De ce ma inteapa inima des?

Boli de inima Ameteala
Intrebare postata de Utilizator11583700408 cu 3 ani in urma

Cand aveam 10 ani ma ințepase inima prima data .
Dar când am crescut am avut probleme cu inima deoarece ma ințepase chiar si cand ma schimb de haine (nu eram nervoasă nimica nu aveam )si chiar in autobuz cand făceam naveta ma înțepat atât de tare incat nu am putut să mă așez pe scaun (ma înțepat si a ajuns până la picioare ca si cum un fulger ma înțepat trept până jos ) . si la liceu am avut probleme (sunt timitea si imi bate inima foarte repete) in ora de matematică ma chemat profa la tabla si am simțit că amestec, mi se învârte tabla cand aveam creta in mana si imi bătea inima foarte repete nu auzeam pe nimeni .(dar un coleg din banca a strica si a raspuns la o intrebare de pe tabla si l-am auzit si mi-am revenit) .
Eu sunt o persoana mai retrasă ,si tot timpul am fost stresata din cauza asta ,si din cauza părinților .
Dar de la un timp am inceput sa am senzația că mi se opreste inima cateva secunte si o simpt ,1 ,2 sec dar a început să se agraveze la început nu ma durea ,acuma ma doare cand mi se opreste si simt durea 1,2,3,4,sec .si fara sa-mi dau seama începe să se oprească. Adică nu sunt supărată ,sau nervoasă. Pur și simplu la fel ca la atac de panică fara sa stii ca se opreste .dar nu inteleg. Am circulatia p***a (am mainile tot timpul reci si picioarele, cate o data mai mi se inrosec) . si Cred ca am si anemie dar nu stiu ( ma simt amețită cand ma ridic din pat ma doare capul si simt cum imi pulsează sângele în cap la ceafă este ca si cum o tensiune în cap adunci cand ma si tot foare prusc si este greu de respirat pe nas cateva secunde si imi trece )asta se intampla adunci cand imi vine mestruatie ,la fiecare jumatate de luna ma simt foarte foarte grea si sunt obosită si amestec si vreau sa stau tot timpul in pat ) . Adunci cand este foste insorat afara imi am o durere de ceafa si amestec si ma obosește chestia asta . Deci eu chiar nu stiu ce am .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului (acum 3 ani)

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/palpitatiile-semn-al-anxietatii-sau-al-unei-boli-de-inimai_15193

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: