamani revin problemele. Citind articolul d-voastra mi-am dat seama ca ma puteti ajuta. Probabil si frica a avut unrol destul de mare. Erau mai multe persoane care faceau tratamente acolo si nimeni nu stia numele medicamentului folosit si nu se temeau de asta. Nu stiu care este cauza dar vreau sa va rog sa-mi indicati un medic lacare sa apelez. precizez ca infectiile urinare repetate, dereglarile menstruale, amortirea unui picior, amortirea fetei pe partea unde am facut injectiile ma ingrijoreaza. Mentionez ca am fost la alt neurolog, orelist, ginecolog, psihiatru. De fiecare data am luat tratamentele conform retetelor dar probemele se rezolva pe moment dupa care revin din nou. Am inteles ca daca tratamentele nu a u fost facute corect, aceste glande nu mai lucreaza. S-au poate mi-a fost afectata chiar hipofiza?
Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

loredana10111355 (acum 15 ani)

un endocrinolog ati consultat? glandele endocrine sunt cele care secreta hormonii steroizi si este posibil ca si ele sa fie dereglate. astept sa-mi spui ce ai facut.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: