Ciroza raspuns medic

Boli pancreatice si de ficat
Intrebare postata de marinas74 cu 13 ani in urma

Am o nelamurire! avem un prieten de familie cu ciroza,bea fff mult a ajuns acum si la tarie si elimina lichid prin ombilic! refuza orice tratament si investigatii! daca de la un timp nu mai elimina acest lichid ,,,ce se poate intampla??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Iuli (acum 13 ani)

Probabil are ascita. In acest ritm, sfarsitul e aproape...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Filipa (acum 13 ani)

Mai pe romaneste, are ''''apa in burta''''. Asta este o consecinta a cirozei hepatice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cris (acum 13 ani)

Da, probabil doreste sa se sinucida.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marinas74 (acum 13 ani)

multumin! si ne rugam ca sa inteleaga sa faca tratament desi n u cred ca va accepta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr Laurentiu Ungurianu MDr Laurentiu Ungurianu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Va rog sa va adresati D-nei Dr. Aurelia Alexa\\ndru , Clinica de Boli Interne Gastroenterologie Sp. CF witing Bucuresti , tel.0722990759

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli pancreatice si de ficat.

MihaiMihai68 (acum 13 ani)

BUNA ZIUA..AM 43 DE ANI AM FOST DIAGNOSTICAT IN 2004 CU HEPATITA CRONICA .MENTIONEZ CA SUNT FUMATOR BEAU CAFEA SI ALCOOL CAM 4 BERI PE SAPTAMANA .DAR FAC SI TRATAMENT IAU SILIMARINA CUM MI A PRESCRIS MEDICUL ..AS DORI SA STIU DACA DIN ACESTE CAUZE ..FUMAT CAFEA SI ALCOOL MODERAT POT SA DAU IN CIROZA HEPATICA.MULTUMESC.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 13 ani)

buna ziua, sa se duca cat mai are timp , mama a avut 30 litiri de lichid in organism , a descoperit ciroza hepatica in urma cu 3ani,adica 2007, nu a spus la nimeni ,pe data de 19.12.2010 a murit la varsta de 69 ani, crede-ma am stat langa ea de pe data de 07.12.2010(spital) ,au fost niste zile de chin si pentru ea si pentru cei care au stat linga ea,(nimic de facut)...sunt distrusa .. UN MESAJ PENTRU TOTI CARE AU INDIFERENT SUB CE FORMA HEPATITA A.B. C. CRONICA...TINETI O ALIMENTATIE ADECVATA, LUATI MEDICAMENTELE...ESTE O BOALA CARE DISTRUGE TOTUL IN ORGANISM , FICATUL ESTE UN ORGAN FOARTE IMPORTANT IN ORGANISM...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 13 ani)

da este o boala ucigatoare,totul depinde de vointa ,sa bea numai apa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marinas74 (acum 13 ani)

doamne,,,apa?? el bea numai vin din ala ordinar care se vinde la kg si acum a inceput si tarie! el nu a mai baut apa de ffff muklt timp >sta in fotoliu la tv si fumeaza tigara la tigara si in loc de apa aceste bauturi mentionate mai sus!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: