TRANSPIRATIA EXCESIVA SUB BRAT

Transpiratia
Intrebare postata de Mary31 cu 13 ani in urma

Buna! As dori sa va intreb cum pot sa scap de transpiratia excesiva de sub brat, in prezent folosesc deodorant lichid (Nivea),respect cu strictete regulile de igiena si totusi transpir foarte mult. Este destul de neplacut mai ales cand se vede pe haine. Ce imi recomandati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (107)

Iuli (acum 13 ani)

Faceti niste analize hormonale. Si folositi bicarbonat de sodiu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mary31 (acum 13 ani)

multumesc pt.raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cody (acum 13 ani)

bai cu sare. elimina si mirosul neplacut.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marga (acum 13 ani)

dupa baie ,aplica local zeama de lamaie, este foarte buna ,dar ar trebui si un control

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ely (acum 13 ani)

Ceea ce descrii mai sus este cu siguranta hiperhidroza. Cred ca ar trebui sa consulti un medic specialist care iti poate recomanda tratamente incepand de deodorente speciale pana la injectii cu botox.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasile (acum 13 ani)

folositi acid boric pudra de la farmacie
se foloseste si la copii mici
dupa spalara si stergere superficiala pudrati si nu miscati un timp, pana se topeste si isi face efectul
tratamentul tine saptamani sau luni adica aplicarea se face ocazional
am folosit la sub brat,intre degete la picioare,inghinal si am avut rezultate foarte bune nu ustura ,nu am avut reactii adverse
cititi pe net si veti afla multe despre asta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nikoleta (acum 13 ani)

Incercati sa folositi deodorante solide ,sunt de mai bun augur dar si eu sunt de parere ,ca trebuie consultat un specialist...multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anamaria (acum 13 ani)

sase ani doctori de tot felul si in tari diferite mi-au spus ca am hiperhidroza,dar luna trecuta la o analiza de rutina a singelui ,au constatat ca de fa am leucemie cronica mieloidica in stadiu 4.aceasta leucemie a maduvei osoase se manifesta cu transpiratii excesive .dece nu au priceput doctorii,eu nu stiu .
eu transpiram abundent pe spate.in ultimul timp noaptea mai mult.daca ma depistau cu 3 ani in urma cind au aprobat folosirea in chimoterapie a glevecului in america nu ajungeam in stadiul 4.dupa stadiul asta altul nu mai e si nici transplant de maduva nu pot face ca se pare ca nu rezist la procedura ca e afectata si splina si ficatul.nu sint prapastioasa in general si poate ca nu a fost bine de aia nu vreau sa sperii,dar paza buna trece primejdia rea.
e bine sa face-ti analize chiar daca nu e cazul.daca sinte-ti norocosi sa fie o transpiratie abundenta si atit ,sau chiar hiperhidroza comanda-ti pe google un medicament naturist EREDICANE .pina si la mine a mers perfect si am fost convinsa ca am scapat de transpiratie si ma credeam alt om ca sa fiu lovita in moalele capului cu diagnosticul asta.de doua luni fac chimoterapie si tot nu realizez ca e adevarat.
noroc bun !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Delia (acum 13 ani)

Anamaria, imi pare tare rau de ce ti se intimpla dar, poate mai exista o sansa!
Informeaza-te de pe net despre produsul numit Bio-Active MC, o minune vindecatoare - Agaricus Blazei Murill -!!!!
Sanatate multa si Paste fericit!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nanu (acum 13 ani)

spala cu spaun (protex nu neaparat) . Sterge cu prosop. tamponeaza abundsent cu OTET DE MERE. Tine bratele ridicate sa se usuce :). asta e . Garantez ca functioneaza. Pt simptom !!!! Cauza trebuie cercetata !!! Nu va speriati de mirosul initial

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mary31 (acum 13 ani)

va multumesc tuturor pt.sfaturi. imi voi face un set de analize dupa sarbatori. in rest va urez un Paste fericit alaturi de cei dragi si multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marina (acum 13 ani)

datorita sarcinii cat si dupa ,m-am ales cu o transpirantie abundenta si urat mirositoare.a fost cumplit,dar in urma unui tratament antidepresiv cu citaloran,am scapat definitiv de aceasta pacoste.din cate stiu eu nu se mai fabrica acest medicament,dar trebuie sa existe altceva care sa-l inlocuiasca.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Karoly (acum 13 ani)

Sa transpiri este normal dar totusi este bine sa faci o detoxifiere pentru eliminarea toxinelor din organism , NU folosete deodorante cu saruri de aluminiu , deoarece inchid porii si atunci te intreb pe unde va fii eliminat toxinele ? doresti mai multe informatii scrie pe adresa [email protected] .
Multa sanatate si un Paste fericit !!!!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MARILENA (acum 13 ani)

Afectiunea se numeste HIPERHIDROZA. Iti recomand un antiperspirant ce se numeste APAXIL.Te rog sa studiezi pe net despre afectiune si despre Apaxil si vezi daca regasesti ca siptomele fiind cele descrise. Asa am scapat de discomfortul transpiratie si jena ca ma intrebau toti cum de sunt leoarca de transpiratie. E aproximativ 19 euro antiperspirantul . SUCCES!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mariusika (acum 11 ani)

[quote name=''crysteils'' timestamp=''1152104136'' post=''237979'']
salutare tuturor...am 17 ani si transpir foarte tare...dupa 5 - 10 min de alergare deja sunt ud pe tot corpul...am fakut niste analize pentru calciu dar miau iesit normale...mentzionez k nici rezistentza nu mai am de la un timp, obosesc destul de repede...despre ce poate fi vorba si kum se poate rezolva??ms
[/quote]

Si eu am avut problema asta toata viata mea. si mult timp am cautat un tratament impotriva transpiratiei excesive.
Practic, ca sa intelegi exact cum statea situatia, dimineata sau seara dupa ce faceam dus, ma stergeam evident cu prosopul, iar pana sa imi pun tricoul pe mine, deja aveam bule de transpiratie la axila. Pur si simplu aceasta problema iti ruineaza incederea de sine, de extrem de multe ori am fost pus in situatii jenante, sa imi tin mainile fix pe langa corp cand eram in public, sa nu pot sa fiu in largul meu sau sa ma distrez cand ieseam cu prietenii pentru ca tot ce ma gandeam era cum sa fac sa nu ridic mainile si sa mi se vada petele de la sub brat. Era absolut stresant si pur si simplu era un cosmar care devenise o obsesie. Bineinteles ca am incercat tot felul de antiperspirante din magazine, de la cele mai ieftine pana la cele mai scumpe si nimic, nu ma ajutau decat impotriva mirosului de transpiratie si nimic mai mult. Cred ca am intercat toate antiperspirantele posibile gasite in magazinele noastre si nu numai. Dar nimic.

Pana la urma am inceput sa caut pe net produse "profesionale" sa spun asa antitranspiratie. Am gasit mai multe solutii, insa m-am oprit la una, si anume Odaban Antiperspirant, datorita pretului bun si a duratie de folosire de 6 pana la 12 luni.

L-am cumparat de pe http://www.antitranspiratie.ro si s-a dovedit a fi alegerea perfecta. De ce? Pentru ca pur si simplu problema mea de o viata s-a incheiat. Este absolut incredibil!

Ideea e ca trebuie sa respecti foarte bine instructiunile de folosire pentru o functionare perfecta. Trebuie sa te dai doar seara inainte de culcare, dupa care a doua zi nu te mai dai cu nimic, sau poate doar un spray deodorant normal (nu antiperspirant). Te dai in fiecare seara timp de o saptamana, dupa care te dai cam de 2 ori pe saptamana, iar apoi doar la nevoie. Cunosc o persoana care si-a facut chiar si operatie la subrat sa scape de transpiratie si transpira la fel ca inainte, iar dupe ce s-a dat cu Odaban Antiperspirant nu mai are nicio problema.

Deci iti recomand cu cea mai mare caldura acest Antiperspirant Odaban ca si remediu contra transpiratiei abundente la subrat sau chiar si in alte zone ale corpului, pentru ca pur si simplu te scapa de transpiratia la subrat si nu numai.

Sper sa fi fost de ajutor si iti doresc "uscare" usoara :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tonys (acum 11 ani)

Confirm! Si eu folosesc Odaban Antiperspirant de ceva vreme ac***a in vedere ca sufeream de aceeasi problema de transpiratie excesiva. La inceput il foloseam in fiecare seara in prima saptamana, acum il folosesc doar la nevoie. L-am cumparat acum aproape 8 luni si inca mai am din el. Si ac***a in vedere ca inainte foloseam 2 antiperspirante pe luna la 14 lei bucata (si care nu aveau nici un efect), insemnand 28 lei pe luna, inmultit cu 8 luni, ar inseamna 228 lei. Acum, tinanad cont de pretul platit pentru Odaban Antiperspirant si de durata lui de folosire de la 6 la 12 luni, face din acest antiperspirant sa fie nu numai foarte eficient, dar si foarte ieftin.
Deci in loc sa platesc 28 lei pe luna pentru niste antiperspirante bune de aruncat la gunoi, pretul Odabanului ar fi de aprox. 8 lei pe luna si pe deasupra scap complet si de transpiratia la subrat. Si eu recomand antiperspirantul Odaban celor care dufera de hiperhidroza, pentru ca nu vor regreta.
Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Veronica (acum 10 ani)

In R. Moldova se gaseste/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ella (acum 9 ani)

am folosit si eu de la vichy tratament antiperspirant.foarte bun

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dany Sabau (acum 11 ani)

Eu folosesc odaban, l-am comandat de pe www.odaban.ro si este cel mai bun. 60 lei poate parea un pic cam scump, dar daca ti cont de faptul ca un spray te tine aproape 6 luni merita toti banii. Ma dau cu el o data pe saptamana si in rest folosesc deodorantul obisnuit. Incercat-il si apoi reveniti cu pareri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian (acum 11 ani)

Şi eu am tot, problema asta !
Nuj de la ce este, daca stau la masa sau la pc nu mi se intampla
Dar daca ma duc pana la magazin, sau stau in banca incep sa transpir fara sa fac niicun efort ! :|

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 6