Stenoza pulmonara la un copil de 5 luni- AJUTOR

Boli de inima
Intrebare postata de daniela16134051 cu 13 ani in urma

Am un copil de 5 luni diagnosticat de la nastere cu stenoza pulmonara, persistenta de canal arterial si hipoplazie de inel pulmonar. De cand s-a nascut a fost internat la Targu- Mures pentru investigatii si operatie. Din pacate am primit vestea ca interventia chirurgicala nu poate fi facuta in tara. Dupa mai multe interventii am gasit o clinica in Italia- Clinica San Donato din Milano.
As vrea sa stiu ce trebuie sa fac pentru a ajunge acolo deoarece medicii din tara nu ma ajuta.
M-ar interesa costurile acestei operatii si perioada de sedere acolo. Va rog din suflet sa ma ajutati cu aceste informatii si sa ma indrumati pe ce drum sa apuc.
Sunt o mama disperata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carpe Diem (acum 13 ani)

Adresa Policlinicii
Via Rodolfo Morandi, 30
20097 San Donato Milanese Milano, Italia

Numere de telefon: Piazza Edmondo Malan - 20097 - San Donato M.se - Milano
Tel: 02 527741 Fax: 02 52774398 - P.IVA 05853360153

Adresa de mail: [email protected]

Mai sus v-am lasat adresa site-ului cu traducere google. Dar cel mai simplu sunati sau rugati pe cineva care vrb italiana sau engleza pentru toate informatiile complete.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana (acum 13 ani)

Multumesc din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Conf. Dr. Horatiu Moldovan (acum 13 ani)

Sunt surprins ca nu ati gasit o rezolvare la Tg. Mures. Poate sunt aspecte particulare care fac ca acest caz sa fie foarte dificil.
Incecati si la Institutul Inimii din Cluj - Conf. Dr. Traian Scridon.
Daca nu se poate face nimic pt. p***alul dvs. in tara faceti o cerere de tratament in strainatate la Directia de Sanatate Publica teritoriala.
Clinca San Donato din Milano este o optiune foarte buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela16134051 (acum 13 ani)

In tara nu se mai opereaza din lipsa de fonduri. Am fost timp de 3 saptamani la Targu- Mures. La Cluj nu se mai opereaza copii. Singura sansa este in strainatate. Am primit de la Targu Mures un formular european care imi asigura costul operatiei in strainatate. Restul cheltuielilor imi revin. Problema este ca sotul este pensionat pe caz de boala cu o pensie de 350 iar eu sunt casnica. Alte venituri nu avem

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medical Insight (acum 12 ani)

O alta optiune ar fi la un Spital Universitar din Turcia - Hacettepe. Operatia costa in jur de 8,500 Euro.

Pentru detalii, sunati la 0743044274, la firma de turism medical - Medical Insight.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: