Episoade de ameteli ?

Afectiuni ale urechii Afectiuni neurologice
Intrebare postata de Utilizator11574784137 cu 4 ani in urma

Buna ziua,

De ceva timp am niste probleme care pur si simplu mi-au dat viata peste cap. De ceva luni bune am "episoade" de cateva zile consecutive in care sunt ametita, simt ca plutesc, o stare generala p***a, o usoara senzatie de greata, calduri in corp si a.s.m.d. Am facut analize de sange complete, toate au iesit bune. Am fost la 2 neurologi, 1 cardiolog, 3 ORL-isti, 1 medic generalist, 1 medic de famile si un ginecolog. Din pacate inca nimeni nu mi-a dat de cap. Am ajuns sa sufar de stari de anxietate si frica atunci cand plec undeva pentru ca ma gandesc ca oricand ma poate apuca ameteala. Ultima doamna doctor neurolog mi-a recomandat betaserc si a spus ca dupa parerea dansei nu este nimic neurologic dar pentru linistea noastra m-a trimis sa fac un angio RMN la cap. In 2 saptamani sunt programata. Dansa mi-a recomandat sa mai merg la un doctor orl-ist ca ea suspecteaza ca am ceva la urechea interna (poate un vertij). Mentionez ca acum 2 saptamani am avut un episod de rau si ameteal in timp ce dormeam, cand m-am intors de pe o parte pe alta am ametit foarte tare si asa am ramas toata ziua. Plus senzatie usoara de greata. In alte zile, nu am ansolut nimic, ma simt foarte bine, sunt energica si nu am nici un simptom. Un ultim lucru de adaugat este ca la ingitire aud zgomote precum niste crapaturi in urechea stanga dar uneori si in cea dreapta. Va rog, niste sfaturi mi-ar prinde bine, sau experiente de la oameni ce sufera de aceste simptome ca si mine. Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Utilizator11575448147 (acum 4 ani)

Buna,
Eu ma confrunt cu aproape aceleași stări de 4 luni,am fost la neurologi , nenumărați neurologi și mi au spus ca nu țin de ei ci de ORL , ba mai mult ca îmi induc eu aceste stari .Am fost la ORL și mi au pus diagnostic vertij. Am luat tratament aproximativ 2 luni cu Betaaerc și nici o schimbare. Am fost la o alta clinica de ORL unde mi au făcut toate testele posibile iar acolo mi s a spus ca nu am nici in vertij . Nu știu ce sa mai fac , am fost pana și la bioenergetician .Am analize , RMN URI , toate Ok. Dacă găsești vreo soluție pentru a Te face bine , anunța ma și pe mine te rog.Multa sănătate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11574784137 (acum 4 ani)

Mulțumesc mult pentru răspuns! Sigur, dacă găsesc ceva care sa funcționeze te anunț. Acum aștept și eu rmn ul, ca să vad ce fac mai departe. Multa sănătate și sa speram ca o sa găsim leac la problema noastră!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Puti Bianxa (acum un an)

Buna ziua,

Ma confrunt exact cu aceasi situatie si eu ca si dumneavoastra si as vrea sa stiu daca i ati dat de capat.
Va Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: