Suflu la inima și din ce în ce mai slabit?

Boli inima
Intrebare postata de Utilizator11696945510 cu 6 luni in urma

Cu 7zile în urma bunicul meu s-a molesit și șî nu mai gândea Bine pentru 2 3 minute nu am dat importanta pentru ca și a revenit iar în urma cu o zi același episod după ce a mers cu mașina pana în oraș și înapoi în jur de o ora de stat în mașină și când s a coboare jos din mașină zicea lasă că cobor și văzând ca nu coboară l-am întrebat de ce nu coboară iar el mi-a spus ca nu mai pot nu mai am putere văzând ăsta am mers la medicul de familie și el a spus ca are suflu la inima ia dat câteva pastile de inima și niște pastele vitaminplus dar pe zi ce trece se simte tot mai slăbit nu prea are pofta de mâncare și nu știu ce sa fac sa îl mai întăresc, membri familiei nu mai vrea sa îl mai duca la doctor ca se tem, se mă poate face perfuzie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului (acum 6 luni)

Buna ziua,

Este important ca bunicul tau sa fie consultat de un medic cardiolog pentru a obtine un diagnostic corect si un plan de tratament adecvat. Daca membrii familiei se tem de a-l duce la medic, ar putea lua in considerare sa discute cu medicul de familie sau cu un alt medic pentru a obtine informatii suplimentare.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cardiopatia-ischemica-si-Infarctul-miocardic/zgomotele-cardiace-anormale-cauze-si-tratament_6531

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: