De ce nu ma trezesc diimineata?

Tulburari de somn
Intrebare postata de Utilizator11637329977 cu 2 ani in urma

De 8 ani de zile nu ma trezesc dimineata , începem cu primi 2 ani care i am petrecut înainte de aceasta probleme, pe calculator, auzeam alarma și înainte de timpul ei , știind ca trebuie sa ma trezesc sa joc , ma jucam 2 ore si ma duceam la școală și poate ca acolo dormeam pe banca , după acasă și iar la joaca .
După ce m am lăsat de școală si de calculator am început sa fac ospătar, îmi place foarte mult , m-a deranjat faptul ca găseai numai pretenții multe din partea de la șefii pe bani putini .
De 7 ani de zile ma trezește mama , dar numai poate nici ea. Urla , tipa timp de 30min/1 ora și abea o aud , când ma trezesc am dureri de cap și ma enervează și ii răspund urat , ultima perioada am încercat sa ma controlez și am mai reușit sa tac din gura.
La început am încercat cu alarma pe boxe , dar trezeam tot blocul și eu încă nu. Poate ma trezeam cu politia sau cu vecini la ușa sa numai pun muzica asa de dimineață.
La al 2 Lea avertisment din parte polițiștilor a început sa ma trezească mama.
Vreau sa găsesc un remediu, am fumat 2 ani de zile iarba câte un joint pe seara xa sa dorm mai profund, sa ma odihnesc mai bine. Totuși ma trezeam mai spart decât seara precedenta.
La început dormeam o medie de 5-7 ore pe noaptea
Acuma de ceva timp m-am lăsat de fumat dar tot nu ma trezesc și dorm între 4/6 ore pe noapte pentru ca fac doua munci ( zugrav dimineața,ospătar seara)
Eu doar dacă dorm 10-12-14 ore aud ceva dimineața , altfel nu. Doar ca ma trezesc mai obosit decât as fi mergând la munca .
Ce îmi spuneți sa fac ? Ce pot sa fac?
Dacă o sa am copil cum naibii fac ?
Vreau o soluție, faptul ca ma trezește mama ma deranjează, vreau sa fiu independent, ea exemplu doarme și 2 ore pe noapte și a avut probleme de sănătate cât 10 persoane ....uneori nu doarme deloc din cauza durerilor de cap. Eu ce naibii sa am ?
Sa vorbesc cu un psicolog ? Mulțumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului (acum 2 ani)

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Stresul-si-sindromul-de-oboseala-cronica/epuizarea-si-oboseala-semnele-unor-afectiuni-grave_16200

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: