Tratament pentru neurodermatita

Afectiunile pielii la copii Neurodermita
Intrebare postata de leobeo cu 13 ani in urma

Am o nepotica de 2 ani si doua luni si are neurodermatita unii medici spun ca nu mai trece prima data a aparut la fund a unso cu o crema cu hidrocortizon a disparut si acum are pe fata si deasupra ochilor i se cojeste pielea si arata ca matreata deocamdata nu o maninca va rog sami spuneti daca mai trece si cu ce daca exista un regim special sau haine sau un tip anume de detergent pentru spalat haine doresc un raspuns de la un medic dermatolog care este motivul aparitiei acestei boli poate sa fie si o alergie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

leontina (acum 13 ani)

tratament homeopat inseamna trat.pe baza de plante se vindeca sau e incurabil

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sanatata (acum 13 ani)

As putea sa va indic un medicament pentru aceasta afectiune, dar de regula se aplica copiilor de peste 6 ani. Daca totusi doriti detalii va stau la dispozitie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

leobeo (acum 13 ani)

asi dori mai multe detalii despre neurodermita daca este buna marea sau salina la praid acum incepe sa o si manince putem incerca si cu tratament naturist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sanatate (acum 13 ani)

Stimata doamna, imi cer scuze pt. intarziere, dar revin acum cu un raspuns mai amplu. Am cautat solutia cea mai adecvata. In primul rand, cum v-au raspuns si celelalte persoane, consultati un medic homeopat, pentru tratament. In al doilea rand, daca este posibil, duceti copilul in mediu salin, este foarte important. Vara, pt. cateva zile macar, duceti fetita la mare, sa ia contact cu apa sarata. Dupa stiinta mea, la Constanta exista chiar si o salina artificiala. Puteti astfel sa faca o cura excelenta in mediu salin. In ceea ce priveste tratamentul am identificat unul foarte bun. Din start va spun ca se adreseaza pt. copiii de peste 6 ani, desi nu cred ca poate face rau datorita provenientei naturale a componentelor, care asigura o calitate ireprosabila a produsului. O alta veste p***a se refera la pretul destul de piperat : 176,98 lei. Daca totusi doriti sa-l cumparati, fiind pt. un copil, va pot face o reducere serioasa. Firma care-l produce, VISION International People Group este din Austria, iar produsele sunt fabricate in Irlanda. O sa va fac o prezentare succinta : produsul se numeste "Be Big", din gama "Lifepack Junior", este un supliment alimentar biologic activ si se prezinta sub forme de tablete cu gust de zmeura, cutia contine 30 pastile, se indica 1 tableta/zi. Contine calciu (250 mg), vitamina D3 (2,5 yg), vitamina B1 (0,8 mg) si pulbere de bambus cu continut de siliciu organic (2,3 mg maxim). Este cel mai indicat pentru afectiunea fetitei, desi este si scump, dar sanatatea e nepretuita. Si nu uitati, este recomandat copiilor de peste 6 ani. Daca doriti, cereti si parerea unui medic, dar eu garantaz pentru siguranta si calitatea acestora. Daca doriti mai multe detalii, ma puteti contacta telefonic la 0754596646. Imi cer scuze pt. lungimea raspunsului, sper sincer sa va pot ajuta si sanatate grabnica fetitei ! Cu respect, Bogdan

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: