Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului
SfatulMedicului.ro Comunitate Discutii pe teme medicale Afectiuni neurologice

Intrebari Afectiuni neurologice

Intrebari & raspunsuri 243 Medici 1

Malformație Chiari sau doar hidrosiringomielie?

Bună ziua. În urmă cu 3 săptămâni am efectuat un RMN de cap și coloană cervicală pentru ca de ceva luni prezentăm senzații de furnicături și senzații de amorțeală pe partea dreaptă... I Ioniioni1996  · acum 2 luni 1 raspunsuri 0

Operatie nevralgia Arnold?

Sunt operată de nevralgie Arnold de 3 luni și ma simt strâns legată în spatele capului și ambele mâini...este normal acest lucru?o sa dispară cu timpul? Membru anonim  · acum un an 1 raspunsuri 0

Amorteala spate partea dreapta?

Buna seara,de ceva timp îmi amorțește spatele pe partea dreapta spre umar.ce poate fii ? Multumesc I Ioana  · acum un an 1 raspunsuri 0

Ași dori un răspuns ?

Bună seara am un băiețel de 7 ani de 2 ani jumate i-a Depakine a făcut câteva câteva episoade de criză de epilepsie și doctora ne-a recomandat siropul acesta vreau să zic ca nu a mai... I Iuliana  · acum un an 1 raspunsuri 0

Interpretare Rmn,sufăr de scleroza multipla?

PROTOCOL DE EXAMINARE R IRM CEREBRAL NATIV+k i.v Examinarea actuala regaseste anomalia de semnal a substantei albe cerebrale cu o fina plaja periventriculara de hipersemnal T2 si... G Gheorghe Bogdan  · acum un an 1 raspunsuri 0

Am un MicroCip in cap,cum pot scăpa de el?

Buna ziua! Mă numesc George Ionut,am o "problema medicala" am implantat in cap,deasupra urechii drepte un MicroCip de dimensiuni mici.El nu se simte cu mana libera.Daca poate să mă... Membru anonim  · acum un an 0 raspunsuri 0

Ce pot sa fac pentru fata mea?

Notarea unor leziuni(4-6) cu hipersemnal T2Flair in aria lobilor frontali bilateral,subcorticalpredominant dreapta,cu aspect de leziuni demielinizante!Am o fata de 16si are Rmn L Liliana salari  · acum un an 0 raspunsuri 0

Ce pot sa fac pentru fata mea?

Notarea unor leziuni(4-6) cu hipersemnal T2Flair in aria lobilor frontali bilateral,subcorticalpredominant dreapta,cu aspect de leziuni demielinizante!Am o fata de 16si are Rmn L Liliana salari  · acum un an 1 raspunsuri 0

Imi puteti interpreta rmn?

Examinare IRM pre- si postadministrare de substanta de contrast (Gadovist) a etajului cerebral: Fara leziuni intracerebrale cu caracter acut decelabile in ponderatia de difuzie. Fara prize de... G Gheorghe Bogdan  · acum un an 1 raspunsuri 0

Bună ziua! Vă rog sa ma ajutati in legatura cu o interpretare RMN pe cae nu o înteleg?

Am facut un RMN pentru depistarea problemelor la coloana vertebrala si in rezultat, pe langa hernie de disc, a mai venit si urmatorul text: "NB:Anomalie de semnal la nivelul aripei iliace... Membru anonim  · acum un an 0 raspunsuri 0

Umflătură inestetică în vârful capului ?

În urmă cu 23 de ani, m-am lovit puternic în cantul unui perete, lovitura a fost puternică , simțeam că-mi zvâcnește tot capul, de aceea am mers la spital la urgente unde s-au uitat un pic... S Sorina  · acum un an 1 raspunsuri 0

Ma puteți ajuta cu o întrebare ?

Bună ziua, în urma unui Rmn cerebral, mama a primit diagnosticul de Chist benign pe mezencefal de 2,3 cm. Sunt șanse sa fie operabil? M Monalisa Oana  · acum un an 1 raspunsuri 0

Confirmare

Tremorul ortoststic este tulburare de conversie G GeanaA  · acum un an 1 raspunsuri 0

Dureri puternice la cap?

Buna! Am 25 ani si 70kg iar in urma cu 7 zile m-am trezit la 6:00 AM dupa o ora si jumatate de somn cu mancarimi pe corp in zona gatului si tremurat. M-am pus inapoi in pat ca sa ma linistesc dar... R Raul  · acum un an 1 raspunsuri 0

Cum pot sa scap de tremor?

Buna ziua,am 18 ani,de cand mi am luat permisul si conduc destul de mult simt o slabiciune la mana stanga,eu stau si cu ea pe volan si conduc aproape doar cu ea.Am crezut ca e de la condus,dar... Membru anonim  · acum un an 1 raspunsuri 0

Rog un medic neurolog sa ma sfatuiasca ce trebuie sa fac?

Am facut un RMN cerebral si mi-a iesit la concluzii: Cateva arii demielinizante subcortical frontal superior parasagital dreapta, de pana la 4 mm, in usor hipersemnal DWI, necaptante. Rog frumos un... G Gergely Ileana  · acum un an 1 raspunsuri 0

Se poate vindeca tulburarea delirantă? Se poate scăpa de medicație??

Tulburare deliranta Membru anonim  · acum 2 ani 1 raspunsuri 0

De ce nu pot să fiu lucid?

Bună! Duminică 14aprilie seara am petrecut și am băut multa bere ajuns acasă am început să vărs doar ca am vărsat mult, poate și de 5 ori. Marți am fost ok, doar ca mahmur, miercuri am... S Sergiut  · acum 2 ani 1 raspunsuri 0

Prietenul meu consuma xanax are voie sa conduca??

E voie sa conduci masina dacă iei sanax? L Lica Adriana  · acum 2 ani 1 raspunsuri 0

Ce se poate întâmpla dacă o zi nu mai am Sermion??

Acum un an am suferit un avc și a descoperit și diabet tip 2 , colesterol,mi sa pus stent pe carotida dreaptă, stânga fiind 100 blocată. Că tratament am și pentru hipertensiune atacand și... M membru298420  · acum 2 ani 1 raspunsuri 0
1 2 3 13

Grupuri de discutii similare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.

Ai si tu o intrebare?

Comunitatea Sfatul Medicului e pregatita sa raspunda, gratuit.

Medicii care te pot ajuta

Vezi toti medicii din grup

Urmareste Sfatul Medicului

Aboneaza-te la Newsletter