Boli necunoscute pe care nu le cunosc și nu știu dacă am fost diagnosticata corect ?

Afectiuni neurologice
Intrebare postata de Utilizator11710775836 cu o luna in urma

Bună ziua. De câtva timp am observat ca picioarele nu sunt egale. Dar îmi amintesc ca de când eram mica era tot asa. Nu știu ce boala este. Îmi amorțesc picioarele și ma dor. Nu tot timpul sunt inegale. Câteodată unul e mai lung altădată celalalt e mai lung. Nu merg ca un om normal. Am nevoie tot timpul de masaje sa nu ma doară. Ma dor și mâinile și tot corpul. Am și cifoza și la gat o umflatura de la vertebre. Am stat odată în pat lucrând la laptop și am rămas blocata. Am făcut tratament dar încă ma mai doare. Asta a fost acum mai mulți ani. Când ma rog mi se vindeca cifoza și mi se face coloana invers jos. Am și ciuperca la picioare. Ma dor și oasele pe de laturi. Un doctor mi-a spus ca am mușchii scurtati din cauza nemiscarii acum mai mulți ani. Și mușchii de la mâini sunt căzuți. M-am uitat la un maslu pe internet de la Neamț pe înregistrare și mi-a zis ca ma vindeca și i-am zis prin te blestem și mi s-a dezlipit mușchii de pe picioare. Eu nu l am blestemat ci doar am spus te blestem. La 20-21-22 de ani eram în casa și eram în pat și vorbeam cu preoții Nemeș de la Oradea și 9 luni am halucinat cu ei râdeam ziua și noaptea abia dormeam și nici nu m-au întrebat tu nu mănânci nu mergi sa te plimbi sau sa faci ceva și m-au trimis la psihiatrie. Se vedea ceva pe vedenii de spermatozoizi sau asa ceva nu-mi amintesc bine. M-am trezit acum nu știu cât timp cu ceva în cap și era ceva inimaginabil iar soția lui Samasca, Carmen m-a dat pe televiziune zicând despre mine când eu cred ca visa ceva copii în vedenie sau nu stiu ce și mi-a apărut mie acele porcosenii mie în cap. Și apoi am văzut nu știu cum sa descriu forme de copii pe pat mie. De câteva luni Arsenie Boca mi-a spus ca sunt spurcaciuni care mi le baga ei în cap. M-au inschizofreniat ei cred cu bolile lor, darurile lor sau vrăjitorilor lor. Am nevoie și de un medic bun de schizofrenie dar nu știu de ce nu-și fac efect medicamentele după 20 de ani. Eu le iau regulat. Dacă nu iau medicamentele de schizofrenie vad alte lucruri mai normale( când mai uit o ora doua mai târziu sa le iau) și îmi revine vederea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului (acum o luna)

Buna ziua,

Din descrierea dvs., este clar ca sunt prezente o serie de simptome fizice si psihologice complicate. Inegalitatea la nivelul picioarelor, amortelile, durerile corpului, umflatura la gat, ciuperca la picioare si simptomele legate de cifoza pot fi legate de o varietate de conditii medicale, inclusiv afectiuni neurologice, ortopedice, dermatologice sau reumatologice. Halucinatiile, insomniile si faptul ca medicatia pentru schizofrenie nu isi face efectul cum ar trebui, sugereaza nevoia evaluarii psihiatrice.

Este important sa urmati sfatul unui medic din fiecare din aceste specialitati (psihiatrie, neurologie, dermatologie, ortopedie, reumatologie) pentru a avea o imagine completa a sanatatii dvs. Realizarea unui set de teste cuprinzator, va ajuta la stabilirea unui diagnostic corect si la crearea unui plan de tratament adecvat.

Urmati intocmai indicatiile medicilor si nu uitati: auto-diagnosticarea pe internet poate fi periculoasa si eronata.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia dvs. specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/psihiatrie.

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/furnicaturile-la-maini-si-picioare-pot-semnala-diferite-boli_16190
sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/ciuperca-piciorului-generalitati_5449
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/scolioza-cauze-simptome-tratament_1619

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: