Diarea cronica raspuns medic

Boli intestinale Hymenolepis nana
Intrebare postata de aurel48117908 cu 11 ani in urma

Sufar de aceasta boala.Nu ma deranjeaza decat borboraselile penibile.
In societate ma derajeaza.Ce medicament ar trebui sa iau pentru a-mi potoli pe loc
aceste zgomote.Nu ma doare nimic,.nu am scaune dese dar cand am sunt f.f. fluide si cu multe gaze. Multumesc,Aurel

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Aceasta diaree a fost investigata? Trebuie cunoscuta cauza...chiar si in prezenta unui diagnostic de sindrom de intestin iritabil cu predominanta diareei se efectueaza investigatii pentru excluderea altor cauze ( boli inflamatorii intestinale, etc). Este recomandat in acest sens sa efectuati colonoscopie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli intestinale.

eva40 (acum 11 ani)

PARAZITOZA

Parazitozele intestinale sunt afectiuni ale aparatului digestivPARAZITUL este o fiinta vegetala sau animala, care traieste temporar sau definitive pe seama altei fiinte vegetale sau animale, deseori provocandu-i tulburari evidente.

PARAZITOZELE INTESTINALE sunt boli cauzate de prezenta in organism a diversi paraziti.
Cele mai frecvente boli intalnite sunt: Giardioza, Oxiuroza, Ascaridioza.
De asemenea se intalnesc si alte parazitoze, dar cu o incidenta mult mai scazuta, precum: tenia, toxoplasmoza, trichocefaloza, toxocaroza, himenolepidoza, hidadidoza etc.

Agentii cauzatori ai acestor afectiuni intestinale provoaca numeroase tulburari si de gravitate variata. De regula persoana parazitat manifesta o simptomatologie complexa: diaree, greata, varsaturi, inapetenta (scaderea poftei de mancare), balonari, dureri abdominale acute, anemie cu paloare intense, somn agitate, scadere in greutate si stoparea cresterii copilului (in cazul in care parazitarea este de lunga durata si netratata), prurit anal (mancarimi intense) in cazul oxiurilor.

Exista paraziti care nu elimina oua sau chisturi in materii fecale (toxoplasma, trichinela, toxocara etc) sau aparitia de oua in materii fecale se face accidental. In aceasta situatie, se recomanda identificarea antigenelor specifice parazitare sau/ si a anticorpilor parazitari prin metode biorezonanta magnetica, cu sensibilitate si specificitate foarte ridicata.

Tratamentul parazitozelor intestinale nu este medicamentos ci cu produse 100% naturale. Acesta are ca obiectiv atingerea a 3 tinte: distrugerea si eliminarea parazitului, eliminarea din organism a toxinelor rezultate in urma activitatii parazitului si refacerea organelor interne si a mucoaselor afectate de parazit. Se face cu recomandarea terapeutului

Bolile parazitare cunosp***ancidenta crescuta pe intreg mapamondul, dar variaza de la o zona geografica la alta.
Caracteristica primordiala a parazitilor intestinali intalniti la om este ca NU confera imunitate totala sterilizanta, individual putand fi infestat in orice moment.

O parazitoza poate dezvolta o simptomatologie banala sau poate fi chiar asimptomatica. Prezenta parazitilor manifesta adesea o influenta negativa asupra echilibrului nutritional, ceea ce va determina pierderi in greutate asupra organismului gazdei.
Parazitii incriminati in boala vor coloniza aparatul digestive, ceea ce va da nastere la diverse tulburari digestive precum: scaderea apetitului alimenatr; astfel are loc diminuarea ingestiei de alimente ce va determina aparitia ANOREXIEI.
Se recomanda cel mai efficient produs natural,care distruge si elimina toate tipurile de parazitit,indifferent de zona unde se afla acesta.Nu exista efecte secundare sau limite de varsta.
In cazul unei infestari massive se recomanda 2-3 luni administrarea acestuia impreuuna cu Oregano Oil si Low deuterium Oxy cristal
A se evita lactatele,dulciurile,vitaminele si carnurile.Se bea ceai de cimbrisor pe tot parcursul tratamentului
Paraprotex se ia 3x1,Oregano Oil 3x 10 picaturi /zi si Low deuterium oxy cristal 2x 20 picaturi in apa plata
aceste produse le gasiti pe site,puteti citi mai mult despre ele
cu respect

Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: