Despre adenomul de prostata

Afectiuni prostata
Intrebare postata de d.diana53 cu 10 ani in urma

Buna seara; numele meu este DIana as dori daca va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat , tatal meu a fost diagnosticat cu adenocarcimon de prostata , imposibil de gradat datorita dimensiunii mici a leziunii iar sfatul medicului a fost ori extirparea testiculelor sau hormonoterapia, care din ele ar fi mai benefica si daca ar lungi perioada de viata. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

cancer (acum 10 ani)

Invatati adevarul despre cancer si toate bolile, indiferent de nume. Aceasta a fost descoprit acum 30 de ani deja de un medic german Dr. Hamer care a descoperit legile biologice dupa care apa si se desfasoara TOATE bolile inclusiv cancerul.

Toate bolile au cauze precise pe plan emotional si atunci cand apar simptome de pe urma cauria pacientul se crede bolnav, el se afla de fapt intr-un proces de autovindecare care trece de la sine daca corpului i se da ragazul si odihna necesara si daca conflictul care l-a declanasat nu mai exista.

Boala pe are medicii o numesc "cancer" nu este de fapt nici un fel de boala letala ci doar un proces de vindecare gresit inteles si de pe urma careia pacientul primeste de regula frica de moarte. Ca urmare se lasa pe urma medicilor care de fapt "termina" pacientul cu si mai multa frica, dar si cu operatii care opresc vindecarea sau cu citostatice si radiatii impiedica autovindecarea dar care omoara si orice om sanatos.
Aici gasiti destule informatii si despre cancerul de prostata:
http://s*****a/f127-noua-medicina-germana-dupa-dr-hamer

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

KORLUK (acum 10 ani)

Stimata Diana
Niciuna din variantele propuse de medicina alopata nu rezolva problema, deoarece mai tarziu apar metastazele. Intr-adevar la baza afectiunilor grave sta un conflict/suparare, dar conceptul Dr.Hamer privind autovindecarea este foarte greu de aplicat, trebuie sa ia un mental extrem de puternic, iar bolnavul are in general un mental alterat; aici este marea problema, daca reuseste sau nu sa fie propriul sau doctor. Noi mergem pe conceptul holistic care cuprinde 3 paliere: tratamentul, alimentatia si mentalul, toate extrem de importante.La noi toate tratamentele incep cu zeolit, datorita capacitatilor sale uimitoare- de ex. dostruge, absoarbe si elimina celula tumorala.
Moisescu Corneliu Lucian

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

d.diana53 (acum 9 ani)

Multumesc pentru comentariu dumneavoastra, aveti mare dreptate in ceea ce spuneti, in fata bolii suntem singurii doctori prin faptul ca ne mentinem moralul ridicat si nu abandonam lupta!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floryarts (acum 9 ani)

Cum sa invingem cancerul
Cancerul reprezinta a doua mare cauza de deces din societatea occidentala.In Marea Britanie, una din 3 persoane este diagnosticata cu cancer si una din patru persoane mor din cauza acestei boli.Cancerul apare cand celulele incep sa aiba un comportament aberant,crescand,inmultindu-se si raspandindu-se.Astfel de celule izolate pot aparea in organism ,sistemul imunitar le izoleaza si le distruge, dar,in cazul cancerului,sistemul imunitar este depasit si raul se extinde.
S-ar putea sa va surprinda faptul ca tumoarea canceroasa in cea mai mare parte este o inventie a secolului al XX -lea.Cresterea incidentei acestora a mers in paralel cu dezvoltarea industrializarii si chimizarii.Cu cat o tara este mai dezvoltata ,cu atat si cancerul este mai raspandit.Cu cat este mai mare venitul pe cap de locuitor ,cu atat este mai mare frecventa aparitiei cancerului.
Tratamentele conventionale privesc cancerul ca un inamic care trebuie inlaturat prin operatii,ars prin radiatii sau distrus prin chimioterapie.Toate aceste tratamente nu fac decat sa slabeasca organismul.
CE PRODUCE CANCERUL ?
Majoritatea formelor de cancer sunt in special rezultatul schimbarilor suferite de omenire in mediul inconjurator in care traieste - ceea ce mancam ,bem si respiram.Cel mai mare factor de risc al aparitiei cancerului este alimentatia din ziua de azi,plina de substante chimice si lipsita de nutrienti.Mancand corect,puteti reduce cu 40% riscul aparitiei unui cancer,conform World Cancer Research Fund.Cercetari recente spun ca cel putin 85% dintre cancere sunt asociate cu factori legati de stilul de viata printre care alimentatia,fumatul si consumul de bauturi alcoolice.Aceasta estimare s-a stabilit ,in primul rand prin studierea legaturilor dintre cancer si agentii cauzatori ,si in al doilea rand prin studierea gemenilor identici pentru a se observa daca fac acelasi tip de cancer.Chiar si persoane cu "gene pentru cancer" cum este gena cancerului de san,nu vor face boala fara ajutorul agentilor daunatori din mediu care transforma cresterea normala a celulelor intr-una aberanta.Un alt factor de risc este dezechilibrul hormonal,adeseori provocat de expunerea la substante chimice distrugatoare de hormoni cum ar fi tratamentul de substitutie hormonala ,expunerea la radiatii UV ,poluare,aditivi alimentari ,medicamente si infectii.
Totusi dintre toti factorii de risc,alimentatia este cea mai importanta,fapt care este demonstrat de noile progrese facute atat in tratamentul,cat si in prevenirea cancerului prin terapie nutritionista.Aceasta deoarece la baza celor mai multor tipuri de cancer stau trei factori:
-Lezarea ADN -ului celular de catre radicalii liberi,care detrmina alterarea functiilor normale,sau expunerea la substante chimice distrugatoare de hormoni.Factorii de risc cum sunt fumatul sau radiatiile incurajeaza activitatea radicalilor liberi ,in timp ce o cantitate buna de nutrienti antioxidanti din fructe ,legume,cereale integrale si de asemenea ,suplimentele nutritive cu antioxidanti ofera masuri de protectie.
-Expunerea indelungata la substante chimice distrugatoare de hormoni care se gasesc in alimentatie si apa.Adoptarea unei diete fara aceste substante,dar bogate in fitoestrogeni este un alt factor important,in special pentru inlaturarea riscului cancerelor dependente hormonal,cum sunt cele de san si prostata.
-Metilare redusa,care duce la un nivel crescut de homocisteina si,astfel ,lezarea ADN-ului.Solutia este folosirea a cat mai multe vitamine din complexul B.( atentie la sursa ).Programul Phytodefense ,creat de dr.renumit la nivel mondial ,care a infiintat primul laborator de chimioterapie din lume,este solutia ideala pentru preventia si combaterea cancerului de san si de prostata in mod special.
Mai multe informatii pe www.lanutritie.ro / www.nutritie-celulara.ro sau 0722 260 445.
Lidia Holban
Terapeut nutritionist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

d.diana53 (acum 9 ani)

Multumesc pentru comentariu in detaliu, din pacate traim intr-o lume cu un nivel ridicat de toxicitate, alimentatia in primul rand influenteaza starea de bine a organismului iar aceasta este la calitate indoielnica ,iar printre alti factori care duc la boala este stresul de zi cu zi acumulat si care declanseaza mecanismul bolii!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floryarts (acum 9 ani)

Cum sa invingem cancerul
Cancerul reprezinta a doua mare cauza de deces din societatea occidentala.In Marea Britanie, una din 3 persoane este diagnosticata cu cancer si una din patru persoane mor din cauza acestei boli.Cancerul apare cand celulele incep sa aiba un comportament aberant,crescand,inmultindu-se si raspandindu-se.Astfel de celule izolate pot aparea in organism ,sistemul imunitar le izoleaza si le distruge, dar,in cazul cancerului,sistemul imunitar este depasit si raul se extinde.
S-ar putea sa va surprinda faptul ca tumoarea canceroasa in cea mai mare parte este o inventie a secolului al XX -lea.Cresterea incidentei acestora a mers in paralel cu dezvoltarea industrializarii si chimizarii.Cu cat o tara este mai dezvoltata ,cu atat si cancerul este mai raspandit.Cu cat este mai mare venitul pe cap de locuitor ,cu atat este mai mare frecventa aparitiei cancerului.
Tratamentele conventionale privesc cancerul ca un inamic care trebuie inlaturat prin operatii,ars prin radiatii sau distrus prin chimioterapie.Toate aceste tratamente nu fac decat sa slabeasca organismul.
CE PRODUCE CANCERUL ?
Majoritatea formelor de cancer sunt in special rezultatul schimbarilor suferite de omenire in mediul inconjurator in care traieste - ceea ce mancam ,bem si respiram.Cel mai mare factor de risc al aparitiei cancerului este alimentatia din ziua de azi,plina de substante chimice si lipsita de nutrienti.Mancand corect,puteti reduce cu 40% riscul aparitiei unui cancer,conform World Cancer Research Fund.Cercetari recente spun ca cel putin 85% dintre cancere sunt asociate cu factori legati de stilul de viata printre care alimentatia,fumatul si consumul de bauturi alcoolice.Aceasta estimare s-a stabilit ,in primul rand prin studierea legaturilor dintre cancer si agentii cauzatori ,si in al doilea rand prin studierea gemenilor identici pentru a se observa daca fac acelasi tip de cancer.Chiar si persoane cu "gene pentru cancer" cum este gena cancerului de san,nu vor face boala fara ajutorul agentilor daunatori din mediu care transforma cresterea normala a celulelor intr-una aberanta.Un alt factor de risc este dezechilibrul hormonal,adeseori provocat de expunerea la substante chimice distrugatoare de hormoni cum ar fi tratamentul de substitutie hormonala ,expunerea la radiatii UV ,poluare,aditivi alimentari ,medicamente si infectii.
Totusi dintre toti factorii de risc,alimentatia este cea mai importanta,fapt care este demonstrat de noile progrese facute atat in tratamentul,cat si in prevenirea cancerului prin terapie nutritionista.Aceasta deoarece la baza celor mai multor tipuri de cancer stau trei factori:
-Lezarea ADN -ului celular de catre radicalii liberi,care detrmina alterarea functiilor normale,sau expunerea la substante chimice distrugatoare de hormoni.Factorii de risc cum sunt fumatul sau radiatiile incurajeaza activitatea radicalilor liberi ,in timp ce o cantitate buna de nutrienti antioxidanti din fructe ,legume,cereale integrale si de asemenea ,suplimentele nutritive cu antioxidanti ofera masuri de protectie.
-Expunerea indelungata la substante chimice distrugatoare de hormoni care se gasesc in alimentatie si apa.Adoptarea unei diete fara aceste substante,dar bogate in fitoestrogeni este un alt factor important,in special pentru inlaturarea riscului cancerelor dependente hormonal,cum sunt cele de san si prostata.
-Metilare redusa,care duce la un nivel crescut de homocisteina si,astfel ,lezarea ADN-ului.Solutia este folosirea a cat mai multe vitamine din complexul B.( atentie la sursa ).Programul Phytodefense ,creat de dr.renumit la nivel mondial ,care a infiintat primul laborator de chimioterapie din lume,este solutia ideala pentru preventia si combaterea cancerului de san si de prostata in mod special.
Mai multe informatii pe www.lanutritie.ro / www.nutritie-celulara.ro sau 0722 260 445.
Lidia Holban
Terapeut nutritionist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floryarts (acum 9 ani)

Cum sa invingem cancerul
Cancerul reprezinta a doua mare cauza de deces din societatea occidentala.In Marea Britanie, una din 3 persoane este diagnosticata cu cancer si una din patru persoane mor din cauza acestei boli.Cancerul apare cand celulele incep sa aiba un comportament aberant,crescand,inmultindu-se si raspandindu-se.Astfel de celule izolate pot aparea in organism ,sistemul imunitar le izoleaza si le distruge, dar,in cazul cancerului,sistemul imunitar este depasit si raul se extinde.
S-ar putea sa va surprinda faptul ca tumoarea canceroasa in cea mai mare parte este o inventie a secolului al XX -lea.Cresterea incidentei acestora a mers in paralel cu dezvoltarea industrializarii si chimizarii.Cu cat o tara este mai dezvoltata ,cu atat si cancerul este mai raspandit.Cu cat este mai mare venitul pe cap de locuitor ,cu atat este mai mare frecventa aparitiei cancerului.
Tratamentele conventionale privesc cancerul ca un inamic care trebuie inlaturat prin operatii,ars prin radiatii sau distrus prin chimioterapie.Toate aceste tratamente nu fac decat sa slabeasca organismul.
CE PRODUCE CANCERUL ?
Majoritatea formelor de cancer sunt in special rezultatul schimbarilor suferite de omenire in mediul inconjurator in care traieste - ceea ce mancam ,bem si respiram.Cel mai mare factor de risc al aparitiei cancerului este alimentatia din ziua de azi,plina de substante chimice si lipsita de nutrienti.Mancand corect,puteti reduce cu 40% riscul aparitiei unui cancer,conform World Cancer Research Fund.Cercetari recente spun ca cel putin 85% dintre cancere sunt asociate cu factori legati de stilul de viata printre care alimentatia,fumatul si consumul de bauturi alcoolice.Aceasta estimare s-a stabilit ,in primul rand prin studierea legaturilor dintre cancer si agentii cauzatori ,si in al doilea rand prin studierea gemenilor identici pentru a se observa daca fac acelasi tip de cancer.Chiar si persoane cu "gene pentru cancer" cum este gena cancerului de san,nu vor face boala fara ajutorul agentilor daunatori din mediu care transforma cresterea normala a celulelor intr-una aberanta.Un alt factor de risc este dezechilibrul hormonal,adeseori provocat de expunerea la substante chimice distrugatoare de hormoni cum ar fi tratamentul de substitutie hormonala ,expunerea la radiatii UV ,poluare,aditivi alimentari ,medicamente si infectii.
Totusi dintre toti factorii de risc,alimentatia este cea mai importanta,fapt care este demonstrat de noile progrese facute atat in tratamentul,cat si in prevenirea cancerului prin terapie nutritionista.Aceasta deoarece la baza celor mai multor tipuri de cancer stau trei factori:
-Lezarea ADN -ului celular de catre radicalii liberi,care detrmina alterarea functiilor normale,sau expunerea la substante chimice distrugatoare de hormoni.Factorii de risc cum sunt fumatul sau radiatiile incurajeaza activitatea radicalilor liberi ,in timp ce o cantitate buna de nutrienti antioxidanti din fructe ,legume,cereale integrale si de asemenea ,suplimentele nutritive cu antioxidanti ofera masuri de protectie.
-Expunerea indelungata la substante chimice distrugatoare de hormoni care se gasesc in alimentatie si apa.Adoptarea unei diete fara aceste substante,dar bogate in fitoestrogeni este un alt factor important,in special pentru inlaturarea riscului cancerelor dependente hormonal,cum sunt cele de san si prostata.
-Metilare redusa,care duce la un nivel crescut de homocisteina si,astfel ,lezarea ADN-ului.Solutia este folosirea a cat mai multe vitamine din complexul B.( atentie la sursa ).Programul Phytodefense ,creat de dr.renumit la nivel mondial ,care a infiintat primul laborator de chimioterapie din lume,este solutia ideala pentru preventia si combaterea cancerului de san si de prostata in mod special.
Mai multe informatii pe www.lanutritie.ro / www.nutritie-celulara.ro sau 0722 260 445.
Lidia Holban
Terapeut nutritionist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floryarts (acum 9 ani)

Cum sa invingem cancerul
Cancerul reprezinta a doua mare cauza de deces din societatea occidentala.In Marea Britanie, una din 3 persoane este diagnosticata cu cancer si una din patru persoane mor din cauza acestei boli.Cancerul apare cand celulele incep sa aiba un comportament aberant,crescand,inmultindu-se si raspandindu-se.Astfel de celule izolate pot aparea in organism ,sistemul imunitar le izoleaza si le distruge, dar,in cazul cancerului,sistemul imunitar este depasit si raul se extinde.
S-ar putea sa va surprinda faptul ca tumoarea canceroasa in cea mai mare parte este o inventie a secolului al XX -lea.Cresterea incidentei acestora a mers in paralel cu dezvoltarea industrializarii si chimizarii.Cu cat o tara este mai dezvoltata ,cu atat si cancerul este mai raspandit.Cu cat este mai mare venitul pe cap de locuitor ,cu atat este mai mare frecventa aparitiei cancerului.
Tratamentele conventionale privesc cancerul ca un inamic care trebuie inlaturat prin operatii,ars prin radiatii sau distrus prin chimioterapie.Toate aceste tratamente nu fac decat sa slabeasca organismul.
CE PRODUCE CANCERUL ?
Majoritatea formelor de cancer sunt in special rezultatul schimbarilor suferite de omenire in mediul inconjurator in care traieste - ceea ce mancam ,bem si respiram.Cel mai mare factor de risc al aparitiei cancerului este alimentatia din ziua de azi,plina de substante chimice si lipsita de nutrienti.Mancand corect,puteti reduce cu 40% riscul aparitiei unui cancer,conform World Cancer Research Fund.Cercetari recente spun ca cel putin 85% dintre cancere sunt asociate cu factori legati de stilul de viata printre care alimentatia,fumatul si consumul de bauturi alcoolice.Aceasta estimare s-a stabilit ,in primul rand prin studierea legaturilor dintre cancer si agentii cauzatori ,si in al doilea rand prin studierea gemenilor identici pentru a se observa daca fac acelasi tip de cancer.Chiar si persoane cu "gene pentru cancer" cum este gena cancerului de san,nu vor face boala fara ajutorul agentilor daunatori din mediu care transforma cresterea normala a celulelor intr-una aberanta.Un alt factor de risc este dezechilibrul hormonal,adeseori provocat de expunerea la substante chimice distrugatoare de hormoni cum ar fi tratamentul de substitutie hormonala ,expunerea la radiatii UV ,poluare,aditivi alimentari ,medicamente si infectii.
Totusi dintre toti factorii de risc,alimentatia este cea mai importanta,fapt care este demonstrat de noile progrese facute atat in tratamentul,cat si in prevenirea cancerului prin terapie nutritionista.Aceasta deoarece la baza celor mai multor tipuri de cancer stau trei factori:
-Lezarea ADN -ului celular de catre radicalii liberi,care detrmina alterarea functiilor normale,sau expunerea la substante chimice distrugatoare de hormoni.Factorii de risc cum sunt fumatul sau radiatiile incurajeaza activitatea radicalilor liberi ,in timp ce o cantitate buna de nutrienti antioxidanti din fructe ,legume,cereale integrale si de asemenea ,suplimentele nutritive cu antioxidanti ofera masuri de protectie.
-Expunerea indelungata la substante chimice distrugatoare de hormoni care se gasesc in alimentatie si apa.Adoptarea unei diete fara aceste substante,dar bogate in fitoestrogeni este un alt factor important,in special pentru inlaturarea riscului cancerelor dependente hormonal,cum sunt cele de san si prostata.
-Metilare redusa,care duce la un nivel crescut de homocisteina si,astfel ,lezarea ADN-ului.Solutia este folosirea a cat mai multe vitamine din complexul B.( atentie la sursa ).Programul Phytodefense ,creat de dr.renumit la nivel mondial ,care a infiintat primul laborator de chimioterapie din lume,este solutia ideala pentru preventia si combaterea cancerului de san si de prostata in mod special.
Mai multe informatii pe www.lanutritie.ro / www.nutritie-celulara.ro sau 0722 260 445.
Lidia Holban
Terapeut nutritionist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

floryarts (acum 9 ani)

Cum sa invingem cancerul
Cancerul reprezinta a doua mare cauza de deces din societatea occidentala.In Marea Britanie, una din 3 persoane este diagnosticata cu cancer si una din patru persoane mor din cauza acestei boli.Cancerul apare cand celulele incep sa aiba un comportament aberant,crescand,inmultindu-se si raspandindu-se.Astfel de celule izolate pot aparea in organism ,sistemul imunitar le izoleaza si le distruge, dar,in cazul cancerului,sistemul imunitar este depasit si raul se extinde.
S-ar putea sa va surprinda faptul ca tumoarea canceroasa in cea mai mare parte este o inventie a secolului al XX -lea.Cresterea incidentei acestora a mers in paralel cu dezvoltarea industrializarii si chimizarii.Cu cat o tara este mai dezvoltata ,cu atat si cancerul este mai raspandit.Cu cat este mai mare venitul pe cap de locuitor ,cu atat este mai mare frecventa aparitiei cancerului.
Tratamentele conventionale privesc cancerul ca un inamic care trebuie inlaturat prin operatii,ars prin radiatii sau distrus prin chimioterapie.Toate aceste tratamente nu fac decat sa slabeasca organismul.
CE PRODUCE CANCERUL ?
Majoritatea formelor de cancer sunt in special rezultatul schimbarilor suferite de omenire in mediul inconjurator in care traieste - ceea ce mancam ,bem si respiram.Cel mai mare factor de risc al aparitiei cancerului este alimentatia din ziua de azi,plina de substante chimice si lipsita de nutrienti.Mancand corect,puteti reduce cu 40% riscul aparitiei unui cancer,conform World Cancer Research Fund.Cercetari recente spun ca cel putin 85% dintre cancere sunt asociate cu factori legati de stilul de viata printre care alimentatia,fumatul si consumul de bauturi alcoolice.Aceasta estimare s-a stabilit ,in primul rand prin studierea legaturilor dintre cancer si agentii cauzatori ,si in al doilea rand prin studierea gemenilor identici pentru a se observa daca fac acelasi tip de cancer.Chiar si persoane cu "gene pentru cancer" cum este gena cancerului de san,nu vor face boala fara ajutorul agentilor daunatori din mediu care transforma cresterea normala a celulelor intr-una aberanta.Un alt factor de risc este dezechilibrul hormonal,adeseori provocat de expunerea la substante chimice distrugatoare de hormoni cum ar fi tratamentul de substitutie hormonala ,expunerea la radiatii UV ,poluare,aditivi alimentari ,medicamente si infectii.
Totusi dintre toti factorii de risc,alimentatia este cea mai importanta,fapt care este demonstrat de noile progrese facute atat in tratamentul,cat si in prevenirea cancerului prin terapie nutritionista.Aceasta deoarece la baza celor mai multor tipuri de cancer stau trei factori:
-Lezarea ADN -ului celular de catre radicalii liberi,care detrmina alterarea functiilor normale,sau expunerea la substante chimice distrugatoare de hormoni.Factorii de risc cum sunt fumatul sau radiatiile incurajeaza activitatea radicalilor liberi ,in timp ce o cantitate buna de nutrienti antioxidanti din fructe ,legume,cereale integrale si de asemenea ,suplimentele nutritive cu antioxidanti ofera masuri de protectie.
-Expunerea indelungata la substante chimice distrugatoare de hormoni care se gasesc in alimentatie si apa.Adoptarea unei diete fara aceste substante,dar bogate in fitoestrogeni este un alt factor important,in special pentru inlaturarea riscului cancerelor dependente hormonal,cum sunt cele de san si prostata.
-Metilare redusa,care duce la un nivel crescut de homocisteina si,astfel ,lezarea ADN-ului.Solutia este folosirea a cat mai multe vitamine din complexul B.( atentie la sursa ).Programul Phytodefense ,creat de dr.renumit la nivel mondial ,care a infiintat primul laborator de chimioterapie din lume,este solutia ideala pentru preventia si combaterea cancerului de san si de prostata in mod special.
Mai multe informatii pe www.lanutritie.ro / www.nutritie-celulara.ro sau 0722 260 445.
Lidia Holban
Terapeut nutritionist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

KORLUK (acum 9 ani)

Zeolite Detoxy Max este cel mai bun zeolit de pe piata noastra, deoarece pe langa zeolit purificat mai contine bentonita si scoarta de ulm alb. Are capacitati terapeutice suplimentare fata de ceilalti zeoliti actionind mult mai eficient pe tractul gastro-intestinal. Pentru cancerul de prostata este nevoie de o linie terapeutica ce incepe cu zeolit. Pentru informatii si comenzi intrati pe link www.intrainclubbio.blogspot.com sau www.cosmeticabio-zeolit.com/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Constatin (acum 8 ani)

Pentru orice probleme de prostat pot sa iti recomand Artum Vision, este un preparat natural, destul de scump, este creat din extract de urzica si seminte de dovleac. In UE este foarte intrebuintat in acest gen de probleme

https://visionmarket.ro/artum.php

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: