Trombocitemie

Boli ereditare si congenitale Policitemia Trombocitemie
Intrebare postata de MIHAELA36107034 cu 12 ani in urma

Buna! Vreau sa cunosc oameni care au trombocitemie esentiala sau policitemia vera. Sunt diacnosticata de 3 ani cu aceasta boala.Vreau sa vorbim despre analize,simtome,etc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Florin (acum 11 ani)

salut!postarea e veche de 1 an.daca imi raspunzi putem vorbi.si eu am trombocitemie esentiala diagnosticata din 2007,cu tratament facut sp.coltea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Aurel (acum 10 ani)

salutare ...daca mai intrati din intamplare pe aici si cititi si eu sufar de aceasta boala de 9 ani...poate luam legatura si vb :) email [email protected] sau facebook Tritean Aurelian ....Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dddd (acum 10 ani)

st diagnosticata de 9 ani si eu st pe tratament de la spital coltea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 10 ani)

intrati pe https://www.facebook.com/groups/trombocitemie.esentiala/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

padurariu valentin (acum 10 ani)

sant diagnosticat cu T Edin anul 2011 din intamplare la o donare de sange,fapt care m_a speriat un pic dar in timp am inteles care este situatia si m_am inpacat gu gandul.Dupa o perioada de timp mi_am pierdut locul de munca fiind nevoit sa merg lunar sa fac analize si o alta zi la control si eliberare de reteta asta insemnad doua zile pirdute.Acum lucrez la o firma de paza si protectie ceia ce imi permite sa ma pot programa in asa fel incat sa nu derajez pe nimeni.tTratament iau anagrelida 4 caps pe zi si mentin TLT la valoare de310 pina la400, lucru care ma ultumeste deocamdata. Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 9 ani)

Buna,am fost si eu diagnosticata cu aceasta boala acum 3ani,tinem legatura pe mail daca vrei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nelly28 (acum 2 luni)

Bună.
Sunt diagnosticată de putin timp i dar simptomele și analizele arata ca am avut boala 10ani. Am luat doar aspirina forte, acum încerc hydrea. Se plătește consultația sau cum faceți la controale analize și pastile?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gina (acum o saptamana)

Bună ziua? Ma bucur ca va găsit. Eu cu trombocite între 500-770000de 12 ani. Nici acum nu am diagnostic clar. Am jak negativ. Dv cei cu aceasta boala cum va ieșit analiza jak? Sau în ce baza vau pus dg? Iau aspenter. De 12 ani fac analize. Privat, stat. Fără rezultat. L

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gina (acum o saptamana)

Cu trimitere med fam, la medic specialist.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: