Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

ejaculare in vagin

Buna. As avea si eu o intrebare. Este posibil ca dintr-o joaca erotica, fara penetrare, desi s-a terminat pe partea exterioara a zonei intime, in apropiere de clit, sa ajunga sperma si in zona vaginului atunci cand m-am sters si apoi m-am spalat? Mentionez ca eram in perioada de ovulatie si pt ca nu aveam prezervativ ne-am limitat la atat. [continuare]

Comunitate medicala

Penisul

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Boli genitale masculine

Am observat la penisul meu ca in loc de o gaura are doua gauri separate printr-o pielita este ceva normal? daca ejaculez si dupa incerc sa urinez incepe sa ma usture canalul puteti sa ma ajutati ? ejaculez si urinez pe aceeasi gaura nu stiu cat este de normal ... ma poate ajuta cineva cu un sfat in afara de cel de a merge la medic? [continuare]

Comunitate medicala

Sarcina

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sex si probleme sexuale

Buna ziua sunt georgeta si am si eu o intrebare, la care va rog frumos sa imi raspundeti pentru ca sunt ingrijorata!Pe 27 noiembrie eu si prietenul meu ne`am jucat sub dus,[sa spun direct eu l-am masturbat pe el,si la un moment dat el a ejaculat pe mana mea],acum eu nu stiu daca m-am atins acolo jos sau nu,[sa mentionez ca sunt virgina],imi este frica de aceasta chestie pentru ca pe net am mai citit ca se poate.Ciclu trebuia sa-mi vina pe 20 decembrie si mi-a venit pe 23,m-a tinut 3-4 zile cat ma ine de obicei dar mi-a curs extreeem de putin,uneori si ceva maroniu.Am facut 5 teste de sarcina si toate au iesit negative,[ultimul a fost pe 28 decembrie],sunt constienta de faptul ca au iesit negative dar nu stiu,mi se pare ca-mi creste burta,ca e mai mare ca de obicei,si din aceasta cauza imi este frica.Si inca ceva,pe 7 decembrie am fost sa-mi fac o ecografie[adica la 11 zile dupa ceea ce s-a intamplat si mi s-a spus ca am uterul in pozitie intermediara,dar in schimb mi s-a spus ca am... [continuare]

Buna. Am si eu vesnica problema cu ejacularea. Am 21 de ani si ejaculez ori inainte de actul sexual daca sunt atins pe penis, ori foarte repede de la introducerea penisului in vagin. Specific ca nu mi sa rupt fraul (popular ata) si acesta e foarte sensibil, cred ca are legatura si el cu ejacularea. Acum invat sexul tantric, dar cred ca fraul preputului imi cauzeaza cea mai mare problema. As dori si eu un raspuns, o recomandare ceva, un tratament ca asa nu mai merge. Poate chiar si un urolog bun din Bihor sau Salaj. Astept un raspuns. Multumesc pentru timpul acordat. [continuare]

Buna. Ma numesc Diana. In urma cu zece zile am facut un avort prin anestezie totala, deoarece sunt in Italia, iar aici asa se face. La 5 zile, cand inca aveam scurgeri de sange si luam chiar si pastile, methergin si inca ceva, nu-mi aduc aminte acum cum se numesc, am avut un act sexual neprotejat iar urmarile fiind ca a ejaculat inauntru. Urmatoarea mea miscare a fost ca m-am dus la baie, am urinat si m-am spalat bine inauntru. Acum, saptamana aceasta urmeaza sa ma duc la un ecograf pentru a vedea daca sunt probleme sau este totul bine. Riscul exista in orice moment de a ramane gravida din nou, dar in ce masura exista in cazul meu? Eu si acum am scurgeri de sange. Iar din sani imi curge un lichid alb, la inceput era putin, dar acum curge din ce in mai mult. Nu are cum sa fie lapte, deoarece laptele se formeaza mai tarziu, eu aveam 12 saptamani cand am facut avortul, sunt constienta ca este vorba de prolactina, dar ce se poate face in cazul acesta? Deoarece nu este doar scurgerea,... [continuare]

Buna! Sunt maritata de 15 ani si am trei copii si un sot minunat. Dupa 3 sarcini cred ca organismul meu si-a modificat formele incat acum am ajuns sa nu mai imi pot satisface barbatul la pat. Nu stiu daca sunt singura cu aceasta problema, insa mi-am surprins sotul masturbandu-se la cateva ore dupa contactul sexual. El tine la mine si ma respecta si sunt convinsa ca nu mi-ar spune ceva sa ma jigneasca dar am inceput sa fiu mai atenta la comportamentul lui si am observat ca noaptea dupa ce eu chipurile adorm, se masturbeaza. Si asta se intampla aproape in fiecare noapte. Si de cativa ani incoace. Eu am orgasm, de obicei dupa ce el termina pt ca asa pot eu sa scap de inhibitii. Si penisul lui este in erectie pt 2-3 minute dupa ejaculare. Stiu ca ii place sexul si mi-e imposibil sa cred ca nu il mai pot satisface, de aceea apelez la forumul acesta, poate cineva ma lamureste si pe mine. Am 42 de ani si inca arat bine; n-am fost niciodata foarte slaba, si acum ma lupt cu cateva kg de... [continuare]

Comunitate medicala

Pilula de a doua zi

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Contraceptie

Buna ziua! am nevoie de sfatul vostru! am trait experienta unui contact sexual protejat in care prezervativul s`a rupt. partenerul a observat ca prezervativul sa rupt dupa ce a ejaculat in mine.am luat pilula de a doua zi dupa o ora de la nefericitul accident si cea dea doua la 12 ore dupa ce am luato pe prima. problema e in felul urmator. cand a avut loc accidentul si cand am luat pilula eram in timpul menstruatiei.acest lucru produce schimbari pe plan hormonal mai grave decat daca este luata in alta zi in afara menstuatiei? si riscurile de a fi ramas insarcinata sau micsorat? va rog ajutati`ma. va multumesc [continuare]

In timp ce eram cu prietena in pat(ea este virgina), prezervativul a cazut si pentru cateva secunde pana ne-am dat seama, penisul meu a intrat in contact cu vaginul ei.Nu a avut loc nici o penetrare. Am pus prezervativul la loc si am mai continuat putin, penisul meu a intrat aproximativ 1-1.5cm dar fara ca ea sa sangereze. Sunt sanse ca prietena mea sa ramana insarcinata tinand cont ca menstruatia ei doar ce se incheiase si ca are un ciclu regulat? [continuare]

prima oara mi-a aparut o pata rosie dupa un sex protejat(dar mi-a facut si oral neprotejat,eram ametit) ok nu am dat importanta a trecut a 2 zi.Dupa alt contact mi-a aparut aceiasi pata.Iar nu am dat importanta,a trecut a 2a zi.Ultimul contact a fost neprotejat si eram ametit spre beat...evident nu simteam prea mare placerea dar am continuat si incepea sa ma doara ca numai puteam dar eu vroiam sa ejaculez,intr-un final m-am oprit ca nam mai putut(nici nu am ejaculat) si m-am dus la baie si am vazut 2 pete rosii..rosu inchis pe capul penisului.Nu am dat importanta..mi-au trecut,dar azi iar mi-au aparut acele pete si nu am avut nici un contact..nu ma mananca,nu am scurgeri nu ma deranjeaza cu nimic.Ce as putea sa am?! [continuare]

Comunitate medicala

Pilula de a doua zi.

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Buna ziua,am si euo intrebare: In urma unui contact sexual cu prietena,s-a rupt prezervativul,si nu mai stiu exact daca ar fi fost posibilitatea sa ajunga spera in vagin, chiar nu mai tin minte. Dupa 2 ore de la contactul sexual am fost la farmacie am cumparat pilula de.a doua zi. Ea a luat postinor 2, cam dupa 2 ore de la contactul sexual. Au trecut 3 zile si nu are niciun simptom,doar i.a intarziat menstruatia. Exista riscuri de sarcina? Astept un raspuns. Va multumesc mult. [continuare]

Comunitate medicala

Efecte secundare

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Contraceptie

salutare am si eu o problema am varsta de aproape 18 ani..acum 2..3 saptamani aproximativ..am avut un contact sexual cu iubitul meu si am crezut ca voi ramane insarcinata pt ca nu sa ejaculat afara ci inauntru..iar eu de frica mamei am fost la farmacie si mi`am cuparat o cutie de anticonceptionale regivinon..fara sa cer sfatul unui medic sau sa le iau pe cele care mi se recomanda..am luat arpoximativ 3..4 zile..si mi`a fost rau de la ele..am avut greturi si stari de somnolenta..apoi dupa ce mi`a venit menstruatia..ma simteam balonata..iar iubitul meu..mi`a spus ca eu sunt mult mai mare ca inainte ca niciodata..aproximativ dublu.intrucat anticonceptionalele sunt pe baza de hormoni este posibil sa fie de la ele? AS DORI SA PRIMESC SI EU UN RASPUNS..PT CA M`AR AJUTA FF MULT! VA ROG FRUMOS !! MULTUMESC!!! [continuare]

Comunitate medicala

Herpes genital

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > HPV

ela As dori sa stiu daca este posibil ca herpesul genital sa nu se ia in urma contactului medical. O sa dau mai multe detalii, pentru ca sunt foarte nedumerita de ceea ce s-a intamplat. Inainte de casatorie, am facut toate analizele pt bolile cu transmitere sexuala si mi-au iesit toate negativ.Dupa casatorie, la trei luni dupa inceperea vietii sexuale, mi-au iesit niste eruptii, am fost la medic, mi-a facut analizele si mi-a spus ca am herpes vaginal si am primit tratament. Atat eu , cat si sotul meu am ajuns la concluzia,ca am luat de la el ( el nu-si facuse analizele inainte de casatorie), iar medicul a spus ca eruptia apare in general la trei luni dupa contaminare si exact atat trecuse dupa inceperea relatiei noastre sexuale.Dupa acest incident,timp de sase ani am facut sex neprotejat,incluzand ejacularea. In urma cu trei ani am divortat , iar el s-a recasatorit. Inainte de a se recasatori si-a facut analizele si i-au iesit negative. Acum m-a sunat sa-mi spuna. Sunt... [continuare]

Comunitate medicala

O posibila sarcina ?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Buna Ziua ! Eu cu prietena mea avem urmatoarea problema : In urma cu 2zile, am avut contact sexual cu prietena mea ( ea fiind virgina ) mi''a spus ca din ziua aceea se simte imbalonata...ea, la fel si eu ne gandim la o posibila sarcina ? Mentionez ca am folosit prezervativ, am verificat daca a fost spart insa nu a fost..a fost totul in regula, ejaculare in interior sau in apropiere de vagin nu a fost. Care este raspunsul vostru? O recomandare? Varste: Eu - 19 Ea - 17 Va multumesc ! [continuare]

Comunitate medicala

Intimitate

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sex si probleme sexuale

buna ziua..as avea o problema..am avut contact sexual cu iubitul meu intr-o noapte si intre timp s-a rupt prezervativul dar el nu a ejaculat,mai avea pana atunci...si el a pus altul si am continuat...e vreun risc de sarcina? si a2a zi s-a intamplat de a ramas prezervativul inauntru desi el nu a ejaculat.l-am scos si cu acelasi prezervativ am continuat...precizez k nu era rupt sau alte complicatii...e din nou vreun risc de sarcina? [continuare]

Daca au trecut aproximativ 10-11 zile din prima zi de la ultima menstruatie, exista posibilitatea sa fi fost in perioada fertila? Avand in vedere ca durata ultimului ciclu menstrual a fost de 27 zile. Preventiv am luat si Postinor dupa 7 ore jumatate, dupa ce el a ejaculat pe mine, nefiind contact cu penetrare. Iar efecte adverse de la pastila de a doua zi nu am avut deloc pana acum, a trecut o zi de cand am luat si al doilea comprimat. Absenta unei eventuale sangerari, tip picaturi de la Postinor, inseamna ca poate fi vorba de o posibila sarcina si nu a fost eficient medicamentul? [continuare]

buna ziua.am folosi de cateva ori creme cu lidocaina pentru a nu ejacula prematur.voiam sa stiu daca lidocaina trece prin membrana prezervativului pentru ca partenera mea mi-a spus ca a simtit si ea efectul anestezic in vagin.ma tot gandesc daca poate trece pentru ca am aplicat crema doar pe , penis iar apoi mi-am pus prezervativ si nu inteleg cum de lidocaina si-a facut efectul si asupra ei. [continuare]

m 29 ani si am o problema de cand mi-am inceput viata sexuala.Sunt casatorit de doi ani si am o viata sexuala normala...dar problema care ma framanta cel mai tare este legata de penisul meu.La inceputul fiecarui act sexual avem preludiu ..penisul se scoala dar capul penisului ramane moale si asta aproape de fiecare data plus ca primul act sexual nu dureaza mai mult de 2-3 minute.La fel se intampla si la al2lea act ...diferenta e ca tine mai mult.Iar o alt nemultumire este faptul ca nu pot sa controlez ejacularea.Va rog daca puteti sa imi dati un sfat sau un tratament.Va multumesc [continuare]

Buna seara! As vrea sa stiu daca lichidul din inaintea ejacularii poate duce la o sarcina.Daca inainte sa citesc pe internet cate ceva eram confuza,acum sunt si mai mult.Parerile sunt impartite:ba ca lichidul contine un nr mic de spermatoziozi,ba ca lichidul nu contine spermatoziozi,dar ii poate lua din "imprejurimi",daca cu 2 zile inainte a avut loc o ejaculare.Acum nu stiu ce sa mai cred.Ma puteti lamuri,va rog,ce se intampla cu acest lichid dupa ce a patruns in vagin?va multumesc [continuare]

Am facut sex neprotejat cu iubitul meu a 7-a zi dupa terminarea ciclului.desi a ejaculat in exterior ,imi este teama deoarece dupa la aproximativ jumatate de ora dupa ce s-a sters,ne-am culcat din nou.nu am nici un ciclu regulat.Exista sanse sa fi ramas insarcinata?daca da,la cat timp pot face testul de sarcina? va multumesc! [continuare]

buna ziua...am trecut printr-o intrerupere de sarcina si la aproximativ 3 saptamani am facut sex neprotejat insa fara ca el sa ejaculeze in mine...am facut de mai multe ori pana in momentul de fata...noaptea cand merg la baie si aprind lumina ma ia ameteala si am dureri de cap ingrozitoare deseori...care poate fi problema...am facut si un test care a iesit negativ... [continuare]

Buna! Am 19 ani si am o problema.Acum 3 zile prietenul meu a bagat capul penisului in vaginul meu incercand sa impinga, nu a intrat mai mult de 2 cm de dupa cap, ideea e k a fost neprotejat, iar eu am auzit de un lichid la baieti preejuaculator pe care el nu il simte. 1.Pot ramane insarcinata datorita acelui lichid?(mentionez k el nu mai ejacuase de o saptamana) 2.Imediat dupa acel lichid nu mai poate stapani ejacuarea sau acel lichid poate aparea chiar daca el nu ejacueaza dupa? Nu am mai facut sex pana acum, va rog frumos sa ma ajutati.Multumesc mult! [continuare]

Comunitate medicala

Nu vreau sa ramn gravida

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

buna...am si eu o intrebare .....dak faci sex neprotejat cu partenerul si el nu se termina in tine dar dupa vreo doua ore faci din nou fara sa te speli nici tu nici el poti sa ramai gravida?...scuze dar asa mi sa spus ca cica pe canalul penisului ramne sperma el nu o elimna toata ar fi bn sa urineze ca dak nu merge in tine la aldoilea act sexual recent adik dupa vreo cateva ore....este adverat si va mai rog sa imi spuneti dak el se termina pe clitoris la mn sau in apropierea vaginului dar nu inauntru... pot risca sa raman gravida...eu ma sterg pe urma incerc sa nu imping inauntru cat pot dar dak doamne fereste ar ajunge la intrare fff putin din sperma lui as putea sa raman gravida?sau ai nevoie de o cantitate mai mare si sa mearga cat mai inauntru???va rog sa imi raspundeti va multumesc [continuare]

Poti sa ramai insarcinata chiar daca esti virgina si doar te-ai jucat cu prietenul si acesta a ejaculat in apropierea vaginului? Astept raspuns !! [continuare]

Salut, eu si cu prietena mea suntem impreuna de 3 ani, in primii doi ani am avut multe contacte sexuale fara prezervativ (sa fiu sincer am facuto cu prezervativ maxim de 4-5 ori in 2 ani iar normal facem dragoste de 2 ori pe saptamana) ideea este ca in acesti doi ani nu am vrut copil... asa ca defiecare data cand ma apropiam de ejaculare se intampla in acelasi timp cand avea si ea orgasmul si eu trebuia sa ma opresc sau sa ma abtin din rasputeri sa numi dau drumul, iar in alte circumstante ieseam inainte sami dau drumul. Acum cam de 2 luni incerc sa o las insarcinata... si imi dau drumul in ea cam sa zic tot de vreo 1-2 ori pe saptamana. Ideea este ca imi dau drumul in ea exact in momentul in care ea este in orgasm si se uda toata jos... dupa care imi spune sa ies pentru ca o ustura si se duce la baie sa se stearga si sa se spele, sau sa stearga. Intrebarea mea este ... este posibil sa fiu impotent? sau ca spermatozoizii mei sa ieasa morti? sau ce naiba? pentru ca nam probleme cu... [continuare]

URGENT!!!!! Buna, am aproape 17 ani si am cateva nelamuriri... Pe 9 iunie mi-a venit menstruatia ,iar pe 16 iunie am avut primul contact sexual(dezvirginat) , el nu si-a dat drumul in mine s-a dus la baie, s-a spalat apoi a venit si am mai continuat....ceea ce ma ingrijoreaza e ca atunci cand am ajuns acasa am gasit ceva alb pe chilot ca albusul de ou, si nu numai, avea putin si in interiorul vaginului...o fi fost sperma si el sa nu`mi zica? si mi-e frica daca da, sa nu fi ramas insarcinata... [continuare]

Comunitate medicala

Sarcina ?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Buna ziua/seara,numele meu este John. Trec la subiect, a fost doar petting si niste hard petting(jocuri sexuale) cu prietena,nu am ejaculat pe organul ei, ci doar pe langa, posibil din greseala pe haine sa fi ramas dar dupa ne-am sters, menstruatia dupa asta i-a venit normal, are un ciclu neregulat, de 6-7 zile abundent de fiecare data! Facusem si niste teste dupa 1 saptamana, negative, oricum, dupa asta trecuse si menstruatia, am avut parte de o alta, eu mi-am dat drumul pe un servetel umed, iar mana mea nu a avut contact cu sperma, poate daca patrundea sperma prin servetel, iar apoi am luat un altul si m-am sters, apoi fiind uscat pe mana dupa 1, 2 minute am masturbat-o pe clitorist si doar am atins-o pe vagin...adica pe aproape cred ca eram pe "aripioare" ( labii), credeti ca ar fi putut ceva? imediat dupa toate astea iar un test de sarcina si tot negativ, iar venindu-i menstruatia normala de 6-7 zile, ar putea fi ceva? a avut 2 zile in care i-a fost greata dimineata si se teme,... [continuare]

Comunitate medicala

Buna

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Disfunctii sexuale masculine

am o problema cu ejacularea deci daca in cep un act sexual cu nevasta ma termin foarte repede adica 1 minut maxim ce ma sfauiti [continuare]

In primul rand, buna ziua si imi cer scuze daca am postat in articolul gresit. Am si eu o mare problema, des intalnita din cate am observat pe acest site insa nu exista nici un raspuns concret care ar putea sa ma ajute. Problema mea fiind in felul urmator, am 21 de ani si de la varsta de 12 ani am inceput sa ma masturbez, acesta devenind in cele din urma un un mare viciu , defapt drog cred ca e cel mai potrivit cuvant. Pana la varsta de 16-17 ani ma masturbam des, iar dupa din ce in ce mai excesiv. Orice lucru vedeam cu un continut minuscul de nudiditate ducea la o masturbare excesiva in ziua respectiva. Mai putin in cazul in care eram in locuri publice cu prietenii/prietena s.a. si totusi gaseam eu o scapare si peste aceste lucruri. Credeam ca sexul cu partenera ma va face sa trec peste acest lucru, dar e cea mai mare pacaleala. Am citit carti, m-am documentat de unul singur insa intr-o carte scrisa de "specialisti" scrie un anumit lucru iar in alta cu totul opus si alta... [continuare]

buna ziua, va rog sa ma ajutati sa scap de aceasta situatie dificila. am o problema cu ejacularea(ma termin mult prea repede 2-3 minute), pentru al 2-lea numar trebuie sa astept cel putin 1 ora pentru a avea erectie. am fost la medic si mi a prescris seroxat dar nu au avut niciun rezultat. am luat acest medicament cateva luni. am citit despre branca ursului ceva care ar ajuta. va cer un sfat, un tratament ceva. va multumesc anticipat! [continuare]

Bună seara. Numele meu este Bisog Romeo-Ciprian. Am o problemă care mă frământă ?i a? dori un răspuns, din partea unui specialist, dacă se poate. Astăzi, 09.08.2013 s-au întâmplat următoarele: eu împreună cu prietena mea, ne jucam (adică ne frecam unul de celălalalt) până când eu am ejaculat. Am pus mâna pe pe pantalonii mei să mă asigur dacă am ejaculat ori nu. Apoi...timp de 10-20 de minute am mai vorbit până când la un moment dat eu am introdus în vaginul ei degetele mele, cu care mă asigurasem că am ejaculat. Întrebarea mea este următoarea: Este posibil să rămână însărcinată dacă mi-am atins pantalonii umezi de spermă iar după 10-20 de minute am introdus degetele mele în vaginul ei, destul de adânc ? Este cazul să ia Postinor2 ? [continuare]

Pagina 6 din 17 (498 rezultate)