Infectia micotica (micoza)

Candidoza
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

As vrea sa stiu mai multe despre ce "papiloame genitale"

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Infectia micotica, cunoscuta si sub numele de micoza, este o infectie cauzata de ciuperci patogene. Exista diverse tipuri de ciuperci care pot cauza infectii, unele traind natural pe pielea umana fara a provoca probleme, in timp ce altele pot deveni invazive si pot cauza boli la contactul cu pielea sau prin inhalare.

Detalii poti gasi la urmatoarele linkuri:
//sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/infectia-micotica-micoza_1334
//sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/infectiile-vaginale-micotice_1048

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna ma numesc beinur su sunt din constanta am o problema cu gatul de 2 ani an coace adica din 2006 la anceput mise usca gatul si cand beam apa ,dar am zis ca e o raciala si ca ami trece ,dar nu a fost asa .mam dus la un doctor orl,si mia dat ampicilina 2 milioane misa spus cas racit dupa 2 saptamani nici o schimbare aceasi probleme am mai fost la un alt doctor orelist si mia dat tratament pentru micoza am anceput sal iau .dadumi cu solutia facuta de laboratorul farmaciei am observat ca am 2 bubite pe limba chiar an spate nu stiu ce sa fac ?vreau sa stiu mai iau tratamentul ?vreau sa va mai zic ca simnt ca cate o data nu mai pot sa respir si mise usuca gatul cva rog sa ma ajutati si pe mine pentru ca am o familie de crescut si vreau sami vad copii sanatosi si la caselelor astept un raspuns dela dumn va multumesc mult .acesta e aderesa de mail [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Buna ma numesc Alexandra si am o problema.Am avut un pisc si mi-au aparut niste pete rosiatice mari si ma manca foarte tare pe langa mine mai au si fratele si verisorii mei .Am fost la medic si m-ia dat un unguiest numit BIAZOL este grava bola ?Trebuie sa mai consult si altti medicii ?va rog ajutor .....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna ziua am o problema cam de un an de zile mi-a aparut ca un fel de furung in zona feselor am fost la dct si mi-a prescris un tratament dar se pare ca nu a avut nici un rezultat a disparut acel,, furung,, pe moment dar a reaparut tot ce pot sa va zic ca este o micoza asa a zis dl dct ce recomandare puteti sa-mi dati chiar medicamente ceva va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

BUNA ZIUA. MA NUMESC RODICA SI DE CEVA TIMP MI-A APARUT PE LIMBA CEVA . AM FOST LA MEDIC SI MI-A SPUS CA ESTE O MICOZA SI MI-A PRESCRIS FLUCONAZOL CAPSULE 100mg DOZA ZILNICA SI LE IAU DE 20 DE ZILE SIVAD CA NU DISPARE (nu are efect)?CE SA FAC SA CONTINUI SAU IMI RECOMANDATI ALTCEVA . ASTEPT RASPUNS SI VA MULTUMESC.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: