Cu ce se pot elimina pietrele biliare?

Boli pancreatice si de ficat
Intrebare postata de Cabinet Lacrima Naturii cu 13 ani in urma

Am inteles ca acum exista diferite leacuri babesti sau naturale pentru a elimina pietrele de la vezica biliara.Daca s-a confruntat cineva si a scapat ajutati-ma si pe mine cu un sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (52)

parerea mea (acum 13 ani)

In general se scot cu bila cu tot! Medicul internist va decide.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

da stiu ca medicul stie doar atat sa taie eu intreb daca stie cineva si un remediu natural Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Monica (acum 7 ani)

SMIRNA, boabe. Face minuni, in cateva zile maxim o saptamana, in functie de dimensiunea pietrei elimina tot ce e piatra sau calculi sau nisi, atat de la rinichi, cat si vezica biliara.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Monica (acum 7 ani)

Am uitat sa mentionez ca am aflat de efectul nemaipomenit al acestei smirne prin bunica mea, ca ea avea nevoie de o interventie chirurgicala dar era prea batrana si atunci am aflat de aceasta smirna. In 3 zile a eliminat piatra care a fost macinata complet de smirna, si a eliminat-o fara nicio durere. Singura precautie este ca bobita de smirna sa fie pusa direct pe limba si inghitita cu o cantitatet suficienta de apa.Smirna nu trebuie sa atinga dintii pentru ca macina tot ce e piatra, smalt, etc. Dupa experienta cu bunica, bineinteles ca am spus si altor pesroane, TOATE ac***a acelasi raspuns cu final feicit, nu au mai trbuit sa suporte interventia chirurgicala sau acele bombardari la rinichi cu dureri groaznice. Incercati smirna , boabe, si nu veti regreta. DOAR SA RESPECTATI INDICATIILE DE PE PROSPECT!!! Adica sa nu atingeti dintii cu ea, sa o luati dupa ce ati mancat si sa nu beti sucuri in perioada asta, cat se face tratamentul. Dar toate aceste instructiuni le veti avea impreuna cu smirna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1485548395 (acum 7 ani)

buna seara ! ce este smirna , si unde se gaseste ? multumesc frumos !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21563862514 (acum 4 ani)

Buna ziua, va amintit cumva, cat de mare era piatra pe care o avea bunica Dvs? va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21702041554 (acum 4 luni)

Multumim frumos pentru sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

babi (acum 13 ani)

1 l de bere pe zi

Dar pana se ajunge la "cutit" se da un tratament medicamentos, care ar trebui sa duca la eliminarea pietrelor, la cutit ajungi daca tratamentul nu a rezolvat problema.

Va d ca cautati tratamente naturiste: incercati un medic homeopat, poate gasiti rezolvare macar la o parte din probleme, cel putin depresia sigur o rezolvati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Multumesc sper cineva sa ma ajute daca a mai trecut prin ce trec eu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 13 ani)

in 1984-85 faceam crize de fier de ma tavaleam pe jos de durere.medicul de intreprindere, ca asa era atunci, m-a trimis la cluj,clinica III chirurgie unde, la ecograf(era o raritate), am fost diagnosticat cu "calculi biliari" si am fost propus imediat pt operatie. am refuzat. dupa ce i-am bagat med chirurg un "balcescu" in buzunar, mi-a dat o reteta: instamixt si scris pe un biletel "steinonit"deoarece acest medicament nu se gasea in tara, doar in rfg. am facut tratamentul cu instamixt si nu am mai facut crize(am tinut si regim).aceasta a fost primavara. cu ocazia sarbatorilor de iarna urmatoare, am abuzat de "bunatati" si dupa anul nou au inceput din nou crizele. intretimp am obtinut medicamentul din germania(prin cunostinte). am inceput tratamentul intr-o luni dupa masa si l-am incheiat marti dimineata la ora noua.pana astazi nu am mai facut nici o criza si nici pietre nu am, m-am cuntrolat la ecograf de cate ori am avut ocazia. ma feresc de anumite mancaruri(stiti care), dar cand sar calul am o indispozitie peste care trec usor.
dumnezeu sa-ti ajute!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 11 ani)

steinonit nu se mai gaseste , instamix-ul este acelasi cu pachetul de ceaiuri pentru litiaza biliara de laplafar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANDRADA (acum 9 ani)

UNDE POT SA GASESC STEINONIT SAU INSTAMIX?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FLORICA (acum 13 ani)

Referitor la intrebarea dv. sa stiti ca sunt destule leacuri miraculoase numai sa credeti in ele . Cunosc adresa unui astfel de cbinet unde puteti sa gasiti tratamentul potrivit pt. afectiunea dv. Pentru programari si informatii sunati la nr. de tel 0769627306

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabi (acum 13 ani)

Pentru detalii si lamuriri puteti intra pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz. O zi placuta si multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Multumesc mult pentru sfat doamna Florica in mod deosebit am sunat si am primit un tratament .Multumesc mult sper sa-mi faca bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andrei (acum 13 ani)

Din propria experienta, recomand ca ceea ce faceti sa faceti sub supravegherea unui doctor, mama mea a incercat o eliminare a pietrelor tot cu metode naturiste, a aparut o infectie a cailor biliare apoi neoplasm invadant pe caile biliare si gata + o gramada de durere de la metastaza. Nu zic nici sa va operati ci doar sa faceti sub supraveghere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dede (acum 11 ani)

draga Andrei , sunt sigura ca neoplasmul exista in alte locuri, doar a invadat vezica biliara, imi pare rau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21632661225 (acum 2 ani)

Am si eu o litiaza biliara cu o piatra mai mare de 17mm.Cu ce pot s-o tratez far adurere

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Floriana Marin (acum 13 ani)

Un tratament babesc ar fi cu miere de albine din salcie si boabe de marar de la plafar lasate la macerat 3 zile dupa care luati 1 lingura de dimineata si 1 lingura seara pe stomacul gol.Daca doriti si un tratament natural sunati-ma la nr. de tel. 0720325539. Eu am urmat aceste tratamente si babesc si natural cu un rezultat f bun.Sunt foarte multumita pentru ca am scapat de operatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ela (acum 11 ani)

ideal era sa ne scrii aici.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3