Prostata mica cu calcifieri

Afectiuni prostata
Intrebare postata de sensei cu 14 ani in urma

Ce inseamna prostata mica cu calcifieri? am 35 de ani. cand e mare stiu ca nu e bine. dar cand la ecograf zice ca e mica cu calcifieri cum e?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (32)

floryny (acum 14 ani)

Daca ai fost la control si ti-ai facut ecografie ce altceva mai scrie pe acea hartie pe care ti-a dat-o medicul? Ce diagnostic ti-a pus?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionica (acum 14 ani)

Poate medicul ti-a spus ca ai prostata cu mici calcifieri??? Poti face apiterapie.

Aceasta include restabilirea functiilor endocrine, prin hormonoterapie apicola.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Aceasta ecografie sigur ai facut-o la recomandarea unui medic si chiar daca nu, nu se poate sa nu fi primit o explicatie.......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Axxatu (acum 14 ani)

a spus ca e ok si ca au fost ceva infectii in trecut. atat. am fosdt la urolog cautand sa vad de unde aveam dureri la rinichi. alea erau de la coloana zice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Axxatu (acum 14 ani)

am schimbat username deoarece am uitat parola de la celalat (sensei) scuze

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion ion (acum 14 ani)

am dureri cand ejaculez, deci dureri suportabile nu mari,cine poate sa ma ajute?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Albu Ioan (acum 14 ani)

Incercati sa-mi trimiteti un email la adresa [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lotzi (acum 14 ani)

Ce este metastaza osoasa ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina (acum 14 ani)

Inseamna cancer osos,punctul de ponire fiind un alt cancer,la un alt organ, de exemplu cancerul de col uterin metastazeaza in oase.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sorin (acum 14 ani)

am dureri in extremitatile penisului,arsuri cind urinez.un pic de dureri cand ejaculez,dupa ce urinez simt ca nu iese tot si mai ramin picaturi.nu am dureri lombare dar mai un pic de dureri anale.e o stare de discomfort.am crezut ca am o infectie urinara si am inceput un tratament pe care il luam ori decite ori aveam infectie urinara NEGRAM se chema antibioticul .Ce ar trebui sa fac ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 14 ani)

sorine frate,du-te la un doctor specialist urolog ptr ca si eu am aceleași simptoame ca și tine .Am fost la doctor si am prostata cronica am făcut un tratament lung în Italia si tot degeaba tot ma mai deranjează.Acum am început sa fac tratamente naturiste dar dupa cum mi-au spus doctorii rămâne pe viata nu mai scapi de ea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariuss (acum 14 ani)

Draga anonim, cred ca ai vrut sa spui prostatita cronica, dar ai avut dreptate cu ce ti-au spus doctorii: ramai cu ea pe viata !
Acei medici care ti-au spus acest lucru, au fost foarte sinceri. Insa, eu sunt in posesia unei metode si aparat, pe care incerc sa le promovez ca terapie sigura in tratarea acestei afectiuni si ar contrazice cu brio aceasta parere.
Am confirmarea tuturor celor care au folosit-o. Nu mai au simptome deloc, si-au revenit total si in plan sexual,..etc, iar calitatea vietii le-a revenit la cele mai bune standarde.
Numai ca din pacate, promovarea o fac cu resurse proprii, ceea ce inseamna ca ajunge foarte greu la pacient, care si asa este intr-o totala confuzie , fiind asaltat cu tot felul de terapii cu care nu a avut nici-un rezultat si deci, devine foarte circumspect si neincrezator in cele din urma.
De ex. am fost la ACADEMIA DE STIINTE MEDICALE sa vorbesc cu cineva , o comisie de cercetare , etc , ptr certificarea stiintifica a metodei si constatarea rezultatelor. Stiti in ce consta aceasta "ACADEMIE "? Un ras! O camera de 14 m.p. si o secretara, care reprezinta niste membrii , in general medici care au scris anumite lucrari,( literatura de specialitate) fara a descoperii in fapt nimic niciodata, pentru ca nu cerceteaza nimic niciodata. De fapt, preocuparea principala a dansilor, este de medici si profesori , care nu cerceteaza , cum ziceam, nimic ,... poate or fi mici exceptii. Nu au timp si nici fonduri. Am inteles ca dosarul meu a ajuns la PRESEDINTELE ACADEMIEI DE STIINTE Med. (destul de pompos , nu?) la dl. dr. SINESCU IONEL, dar cand am auzit mi-a venit sa rad. De fapt ar fi trebuit sa ma bucur , ac***a in vedere cartea de vizita a acestuia. Numai ca, tocmai din cauza acestui lucru, acesta nu are timp nici sa respire, dar sa mai analizeze inventia mea. Asta asa, ca poate ar mai fi fost nevoie de amintit in ce tara traim. Alt ex. Am depus dosarul inventiei si la OSIM , de vara trecuta. Stiti cat dureaza sa primesti un Brevet de Inventie ? 4 ani si ... cateva mii de ron.! Tara cu institutii falimentare! Nu am cui sa ma adresez ca sa lansez aceasta inventie , care ar face inutile cateva zeci, poate sute de medicamente: antibiotice, antiinflamatoare, alfa-blocante etc. pentru 70% din problemele de urologie si andrologie, care s-ar rezolva doar cu aceasta inventie, economisandu-se milioane de euro , la nivel de tara si poate ar aduce Romaniei alte cateva zeci de milioane .
Dar degeaba ! In tara asta nu te aude nimeni. Stimati d.lor medici urologi, aceasta inventie , determina urmatoarele : circulatie sangvina foarte puternica la nivel pelvin, dilatarea vaselor de sange , descongestionarea contracţiei musculaturii netede prostatice si celorlalte tesuturi musculare vecine, tonifierea si dezvoltarea intregului planseu muscular pelvin, disparitia durerilor de orice fel la nivel de prostata si simptomelor prostatitei, marirea fluxului urinar si rarirea vizitelor la toaleta, intareste sfincterul urinar si deci se vindeca incontinenta urinara , dar si ejacularea precoce, marirea apetitului sexual si fortei de erectie, ( la nivelul de a avea erectie aproape toata noaptea continuu) , marirea cantitatii de sperma, confort si energie psihica, etc . Pot sa afirm cu mana pe inima ca cei care folosesc acest aparat , nu vor avea niciodata , prostatita, adenom de prostata , cancer de prostata si disfunctii sexuale , iar la pubertani le poate asigura o dezvoltare si maturizare, mai mult decat optima a organelor sexuale. Acest aparat ar trebui sa fie accesoriu pe viata al barbatului , inca de la varsta de 12 ani. Cum stiu ca acest site este vizitat si de specialisti , poate se gaseste cineva care sa fie interesat in prezentarea si cunoasterea acestei metode care ar scuti multe batai de cap, atat medicilor cat si pacientilor. Contact : [email protected] (dl Marius Draghia) Va stau la dispozitie oricand , cu prezentarea aparatului si metodei in sine , inclusiv cu pacientii care au le-au folosit si s-au aratat dispusi sa se prezinte oriunde este nevoie pentru a confirma rezultatele.
Pacientilor de pe acest forum nu pot sa le spun mai multe despre inventie aici, ptr ca este interzisa reclama, dar ramane sa va fie recomandata de catre medicii dv., cand aceasta le va fi adusa la cunostiinta si sper ca intr-un viitor cat mai apropiat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

corneliu (acum 13 ani)

Marius, cea ce incerci tu sa vinzi...(cu 500 de euro)...este exagerat..de fapt aparatul inventat de tine poate fi inlocuit de o bucata de sfoara, un cadru metalic exact ca cel din website-ul tau o contragreutate si 2 scripeti.
Pentru cei care nu vor sa investeasca nici macar in cadrul metalic, recomand o bucata de sfoara cu o greutate la celalalt capat de aprox .300-400g , care se leaga de capatu penisului iar sfoara se contrabalanseaza pe dupa spatarul unui scaun sau manerul unei noptiere. Este exact acelasi lucru. Este gratuit si il recomand tuturor celor suferinzi de aceasta boala parsiva care se trateaza ff. greu si care ajung in disperare sa cumpere un asa zis aparat "magic" cheltuind o suma colosala ptr un lucru care poate fi improvizat de oricine acasa. Este posibil ca metoda sa fie benefica, nu zic nu... dar ii rog pe acei care sufera sa incerce si aceasta metoda.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LUCHINO (acum 12 ani)

Daca usturimea este la nivelul meatului urinar,
orificiul prin care iese urina poate fi din cauza unei infectii urinare tratate insuficient.O alta cauza poate fi pH-ul urinei care poate da iritatie locala si senzatia de arsura.Este de dorit sa consulti un medic urolog,o urocultura facuta corect in perioada in care nu ai luat antibiotic.Daca ai luat constant NEGRAM e posibil sa fi dezvoltat rezistenta deci trebuie facuta urocultura si daca e cazul antibiograma neaparat.O alta cauza poate fi preputul,daca nu se decaloteaza suficient,ca in cazul unei fimoze de exemplu,intretine iritatia locala.Poti atenua disconfortul prin tamponari zilnice cu o solutie de bicarbonat,dupa spalare prealabila.Pentru celelalte "senzatii"din nou consultatia urologica.Poate fi o problema a prostatei care ,probabil marita,care da senzatia de urinare intrerupta.Prostata este palpabila dinspre anus(tuseu rectal) si este posibil ca disconfortul anal sa fie tot din cauza prostatei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Chirica Cristian (acum 10 ani)

Salut. Am o prostatita cronica de mai multi ani cu tratamente facute degeba fara rezultate...Doresc sa cumpar acest aparat de la tine. astept sa ma contactezi. Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11561951912 (acum 2 ani)

Salut,mai aveți acele aparate pentru problemele prostatei?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pop (acum un an)

Corneliu de care capăt mai exact capatul exterior sau cel interior(lângă abdomen)?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
Cristina (acum 14 ani)

Ar trebui sa mergi la medic. Chiar daca ar fi o infectie urinara, trebuie sa se vada in urma unei analize de urina,care este bacteria care a provocat-o. Nu exista antibiotic universal pt. orice fel de infectie.....facad un tratament din proprie initiativa, in cel mai bun caz, poti sa nu ai nici-un rezultat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

corneliu (acum 13 ani)

Si apropo, faza cu" ramai cu ea pe viata" , chiar daca ar fi asa nu ar trebui postata, in primul rand nu este drept fata de cei care mai au speranta....fratilor eu zic sa sperati in continuare nu va pierdeti curajul.. si va mai spun un lucru....de obicei cei care s-au tratat in general nu mai posteaza pe net.....asa ca multa credinta in Dumnezeu...si optimism !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11561951912 (acum 2 ani)

As dori și eu sa știu dacă exista o persoana care sa tratat de prostatita definitiv,din câte știu aceasta afecțiune nu se tratează niciodată.Eu unul nu am întâlnit pe nimeni care sa tratat definitiv de aceasta afecțiune

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2