Ortopedie-neurologie

Boli ereditare si congenitale
Intrebare postata de bandulaconstanta cu 8 ani in urma

Buna ziua ! Nici nu stiu la ce rubrica sa ma opresc. Sotul meu a primit in copilarie (10 luni )boala poliomelita care ia afectat picioarele ,stángu e mai scurt cu 10-12cm mai scurt decát dreptul.Doresc sa stiu ca daca la virsta de 60 de ani un medic poate constata ca boala a fost primita in copilarie sau nu ,mentionez ca si bazinul pe partea stánga e nedezvoltat.As fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta si la ce medic sa merg . Va multumesc mult .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

anna (acum 8 ani)

Sotul meu de aprox. un an, acuza dureri de glezne cu ceva instabilitate la mers.Afacut RMN la coloana la sf. med. ortoped.A ers apoi la neurochirurg care l.a trimis innapoi la ortoped ca nu e probl. la coloana.Med, oroped l.a trimis la reumatolog unde deja a fost de 2 ori di i.a recom.trat. antiimflam.care nu a dat rezultate.La radiogr.se vad si pinteni calcanei.Dr ortoped mai nou vazand si o micoza care.i apare din cauza incaltam.neaerisite,ne trimite din nou la dr.dermatopog la care a mai fost.Ortopedul spune ca durerea de glezne poate fi provocata de acea micoza .....Incotro sa mai mearga pt.a rezolva aceasta problema?..Deja mersul i s.a schimbat si il incomodeaza frecvent...mai ales dim. cand coboara din pat, mari dureri..E cineva in masura sa ne dea o sugestie?..multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: