Buna seara?Am o problema foarte grava?

Afectiuni prostata
Intrebare postata de MembruMobileApp1518643712 cu o luna in urma

Ai vine lichidul seminal necontrolat,am făcut nenumărate analize Ctu dar degeaba ,nu merg la urinat des ,nu am diabet,dar acum acuz o durere groaznica și nu știu unde ce sa ma fac ?Urmează sa fac un RMN cu subtanta de contrast. Am reacție bună dar în timpul erecției îmi vine acel lichidul seminal? Sunt foarte disperat de 4 ani ma lupt cu boala asta.Am făcut și analize BTS ,nimic grav,PSA 0,91 .Am 46 de ani.Nu știu ce sa ma mai fac.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului (acum o luna)

Buna ziua,

In primul rand, este normal ca in timpul erectiei sa apara lichidul seminal, acesta ac***a rolul de protectie si lubrifiere. Daca insa acesta este pierdut in cantitati foarte mari sau in mod necontrolat, este nevoie de investigatii suplimentare.

Va recomandam un consult la un specialist urolog care va putea sa identifice problema, mai ales daca disconfortul si durerea persista. De asemenea, in functie de rezultatul RMN-ului, o alta specialitate care ar putea fi utila in acest caz este neurologia deoarece pot fi afectati anumiti nervi care controleaza aceasta functie.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-prostatei/despre-prostata-si-beneficiile-tratamentelor-naturale_20366
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/afectiuni-ale-aparatului-genital-masculin_740

Va dorim multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: