Vitamine? raspuns medic

Abuz de stupefiante Sindrom pseudobulbar
Intrebare postata de Irina1111 cu 12 ani in urma

Eu nde 4 luni nu am mai consumat substante etnobotanice si inca am corpul slabit, lipsa de imunitate, racesc imediat.. dar cel mai grav este ca inca sunt foarte nervoasa, am lacune foarte mari, creierul nu mai functioneaza cum trebuie, abia am reusit sa incep sa vorbesc cum trebuie sa pot lega 2 fraze.. as vrea sa iau niste vitamine, un surplus de ceva, ce alimentatie ar trebui sa am.. ceva care sa ma ajute..
Sper sa ma ajutati cat mai mult!! Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali MDr. Cranta Ali este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Este foarte bine ca ati avut puterea sa renuntati la etnobotanice. Sunteti o perosana puternica si trebuie sa depasiti sia caesta perioada de refacere a organismului. Chiar daca va este greu trebuie sa intelegeti ca simptomele care au aparut sunt datorate acestei perioade de sevraj si refacere/recuperare. Puteti lua 1 comprimat pe zi de multivitamine si minerale, 20 de zile pe luna, cateva luni consecutiv iar alimentatia sa fie usoara, bogata in legume si fructe, carne de pui, peste, ficat. Mesele sa fie mici cantitativ si dese ( 3 mese principale si 2-3 gustari).Nu ezitati sa cereti sprijinul unui medic, psiholog, fundatii specializate in aceasta problematica.

Sanatate multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Abuz de stupefiante.

inger mik (acum 12 ani)

vraeu sa-ti dau niste sfaturi si iubitul meu sa lasat de etnobotanice si doctorul sau ia prescris un fel de regim...regim nu e tocmai ok spus maci normal echlibrat dar mai adaugi ceva in plus voi acum dupa etnobotanice aveti imunitatea praf el a stat si in spital internat o luna la socola iasi si acolo iau dat medicamentate speciala dar pe langa ne-a mai spus sa manance lapt,branza de cpra.si cva foarte indicat care este un sa prinzi culoare placuta in obraji si ca nu racesti sau sa fi sp***a.
-jumate cub de drojdie
-polen pisat o lingurita ,
-o lingura zeama de lamaie
-branza de vai dulce o lingura le amesteci si face asa dimineta la pranz si seara. iti garantez k o sati fie bine fara sa te umpil de pastile
mai te intreb si eu ceav teai lasat singura de etno sau tea ajutat cineva
ce anume consumai...
aaa pe laga carne de pui ,vita e foarte ok sa manaci peste si cane de curcan este foarte bn si sa consumi fructe multe ciaiuri dimineata pe stomacul gol o lingra de miere cu nuca...stept orice intrebare...ai grija de tine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: