Transpiratia

Intrebare postata de Laurentiu1993 cu 11 ani in urma

As incepe cu urmatoarele intrebari.... nush de ce transpirr foarte tare... nu conteaza ca`i vara iarna.... in in palme transpir... si la zona fundului... mi se uda pantaloni ff rpd in fund... si mi se pare foarte ciudat...:|

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Buna (acum 11 ani)

Te poate ajuta un remediu homeopatic. Cumpara Calcarea carbonica CH15 de la o farmacie homeopata (6 lei) si p***acate o granula din 3 in 3 zile, in total de 5 ori si vezi ce se intampla. In general ajuta caci usuca excesul de umiditate de la care se trag aceste simptome.
Nu ai spus insa ce fel de constitutie, varsta ai...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laurentiu1993 (acum 11 ani)

19ani... 1.77m...78kg... si am uitat sa mai precizez,,, k si tenul in general fruntea o simt asa uleioasa...iar transpiratia este frecventa... nu conteaza ca`i frig.. sau cald afara... transpir foarte tare...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laurentiu1993 (acum 11 ani)

si de 3 saptamani am fost diagnosticat cu o forma foarte usoara de tbc.. mai pe scurt am facut "apa la plamanu drept.. 1.8l " dar transpiratia este de vreo 1 an.. cu mult timp inainte sa aflu k am aceasta forba usoara de TBC...:|

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pai (acum 11 ani)

pai de ce nu spui de la inceput ??? Transpiratia asta e un simptom clar de TBC care apare des inainte de a se depista TBC-ul...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laurentiu1993 (acum 11 ani)

poi eu transpir in acest fel dinainte de avea TBC cu cel putin 1 an inainte de a afla k am TBC... si tin sa cred k esti din doar din cauza TBC-lui:|

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion vasile (acum 10 ani)

yraspir foarte mult la nivelul palmelor si picioarelor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion vasile (acum 10 ani)

traspir foarte mult la nivelul palmelor si picioarelor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian (acum 10 ani)

Poti sa incerci crema senzitiva de la perspi-guard pentru fata,maini si zone sensibile.O gasesti pe www.perspi-guard.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: