Pete rosii

Afectiunile pielii la copii
Intrebare postata de gyoli cu 13 ani in urma

Fetita mea de 4 ani are niste pete pe corp,rosii si cu crusta,nu se scarpina,am intrebat-o dar mi-a spus ca nu o mananca.i-au iesit pe fundulet si pe picioare pe partea interioara a coapselor pana la genunchi,acum au inceput sa se extinda. am dat-o cu FENISTIL gel si pare ca ii trec dar seara cand o spal cu apa calduta iar se inrosesc si par mai multe. in Romania mi sa spus ca ar avea rinita alergica dar aici in Grecia am repetat analizele si nu i s-a conformat diagnosticul. Sa fie oare dermatita atopica?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 13 ani)

FETITA MEA ARE 2 ANI SI 6 LUNI A FOST DIAGNOSTICATA CU DERMATITA ATOPIC O DOCTORITA DIN BUCURESTI NE-A RECOMANDAT UN GEL SI UN ULEI DE BAIE DE LA TRIXERA PELANGA ASTA SI PERITOL SIROP SI O CREMA LUp***aD LA NOI MERGE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simon (acum 13 ani)

copilul meu face un fel de urticarie si nimeni nu stie din ce cauza pt ca este la regim si degeaba . Are si diamoxidaza scazuta fara nici un raspuns din partea medicilor. Daca se mai confrunta cineva cu aceasta problema sau s-a confruntat va rog sa-mi dati un sfat pe adresa mea ; [email protected] Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 13 ani)

sfatul meu e sa mergi in bucuresti la clinica laurus medical e o doctora foarte buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

malaescu alexandra (acum 10 ani)

buna ziua copilul meu are 2 ani si 2 luni si de circa o luna ii tot apar pete rosii pe tot corpul in special pe manute si pe picioruse si il mananca. am fost la doctor si mi sa recomandat sa ii dau Dynid fara regim alimentar, fara nimic si nu da niciun rezultat, ii dispar unele si ii apar altele, ce miati putea recomanda?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 9 ani)

si eu am aceiasi problema cu fetita de 2 saptamani.degeaba tine tratamentul cu strictete si regim alimentar.ii apar numai cand doarme si petele au devenit rosii conturate.la inceput i au aparut pe fata,apoi pe brate.
totul a inceput dupa ce a facut un anti tetanus urmat la cateva zile de un vaccin antirabic(am fost informata ca nu acest vaccin ar fi cauza)
am ajuns in pragul disperarii si la limita rabdarii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana cretu (acum 8 ani)

Am 73 ani,acum 3 saptamani an cazut ,dar fara urmari grave,doar o zdruncinatura puternica,m-am lovit la genunchiul drept si la cap,m-au durut putin dar au trcut.Dupa trei zile mi-au aparut pete rosii pe picioare de la genunchi in sus si la incheieturile mainiloa(la puls).Nu ma dor,nu ma maninca,nu sunt iesite in evidenta,nu sunt sucurente.Am fost la un medic si mi-a spus ca am Zona Zoster.Eu nu am simptome ptr acest diagnostic.Va ROG foarte frumos sa-mi raspundeti ce poate fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: